Günlük 300 milyonun üzerinde bir kullanıcıya hakim olan Instagram, reklam modellerine bir yenisini daha ekliyor. Post formatının dışında hikayelerde de gördüğümüz reklamlara, yeni bir format daha eklendi. Akışta yer alan Carousel modeli reklamlar, Hikayeler bölümünde de görülebilecek.

Hikaye reklamlarında tek bir görsel ya da video kullanılırken, şimdilerde Carousel modelde de yayınlanabilecek. İşletmelerin en çok talep ettiği reklam formatlarından biri olan bu model, epey ilgi görecek gibi görünüyor.

Instagram Ürün Pazarlama Direktörü Susan Rose; kullanıcıların organik olarak Carousel formatta bir çok hikaye paylaşılmasının ardından, işletmelerin sıklıkla talep oluşturduğu bir reklam formatı olduğunu söyledi. Şimdilik sadece 3 gönderiden oluşan bu Hikaye reklam modelinin, henüz başlangıç seviyesinde olduğu ve zamanla daha farklı özelliklerin de getirileceği aktarıldı. Henüz test aşamasında olan bu reklam formatı, Coca-Cola, GAP ve Paramount tarafından test edildi. Testlerin tamamlanmasının ardından tüm işletmeler için de kullanıma açılacak.