Backlink Nedir ?

Bilindiği üzere teknik Seo işlemlerinin yanı sıra, backlink web sitelerimiz için önemli bir kavramdır. Web sitesinin kalite değerini arttırmak ile kalmaz aynı zamanda otorite gücüne de katkı sağlar.

En temel anlamda, Birinizin web sitenize ya da yaptığınız işe referans olması gibi tanımlanabilir.

Üst mevkilerdeki web sitelerin ya da kişilerin web sitenizden bahsetmesi, sitenizin trafiğine oldukça katkı sağlar.

Unutulmaması gereken nokta, hangi sıklıkla bu kişiler bizden bahsetmelidir ?

Ya da diğer bir önemli soru;

Daha fazla düşük mevkideki insanın ya da düşük kalitede web sitesinin sitemizden bahsetmesi faydalı mıdır ?

Bu soruların cevabını Google bize her fırsatta veriyor. Önemli olan içeriğin kalitesi ve size olan referans kişilerin fazlalığı değil sizi referanse eden sitenin kalitesi.

1.000 Adet düşük kaliteli Arabayı 10 Ferrari ile kıyaslayamacağınızı düşünün. Kalite her zaman önemlidir.

Backlink Satın Almak

Backlink Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

  1. Backlink satın alacağınız sitelerin, siteleriniz ile ortalama aynı konudan bahsetmesi. Örnek olarak Teknoloji ile ilgilenen bir web sitesinin Kadın Sağlık grubuna link vermesi, kalitesiz bir davranıştır.
  2. Backlinklerin Tamamı bir günde alınmamalıdır. Doğal bir sürece yayıp, mümkünse yıllık planlanıp, aydan aya bölünmelidir.
  3. Sitenizle ilgili site olsa dahi, çok fazla link vermiş sitelerden backlink almanız sizin için olumlu bir etken olmayacaktır.

Tanıtım Yazısı Nedir ? Backlink nasıl alınmalıdır ?

Tanıtım yazılarınızı satın alırken, satın aldığınız sayfadaki içerik kod oranını tutturmanız ve abartıya kaçmadan siteniz için link almanız sizin için faydalı olacaktır. Tüm linkleri Anasayfaya yönlendirmek yerine farklı alt sayfalarınıza linkler vererek sitenizi Link inşaasını başarı bir şekilde tamamlamış olursunuz.

Örnek Olarak:

Cep Telefonu, anahtar kelimeniz olsun, iPhone X Fiyatları, Samsung S8 Satın Al, gibi linklere yönelmeniz alt sayfalarınıza da değer katacaktır.

TUTUS Media Ailesi, her SEO müşterisine ayrı bir backlink inşaası ve ona özel alt yapı oluşturur. Ailemize katılmak için geç kalmayın, konu ile ilgili aklınıza takılan soruları, konu altından sorabilirsiniz.

Hayatınızda ve web sitenizde yükselişler diliyoruz.