Bugün sizlere Google Benim İşletmem’in (Google My Business) bomba gibi yeni güncellemesinden bahsedeceğiz. Firmaların Google aramalarında online olarak varlıklarını yönetme imkanı sağlayan Google My Business yeni güncellemesi olan video yükleme avantajı ile daha ilgi çekici durumda…

12 ocak 2018’den itibaren kullanılan Google My Business’inize nasıl video yükleyeceğinizi merak ediyorsanız bu yazı tam size göre.

İşletmenize video eklemenin faydaları nelerdir?

Google firmalar için her haliyle bir reklam mecrasıdır. Tüketiciler ve ilgililer için ise firmaları en iyi tanıma yoludur. İşletmeler, kısa videolar ile hizmetlerini en iyi şekilde anlatabilirler.

Google My Business’in hem firmalar hem de firmanın ulaşmak istediği hedef kitle için hazırladığı kullanıcı dostu bu uygulamayı gelin biraz inceleyelim.

Neden video?

Dijital çağda; akıllı telefonların, tabletlerin elden düşmediği bu dönemde, video ile tanıtım firmalar için oldukça önemlidir. Okumadan daha çok izlemeyi tercih eden toplumlarda firmalar marka değerlerini yükseltmek için mutlaka düzenli olarak dijital ortama video girişi yapmalılardır.

Google My Business gibi sistemlere yükleyeceğiniz kısa videolar firmanızı hedef kitlenize kolayca ulaştırır.

Ulusal televizyon reklamlarına göre çok ucuz olması da bu tür tanıtımı orta ölçekli firmalar için cazip kılmaktadır.

shutterstock 715100194

Tutus Media Google My Business’inizi yönetir ve sizin için video üretir!

Evet, Avrupa’da 360° medya ajansı (Almanca SEO ajansı) olarak hizmet veren Tutus Media firmanızın Google My Business bölümünü en iyi şekilde düzenli olarak yöneterek sizleri rakiplerinizin birkaç adım önüne geçirir.

Video hazırlamak kolay gibi görülse de aslında oldukça meşakkatli bir iştir. Basit ve firmayla alakasız videolar müşterinin ilgisini çekmez. Bunun için çok kaliteli olmasa da izlekliği olan videolar hazırlanmalıdır.

Örnek olarak firma 30 saniyelik hazırladığı bir videoyla Google My Business’de firmamın videosu var diye düşünürse yanlış yapar. Bu videolar düzenli olarak hazırlanmalıdır. Bu kadar işin arasında firmaların düzenli video üretip yükleme yapması zordur. Tutus Media gibi Almanya’da A’dan Z’ye kreatif hizmeti veren firmalardan destek almak başarı bir tanıtımı da getirecektir.

Google My Business’e nasıl video yüklenir?

Hazırlanan videolar düzenli olarak sisteme girildiğinde tanıtım görevi doğru bir şekilde ilerler. Oluşturulan hesap üzerinde bütün ayarlamalar yapılır ve videolar sisteme girilir. Ekibimiz bu görevi sağlıklı bir şekilde yerine getirmektedir.

Tutus Media Google My Business için şu adımları takip eder.

  • Firmanız için sosyal medya yöneticilerimiz günlük, haftalık, aylık nasıl istenirse o şekilde belirlenen periyotlarda ilgi çekici videolar hazırlayıp bu videoları Google My Business’e yüklüyoruz. Bu videolar Google’ın izin verdiği şekilde en fazla 30 saniyedir.
  • Müşterilerinizin firmanızın Google My Business bölümüne yüklediği videoları kontrol ediyoruz.
  • Müşterilerinizin yüklediği alakasız ya da uygunsuz videoların kaldırılması için adımları hemen atıyoruz.

Dijital mecra her gün yeniliklerle karşımıza çıkıyor. Google My Business’e video yükleme de bu yeniliklerden birisi. Firmanızı internet ortamında düzenli olarak tanıtacak, marka bilinirliğinizi arttıracak videolar için siz de hemen Tutus Media’ya başvurun!

Kısa sürede gelişen tanıtım ağıyla firmanızın imajı sizi bile şaşırtacak…