Pazarlamacılar SEO İçin Quora’yı Nasıl Kullanabilir?

SEO için Quara yönetimi ne kadar önemlidir?

Bir müşteri genellikle doğrudan ölçülebilir ve atfedilebilir sıralamayla ilgili faydalar için arama pazarlama danışmanlarına ödeme yapar.

Dijital ortamda bir şeyler pazarlıyorsanız bunu yaptığınızda olumlu bir sonuç alıyorsanız bu başarıdır. Bu olumlu sonuç bir bağlantı olabilir, site ziyaretleri olabilir.

Net bir şekilde bu ölçülebiliyorken diğer pazarlama yöntemlerini ölçmek veya doğrudan bir faydayı ilişkilendirmek zordur.

Ve bir işi büyütmek için faydalı olabilecek bu tür bir faaliyet en iyisidir. Bu da oldukça meşakkatli ve uzun bir yoldur.

Bu dolaylı yaklaşım, kullanıcıların bir siteyi tanımasına ve siteyi adıyla aramaya başlamasına yardımcı olabilir, bu da sıralamalar için faydalı olabilir .

Bu da daha iyi sıralamalara, doğrudan ziyaretlere, kulaktan kulağa popülerliğe ve bağlantılara yol açabilir.

Bu yüzden bugünkü makalemizde SEO için Quara’nın ne  kadar gerekli olduğuna değineceğiz.

SEO için Quara
Quora Pazarlama Stratejisine Nasıl Uyuyor? 2

Tavsiye, Önerme:  SEO için Quara’nun önemi!

Bir işletmeyi çevrimiçi pazarlamanın en temel unsuru, onun hakkında söz almaktır.

Bir işletmenin alabileceği en güçlü tavsiye, bir arkadaşından bir siteyi başka bir arkadaşına önermesidir.

Bir şirket, bir arkadaşının başka bir arkadaşına “ Bu işe git, seninle ilgilenecekler ” dediği bir iş hakkında insanları o kadar heveslendirdiğinde, bu pratikte para kazanma lisansıdır.

Rakipler buna karşı rekabet edemezler.

Ancak bu noktaya gelmek için, bir işletmenin alt yapısının sağlam alması gerekiyor.

En büyük başarı öykülerinin çoğu, popülerliklerini arkadaş-arkadaş tavsiyelerine borçludur.

Bu, çevrimiçi pazarlamanın yalnızca Google sıralamasına odaklanıldığında kaybolan bir yönüdür.

Google, kullanıcıların görmeyi beklediği web sayfalarını sıralama eğilimindedir. Yani bir nevi kendi çıkarına göre hareket eder.

Dolayısıyla, bir işletme aniden başarılı olursa ve tüketiciler bir sitenin belirli bir ürün veya hizmet için popüler olduğuna dair sinyaller gönderiyorsa, Google o siteyi göstermek isteyecektir.

Bunun nedeni, Google’ın kullanıcılara her zaman belirli bir arama sorgusu için en yetkili siteyi göstermesidir.

Ama kimse seni duymazsa popüler olamazsın.

Quora, bu tür ağızdan ağza popülerlik oluşturmanın ilk adımı olabilir. SEO için Quara birkaç yıla kadar olmazsa olmaz olabilir.

Eskiden Google’da spam ile mücadele ekibine başkanlık eden ve en son daha önce Amerika Birleşik Devletleri Dijital Hizmeti için çalışan eski Google çalışanı Matt Cutts, Quora üyesidir ve devlet hizmetindeki yeni alanıyla ilgili soruları yanıtlamıştır.

Quora Pazarlama Stratejiniz İçin Neden Önemli?

Dijital pazarlama topluluğu, hızlı kazanımlara ve bu faaliyetten sağlanan faydalara odaklanma eğilimindedir.

Ancak çoğu zaman, popülerlik ve sıralama yaratabilecek olan mükemmellik oluşturmanın daha zor işidir.

Mükemmel müşteri hizmetine sahip olmak harika bir şeydir. Bu harika şey promosyon faaliyetleriyle birleştiğinde, bu başarıya giden bir yol olarak tarif edilir.

Quora’ya strateji olarak bakmayın. İyi bir topluluk üyesi olmak ve sağlam bir itibar oluşturmak, en iyi, daha büyük, çok parçalı bir stratejinin bir parçası olarak yapılır.

Quara’ya uzak olabilirsiniz ama Tutus Media olarak biz çok yakınız! Seo için Quara önemlidir. Avrupa Sosyal Medya Yönetimi ve farklı dillerde özellikle Almanca SEO için bize 7/24 başvurabilirsiniz!

Tutus Media Youtube Kanalı