Seo anahtar kelimeleri, Google arama motoru algoritmaları varlıkları ve amaçları için çok önemlidir.

Seo kuralları için birçok anahtar kelime kriterleri belirlenmiştir. İçeriğin gün sonunda Google’da öne çıkması için bu kriterler hayati önem taşıyor. Google, internet kullanıcılarının amacını anlama konusunda kendini çok geliştirdi. Google’ın indeksleme alma sisteminde anahtar kelime kullanımına dikkat ediliyor.

Anahtar Kelimeler Seo’da Önemi

İnternet kullanıcıları, Seo anahtar kelime listeleri sayesinde aradıklarını hemen bulabiliyorlar. Anahtar kelime türleri;

  • Markasız
  • Markalı
  • Marka+ Coğrafya
  • Marka+ ürün vb.
  • Küresel ve yerel
etkili seo link
2022’de Anahtar Kelimeler Seo İçin Ne Kadar Önemli? 3

Markaların Anahtar Kelime Kullanımları

Markalar için önemli olan anahtar kelimeleri tespit etmek için aşağıda sıraladığımız yöntemlere dikkat etmeniz gerekiyor.

Anahtar Kelimeyle Kullanıcı Amacının Belirtilmesi

Google başta olmak üzere diğer arama motorları, anahtar kelimeleri belirleme noktasında gelişmiş sorgu teknolojilerine sahipler. Aynı zamanda zamansal analiz dizinlerinde anahtar kelimeleri tespit etmek mümkündür. Bunun için kullanıcı sorgulamayı tamamen içerik odaklı yapması gerekmektedir.

Anahtar Kelimeler Doğru Hedef Kitleyi Belirlemeli

İçeriklerde kullanacağınız anahtar kelimeleri hedef kitlenizi baz alarak belirlemeniz gerekiyor. Hedeflediğiniz kitle neyse anahtar kelimelerle direkt onlara ulaşmanız gerekiyor.

Anahtar Kelimelerle Müşterilerinize Daha Hızlı Ulaşabilirsiniz

Seo uyumlu anahtar kelime ile markanız daha müşterilerine ulaşır. Bir markanın potansiyel müşteri kazanmasında internet sitesi üzerinde yer alan içeriklerdeki anahtar kelimeler önemli rol oynuyor.

Anahtar Kelimeler Trafiği Artırır

Genel olarak insanlar Google’ın ilk sayfasında çıkan sonuçlara tıklarlar. Google’ın ilk sayfasında görünürlüğü artırdığınız takdirde, sitenizin trafiği önemli miktarda artar. Sitenizin Google’ın ilk sırasında yer alması için anahtar kelime konusuna çok dikkat etmek gerekiyor. Düşük hacme sahip anahtar kelimelerle Google’ın üst sıralarında yer almak çok zordur.

shutterstock 1134808865
2022’de Anahtar Kelimeler Seo İçin Ne Kadar Önemli? 4

Doğru Anahtar Kelimeler İçin İpuçları

Anahtar kelime araştırması yapmadan önce müşterileriniz gibi düşünerek, “web sitenizin amacını ve son kullanıcıların sorununu çözmeyi” hedeflemeniz gerekiyor. Belirttiğimiz bu kriterleri ortaya koyduktan sonra hedef kitlenizi ve anahtar kelimenizi de belirleyebilirsiniz.

Doğru anahtar kelimeleri tespit için; öncelikle içeriğinizi ele almanız gerekiyor. Anahtar kelime araştırma araçlarını kullanmakta çok işinize yarayacak. Belirttiğimiz araçları kullandıktan sonra Seo anahtar kelime listeleri içerisinden uzun kuyruklu kelime öbeği olanlarını seçmelisiniz.

Bütün bunları Avrupa’da verdiği SEO hizmetleriyle adından söz ettiren Tutus Media sizin için yapabilir. Tutus Media’nın SEO uzmanlarından ücretsiz danışmanlık alabilir markanız için en ideal anahtar kelimeler üzerinden çalışma yapabilirsiniz.