Google, Google Cloud’a yaptığı son güncellemelerde kişiselleştirilmiş aramayı e-ticaret sitelerine getiriyor.

Google Cloud, müşterilere daha sorunsuz bir çevrimiçi alışveriş deneyimi sağlamak ve perakendecilere mağaza içi envanter yönetimi konusunda yardımcı olmak için dört yeni ve güncellenmiş yapay zeka aracını kullanıma sunuyor.

  • E-ticaret siteleri için kişiselleştirilmiş bir arama ve tarama deneyimi.
  • Mağaza içi rafları kontrol etmek için yapay zeka destekli bir çözüm.
  • AI odaklı bir ürün tavsiye sistemi.
  • Web sitelerindeki ürünleri düzenlemek için yapay zeka kullanan bir araç.

Bütün bu yeni araçlar için Tutus Media ekibininin markalara sunduğu özel bilgiler…

E-Ticaret Siteleri İçin Kişiselleştirilmiş Arama ve Tarama

Google Cloud, müşterilerin bir e-ticaret web sitesinde arama yaptıklarında ve gezindiklerinde gördüklerini kişiselleştiren yapay zeka tabanlı bir aracı kullanıma sundu.

Teknoloji, Google Cloud’un mevcut Perakende Arama çözümünün özelliklerini geliştirerek daha sorunsuz ve sezgisel bir çevrimiçi alışveriş deneyimi oluşturmaya yardımcı oluyor.

Bu yeni aracın arkasındaki AI sistemi, müşterilerin görüntüledikleri, sepetlerine ekledikleri ve satın aldıkları ürünler gibi davranışlarını analiz ederek tercihlerini belirleyebiliyor.

Arama sonuçlarını ayarlamak ve daha kişiselleştirilmiş bir deneyim için ürünlere öncelik vererek bu bilgileri kullanıyor. Hatırlatmada fayda var ki bu kişiselleştirme, satıcının web sitesine özel bir çalışma oluyor. Bunun için Tutus Media  SEO ve Support ekipleri organize çalışarak markaları web sitelerini hazırlıyor. Yani bu sistem müşterinin Google’daki etkinliğiyle bağlantılı değildir.

google cloud
Google Cloud’un Perakendeciler için Başlatacağı Yeni Yapay Zeka Araçlarına Hazır mısınız? 3

E-Ticaret Siteleri İçin Yapay Zeka Tabanlı Ürün Sıralama

Google Cloud, göz atma ve ürün keşfetme deneyimini iyileştirmek amacıyla e-ticaret web siteleri için yapay zeka destekli yeni bir aracı kullanıma sunuyor.

Bu özellik, alışveriş yapanlar bir kategori seçtiğinde bir satıcının sitesindeki ürünlerin siparişini optimize etmek için sisteme girilen yapay zeka sistemini kullanır.

E-ticaret siteleri, ürün sonuçlarını geleneksel olarak kategorilere, en çok satanlar listelerine veya mevsime göre hangi giysilerin ön plana çıkacağını seçmek gibi manuel olarak oluşturulmuş koleksiyonlara göre sıralar.

Google tarafından geliştirilen yapay zeka odaklı sistem, ürünlerin sıralanma şeklini iyileştirmek için geçmiş verileri kullanan yeni bir strateji benimsiyor. Bu, alaka düzeyini, doğruluğu ve satış şansını artırabilir.

Bu araç artık Google Cloud’un perakendecilere yönelik Discovery AI çözümlerinin bir parçası olarak sunuluyor.

Yapay Zeka Destekli Ürün Önerileri

Google Cloud’un Recommendations AI sürümüne yapılan yükseltmeler, e-ticaret sitelerini bireysel müşteriler için daha da kişiselleştirilmiş, dinamik ve yararlı hale getirebilir.

Yeni bir özellik olan sayfa düzeyinde optimizasyon, sitenin bir alışveriş yapan kişiye dinamik olarak görüntülenecek ürün önerilerini belirlemesine olanak tanır.

Bu, zaman alan kullanıcı deneyimi testlerine olan ihtiyacı azaltabilir ve daha yüksek kullanıcı katılımı ve satışlara yol açabilir.

Ek olarak, gelir optimizasyonuna yönelik yeni bir özellik, daha etkili ürün önerileri sunmak için makine öğrenimini kullanır ve potansiyel olarak kullanıcı oturumu başına geliri de otomatikman artırır.

DeepMind ile işbirliği içinde oluşturulan makine öğrenimi modeli, müşteri memnuniyeti ile gelir artışı arasındaki ideal dengeyi belirlemek için bir e-ticaret sitesindeki ürün kategorilerini, ürün fiyatlarını ve kullanıcı davranışını dikkate alıyor.

Son olarak, yeni bir “tekrar satın al” modeli, bir müşterinin geçmişteki satın alımlarından yararlanarak gelecekteki takip satın alımlarını önerir.

Bu yeni araçlar artık Google Cloud kullanan tüm perakendecilerin kullanımına sunulmuştur.

google cloud
Google Cloud’un Perakendeciler için Başlatacağı Yeni Yapay Zeka Araçlarına Hazır mısınız? 4

Perakende Mağazalar İçin Yapay Zeka Destekli Raf Kontrolü

Perakendeciler bir süredir çeşitli raf kontrol teknolojileri kullanıyor, ancak ürünleri ayırt etmek, kategorize etmek ve yapay zeka modelleri geliştirmek için gereken kaynaklar başarılarını engelledi.

Google Cloud, perakendecilerin yalnızca görsel ve metin özelliklerine dayalı olarak her türden ürünü geniş ölçekte belirlemesine yardımcı olmak için rafları kontrol etmeye yönelik bir yapay zeka çözümünü kullanıma sundu.

Araç, verileri, ürün kullanılabilirliğini iyileştirebilen, mevcut envantere ilişkin görünürlüğü artırabilen ve yeniden stokların nerede gerekli olduğunu belirleyebilen eyleme geçirilebilir içgörülere dönüştürüyor.

https://d5c9248d5d4ff24e2c305be1b45c975c.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html Bu teknoloji şu anda ön izleme aşamasında ancak yakında dünya çapındaki perakendeciler tarafından erişilebilir olacak gibi duruyor. Google, bir satıcının verilerinin ve resimlerinin kendilerine ait olduğunu ve yapay zekanın yalnızca ürünleri ve fiyat etiketlerini tanımak için kullanılabileceğini belirtiyor.

Son olarak, yeni bir “tekrar satın al” modeli, bir müşterinin geçmişteki satın alımlarından yararlanarak gelecekteki takip satın alımlarını öneriyor.

Bu yeni araçlar artık Google Cloud kullanan tüm perakendecilerin kullanımına sunulmuştur.

Bütün bu yeniliklerden anında haberdar olmak için Tutus Media ile çalışmanız yeterli. Sizin haberiniz bile olmadan siteleriniz üzerinde değişimleri yaparak yenilikleri takip ediyoruz. Böylece her zaman rakiplerinizin bir adım önünde oluyorsunuz!

Tutus Media Youtube Kanalı