Kullanıcılar için Google alışveriş deneyimini olduk geliştiriyor. Bugünkü Search On etkinliğinde Google, kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yardımcı olacak dokuz yeni özellik ve aracı duyurdu.

Güncellemelerin ana teması olarak; görselleştirme ve kişiselleştirme denilebilir.

Görselleştirme Alışveriş Özellikleri

Google, kullanıcıların satın almadan önce seçeneklerini araştırmak ve keşfetmek için çok zaman harcadıklarını vurguladı. Google’ın duyurduğu kullanıcılar için dört görsel özellik şöyle:

“Mağaza” kelimesi ile arama yapın. 

Aramanızı “mağaza” ile başlattığınızda, aradığınız şeyin ardından ürünleri, araştırma araçlarını ve yakındaki envanteri içeren bir görsel besleme göreceksiniz. Bu güncelleme ayrıca Google alışveriş deneyimini ileri derecede kolaylaştırıyor. Artık mobilde tüm kategorilerde mevcut.

Görünüm alışverişi yapın!

Örnek olarak; Giyim kategorisi için, kullanıcılar artık tüm bir kıyafeti oluşturmaya yardımcı olmak için tek tek ürünleri sergileyen “görünüm alışverişi” yapabilecekler. Google’ın aracı, kullanıcının aradığı ana ürüne, üst veya ceketle birlikte kullanılacak çanta veya ayakkabılar gibi ücretsiz ürünler gösterilecek.

google-small-business5-ss-1920-800x450
Google Alışveriş Deneyimi 2022: Google 9 Yeni Alışveriş Özelliğini Tanıttı! 3

Trend ürünler özelliği

Bu, Arama’da kullanıcıların aradığı kategorideki popüler ürünleri gösterecek yeni bir özelliktir. Google, bunun bu sonbaharda kullanıma sunulacağını onayladı.

3D alışveriş

Ev eşyaları için 3D alışverişin daha önceki lansmanını genişleten Google alışveriş deneyimini geliştirmek için spor ayakkabılarının 3D görselleri önümüzdeki aylarda düzenleyecek.

Ayrıca Google, bu tür varlıkların oluşturulmasının çok fazla zaman ve kaynak gerektirdiğini anladıkları için 3D görseller oluşturmanın ve oluşturmanın bir yolunu duyurdu. Araçları, birkaç hareketsiz görüntü kullanarak 360 derecelik dönüşleri otomatikleştirmek için makine öğrenimini kullanacak.

Güvenle Satın Almayı Teşvik Etmek

Google tarafından duyurulan bir sonraki araç seti, kullanıcıların satın alma sırasında daha bilinçli kararlar vermesine yardımcı olmaya yönelik.

Karmaşık satın almalar için kılavuzlar

Google, karmaşık satın alma kararları için bir satın alma rehberi duyurdu. Satın alma rehberi, bir dizi güvenilir kaynaktan o kategoriyle ilgili bilgilerden oluşacaktır.

Başkalarının ne söylediğine bakın

Özellikle Google uygulamasında Sayfa İstatistikleri kullanılabilir olacak. Bu özellik, kullanıcıların bulunduğu bir web sitesindeki veya araştırılan bir üründeki içeriğin yanı sıra derecelendirmeler, artılar ve eksiler arasında tek bir görünümde köprü kuracak.

Daha Kişiselleştirilmiş Bir Alışveriş Deneyimi

Son güncelleme seti, gizlilik tercihi geliştirmeleri de dahil olmak üzere bireysel alışveriş deneyimine odaklanıyor.

Daha kişiselleştirilmiş sonuçlar

Kullanıcılar, önceki alışveriş alışkanlıklarına göre kişiselleştirilmiş alışveriş sonuçları almaya başlayacak. Bu geliştirmeyle kullanıcı gizliliğini korumak için kullanıcılar, tercihlerini doğrudan Google’a söyleme olanağına ve özelliği açıp kapatmak için kullanımı kolay kontrollere sahip olacaklar.

google shopping tutus 1
Google Alışveriş Deneyimi 2022: Google 9 Yeni Alışveriş Özelliğini Tanıttı! 4

Dinamik filtrelerle alışveriş yapın

Arama filtreleri artık alışveriş deneyimi için gerçek zamanlı Arama trendlerine uyum sağlayacak, yani filtreler statik olmayacak.

Daha fazla ilham almak için Keşfet uygulamasını kullanma

Google uygulamasına sahip kullanıcılar, alışveriş davranışlarına göre Keşfet sekmesinde stil önerileri görmeye başlayacaklar. Bir kullanıcı beğendiği bir şey görürse, ürünü tıklayabilecek. Lens açıldıktan sonra ürünün nereden satın alınacağına dair mevcut seçenekler sunulacak.

Reklamverenler İçin Sonraki Adımlar

  • Search On etkinliği kullanıcı deneyimine odaklanırken, birçok reklamveren bu güncellemelere nasıl hazırlanmaları gerektiğini merak ediyor.
  • E-Ticaret alanındaki reklamverenler için Alışveriş Reklamları için Merchant Center’ınızın mükemmel durumda olduğundan emin olun. Bu, kullanıcıların ürünlerinizi daha iyi bulabilmesi için resimleri, açıklamaları, başlıkları optimize etmeyi ve mümkün olduğunca çok özellik eklemeyi içerebilir.
  • Pazarlamacılara, bu kullanıcı deneyimi güncellemelerinin reklamverenleri nasıl etkileyeceğini anlamalarına yardımcı olacak daha fazla bilgi geliyor. Google’dan gelen takipler hakkında duyurular yapıldıkça bunları bildirmeye devam edeceğiz.

Bütün bu Google Alışveriş Deneyimi için mağazalarınızı tek kalemde Tutus Media ile hazırlayabilirsiniz. Tutus Media bütün medya işlerinizde 7/24 yanınızda…

Tutus Media Youtube Kanalı