Twitter Reklamları

Twitter reklamlarını hiç kullandınız mı? Belki bundan sonra kullanırsınız! Twitter, işletmelerin kampanyaları web sitesi tıklamaları ve satışları için optimize etmesine olanak tanıyan yeni reklam birimlerini kullanıma sunuyor.

Twitter, insanların işletmelerin web sitelerini ziyaret etmelerini ve bu web sitelerinde işlem yapmalarını sağlamak için tasarlanmış üç yeni reklam seçeneğini kullanıma sunuyor.

Twitter’ın yeni reklam ürünleri şunları içeriyor:

  • Web Sitesi Dönüşümleri Optimizasyonu
  • Dinamik Ürün Reklamları
  • Koleksiyon Reklamları

Bir blog gönderisinde Twitter, yeni reklam birimlerinin “reklamverenler için hedef kitleyi bulma noktasında alaka düzeyini artıracağını” söylüyor.

Yeni reklam seçeneklerinin bütün reklam kampanyalarında web sitesi ziyaretlerini ve dönüşümlerini nasıl artırabileceğini öğrenmeye hazır mısınız?

twitter reklamları
Twitter, Reklam Vermenin 3 Yeni Yolunu Sunuyor 3

1. Web Sitesi Dönüşümleri Optimizasyonu

Twitter, yeni düzenlediği Twitter reklamları için özel bir tanım geliştiriyor. Web Sitesi Dönüşümleri Optimizasyonu (WCO) reklam seçeneğini, dönüşüm hedefinin “büyük ölçüde yeniden inşası” olarak tanımlıyor.

WCO, alışveriş sepetine ürün eklemek veya bir satın alma işlemini tamamlamak gibi dönüşüm hunisinin alt kısmındaki web sitesi dönüşümlerini iyileştirir.

Dönüşüm hunisinin alt kısmındaki dönüşümler, bir reklamın ilk tıklamasının ötesindeki her şeyi ifade eder. Twitter’ın yeni reklamları, daha alakalı kullanıcıları hedefleyen algoritmalar kullanarak bu dönüşümler için optimize edilecek.

İlk testlerde Twitter, WCO’nun ortalama %25 daha düşük dönüşüm başına maliyetle daha fazla hedef tamamlama sağlayabildiğini tespit etti.

2. Dinamik Ürün Reklamları

Dinamik ürün reklamları, Twitter kullanıcılarına alakalı ürünleri satın alma olasılıklarının en yüksek olduğu bir zamanda göstermek için tasarlanmıştır.

Twitter bunun üç şekilde çalıştığını söylüyor:

  • Yeniden hedefleme : Bir kullanıcının daha önce etkileşimde bulunduğu ürünleri öne çıkaran reklamlar sunar.
  • Araştırma : Web sitenizi ziyaret etmemiş kişilere alakalı ürün reklamları sunar.
  • Entegrasyon : Twitter Pazarlama Ortakları ile entegrasyon yoluyla ürün kataloğunuzu Twitter’a taşıyor.
twitter reklamları
Twitter, Reklam Vermenin 3 Yeni Yolunu Sunuyor 4

3. Koleksiyon Reklamları

Koleksiyon reklamları, reklamverenlerin birincil bir ana resim ve bunun altındaki daha küçük resimler aracılığıyla birden çok ürün resmini sergilemesine olanak tanır.

Bu reklam birimi, statik bir resim reklam ile dönen bir melezdir. Kullanıcılar, ana resim yerinde kalırken alt kısımdaki daha küçük resimler arasında gezinebilir.

Testlerde Twitter, koleksiyon reklamlarının tıklama oranını ortalama %42 artırabileceğini ve gösterimlere göre dönüşümleri ortalama %54 artırabileceğini söylüyor.

Kullanılabilirlik

Twitter’ın yeni reklam birimleri artık tüm reklamverenlerin kullanımına sunuldu.

Sitenizdeki davranışa göre optimize etmek için, WCO ve dinamik ürün reklamları, Twitter Pikselini veya Dönüşüm API’sini gerektiriyor.

Sadece Twitter reklamları değil bütün Sosyal Medya Reklam Yönetimi için profesyonel yardımcılara ihtiyacınız varsa Tutus Media her zaman yanınızda.

Tutus Media Youtube Kanalı