Bir web sitesine sahipseniz öncelikle sizi kutlamak isteriz. Çünkü bir web sitesine sahip olmak kadar o web sayfalarını optimize etmek ve rakiplerinizden bir adım öne geçmek de önemlidir.

Tutus Media olarak SERP’de en üst noktaya çıkmak isteyenler için bir araştırma yaptık. Siz de sayfa içi SEO’nuzu nasıl denetleyeceğinizi ve optimize edeceğinizi, sayfa içi SEO’nuzu rakiplerle nasıl karşılaştıracağınızı ve en iyi sonuçları almak için bir AI aracını nasıl kullanacağınızı öğrenmek istiyorsunuz haberimizi okuyun.

Sayfa İçi SEO: Web Sayfalarını Optimize Etme ve Rakipleri Geride Bırakma!

Pandemi nedeniyle e-ticaret inanılmaz boyutlara ulaşınca herhangi bir değer üreten insanlar web sitesi oluşturmaya ve nou optimize etmeye başladılar. Bugün faal çalışan ve sürekli güncellenen bir web sitesiyle dünyanın her yerine rahatlıkla ulaşabilir ve işinizi büyütmenin keyfini sürebilirisiniz. Tabii bunun için profesyonel destek alan markalar her zaman bir adım önde olurlar. Uzman SEO ekibimiz web sitelerinizin nasıl optimize olduğunu ve rakiplerinizi nasıl geride bıraktığınızı her ay hazırladığı raporlarla sizlere sunar.

Web Sayfalarını Optimize
Web sayfalarını optimize ederek rakiplerinizi geride bırakıyoruz! 3

Web Sayfalarını Optimize Etme

Google’da Nasıl Daha Üst Sıralarda Çıkabilirim?

En iyi SERP konumunu elde etmek için aynı anahtar kelimeler için optimize edilmiş diğer sayfalardan daha fazla değer sunmak gerekir. Hedeflenen sayfanızın performansını kötü etkileyebilecek kritik SEO sorunlarından uzak durmalısınız. Unutmayın ki sayfa içi SEO, sayfa içi SEO denetleyicisi kullanılarak daha kolay ve daha hızlı gerçekleştirilebilir. Çünkü sayfa içi SEO denetleyicileri sizin sayfanızın rekabet ortamında nerede durduğunu gösterir. Ürettiğiniz içeriği doğrudan SERP’in en üstüne getirmek için size bir eylem planı verir.

Sayfa İçi SEO Nedir? Neden gereklidir?

Sayfa içi SEO, belirli anahtar kelimeler için sayfa öğelerini optimize etme işlemidir. Bir web sitesinde “sayfa öğeleri” diye adlandırdığımız şu başlıklar çok önemlidir.

İçerik kalitesi.

Anahtar kelime yoğunluğu.

Başlık ve açıklama.

URL yapısı.

Sayfa deneyimi ve kullanılabilirlik.

Medya optimizasyonu.

İç ve dış bağlantılar vb.

Bu öğelerin çokluğu gözünüzü korkutmasın. Çünkü bu ögeleri ekibimiz her bir sayfanız için zamanında geliştirilebilir, yani sayfa belirli bir arama sorgusu için optimize edilebilir. Unutmayın ki sayfa öğeleri, siz ve kullanıcılarınız arasındaki birincil bağlantı noktalarıdır. Bunları ne kadar geliştirirseniz deneyimleriniz o kadar gelişecektir. İyi optimize edilmiş sayfa içi SEO, sayfa sıralamalarını iyileştirmeye ve böylece trafiği artırmakla kalmaz,  sıralamalarınızı iyileştirir ve kullanıcılarınızın dikkatini çekmenize ve sorgularını daha doğru bir şekilde hedeflemenize yardımcı olur.

seo 1
Web sayfalarını optimize ederek rakiplerinizi geride bırakıyoruz! 4

Sayfa İçi SEO Görevleri Nasıl Yapıyoruz?

Sayfa içi SEO gerçekleştirmenin ilk adımı bir denetim yapmaktır. Öncelikle SEO’yu Etkileyen Öğeleri kontrol ediyoruz. Ardından aşağıda sıraladığımız başlıkları öncelik sırasına göre mutlaka değerlendiriyoruz.

Başlık.

Açıklamalar.

Birincil anahtar kelimelerinizin anahtar kelime yoğunluğu.

Diğer kontroller şunları içerir:

Başlık yapısı.

URL.

Favicon.

Ve benzeri.

Bu başlıkları dikkate alarak yapacağımız değişiklikler optimizasyon puanlarınızı artıracaktır. Çünkü her parametrenin ağırlığı, sayfanızın SERP’lerde sıralama yeteneği üzerindeki etkisiyle tanımlanır.

Bir Denetim Çalıştırmak İçin SE Sıralaması Nasıl Kullanılır?

Bir denetimi maksimum düzeyde çalıştırmak için öncelikle bir URL girin. Hedef konumunuzu seçtikten sonra anahtar kelimeler girin. SEO parametresini kontrol ettikten sonra Analiz derinliğini seçiniz. Sayfanızı SERP rakiplerinizle karşılaştırın.

Unutmayın ki bir SE Sıralaması ile denetim yapmak sadece birkaç dakika sürer. Kontrol tamamlandıktan sonra sonuçları görecek ve rakiplerinize fark atmanın keyfini süreceksiniz. Web Sayfalarını Optimize işiniz için biz buradayız!

Tutus Media Almanca SEO ve Türkçe SEO hizmetleriyle 7/24 yanınızda…