Markayı farklı kılan yöntemleri biliyor musunuz?

İlişkileri nasıl geliştireceğinizi ve gerçek ilgi uyandıran ve üzerinde düşünmeyi gerektiren etkili kampanyalar oluşturmayı keşfetmek mi istiyorsunuz?

Dijital stratejinizi ilerletmek istediğinizi için şu anda bu makaleyi okuyorsunuz!

Şirketinizi başarıya giden yola yöneltmek sizin elinizde…

İster bir ajansla çalışın ister bir işletme sahibi olun, ister daha fazla bant genişliğine ihtiyaç duyan bir dijital pazarlamacı olun, karşılaştığınız en büyük zorluklardan biri bu aşırı doymuş ortamda kendinizi farklı kılmaktır. Markayı farklı kılan yöntemler burada…

İşte yıllardır güvenle bu farklılığı oluşturmaya çalışan Tutus Media’nın markalarla iletişimlerini gösteren 6 anahtar…

Markayı farklı kılan yöntemler
Aşırı Doymuş Dijital Ortamda Markayı Farklı Kılan 6 Yöntem! 4

Tutus Media neyi amaçlar?

En etkili kampanya stratejileri, değer yaratma konusunda markanızı hep ileriye hareket ettirmeyi ve hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmayı amaçlar.

Ajansımızla güven oluşturmak ve sağlam bir pazarlama temeli oluşturmak, işinizi bir sonraki seviyeye taşımanın kesin yoludur.

Tutus Media şeffaf ve güvenilir bir ortaklığa sahip olmak için nelere dikkat ediyor?

İşte markayı farklı kılan yöntemler…

1: Şeffaflık

En başından güven olmalı. Özellikle reklamverenin geçmişte başından kötü bir tecrübe geçmişse şeffaflık önemlidir. Evet, şeffaflık başlangıçtan itibaren çok önemlidir.

Bir reklamvereni asla karanlıkta kalmış hisse sürüklemiyoruz; net ve şeffaf bir şekilde ne yapıldığını göstermeye çalışıyoruz. Markayı farklı kılan yöntemlerin etkisini için en önemli nokta ajansın ve markanın her şeyi şeffaf bir şekilde bilmesinden geçer.

markayı farklı kılan yöntemler
Aşırı Doymuş Dijital Ortamda Markayı Farklı Kılan 6 Yöntem! 5

2: Gerçekçi Medya Yatırımları Yapıyoruz

Dijital medya yatırımlarına geleneksel finansal yatırımlara benzer şekilde davranıyoruz ve markaların da böyle davranması gerektiğini anlatıyoruz.

Doğal olarak markaların riskle geldiklerini, katılmak için belirli bir düzeyde sermaye aldıklarını ve sorumlu bir şekilde yönetilmeleri gerektiğini biliyoruz.

Yatırım düzeyi ve yatırım getirisi beklentilerini gerçekçi tuttuğumuzdan emin oluyoruz.

3: Matematik Mantıklı ve Somuttur

Programların başlangıçtan itibaren başarı için ayarlandığından emin olmak için matematiğin her zaman mantıklı olması gerekir.

Örneğin, bir ajans olarak herhangi bir kampanya başlatmadan önce, reklamverenin kar marjlarını ve başa baş veya “başarılı” olmak için ne tür olası satış başına maliyet (CPL) veya işlem başına maliyet (EBM) elde edilmesi gerektiğini anlatıyoruz.

Rekabet ortamını, hedefleri ve bir programın anlamlı olup olmadığını en baştan anlatmamız gerektiğini biliyoruz.

tutus blog kapak
Aşırı Doymuş Dijital Ortamda Markayı Farklı Kılan 6 Yöntem! 6

4: Gerçekçi Beklentiler Belirleyin

Yatırım düzeyi ve yatırım getirisi ile ilgili gerçekçi beklentiler belirliyoruz. Anında başarı sözü vermiyoruz çünkü biliyoruz ki başarıya ulaşmak zaman ve veri gerektirir.

Başarı, müşteri tabanında büyüme sağlanırken getirilerle veya “başarısızlıkla” ölçülebilir.

Bir hesap makinesi, tüm dış değişkenlerle birlikte yatırım ve yatırım getirisi beklentilerini gösterebilir.

Başarı formülünü ortaya koyduktan sonra yetkinliğimizi ve kapsamı daha da artırabiliyoruz.

Verileri okumayı bildiğimiz için nerede optimizasyon yapacağımızı da iyi biliyoruz.

5: Her Şeyi İzliyoruz!

Veriler her zaman gerçek hikayeyi anlatır. Kullanıcı davranışı sürekli değişiyor ve tüketici her geçen gün bizi şaşırtabiliyor!

Yatırım yapılan her parayı şu şekilde takip ediyoruz:

  • Başlarken Google ve Facebook’tan yerel izleme araçlarını kullanıyoruz.
  • Zenginleştirilmiş dönüşüm verilerini kullanarak, satış başına maliyete dayalı olarak bütçeyi bir kanaldan diğerine kaydırma da dahil olmak üzere genel pazarlama kampanyanızda daha akıllı ve daha hızlı optimizasyonlar yapıyoruz.
  •  Verileri bilmenin bir sonucu olarak, sadece müşteri adayı başına maliyeti değil, kanal bazında satış başına maliyeti de anlayabiliyoruz.

Sonuçta, markayı farklı kılan yöntemlerimizle gerçek sonuçlara dayalı veriler sunuyoruz. Belirli kanallara yatırım yapma konusundaki şüpheleri ortadan kaldırarak daha fazla kazanmanızı sağlıyoruz.

6: “Sen Kazanırsan Biz Kazanırız” Yaklaşımını Benimsiyoruz

Bir ajans olarak, reklamverenin işi için en iyisini yapıyoruz; çünkü onların gelirini artırmak aynı zamanda ajansımızı da büyütmek anlamına geliyor.

Ajansımız ve marka olarak başarılı olduğumuzda, her iki işletmeye de fayda sağlayan uzun vadeli bir ortaklığa yatırım yapmış oluyoruz.

Evet, yıllardır Avrupa’da 360 derece medya ajansı olarak görev yapan Tutus Media olarak çalıştığımız bütün markaların kazancını kendi kazancımız olarak görüyoruz.

Tutur Media profesyonel ekibi olarak markayı farklı kılan yöntemlerimizle 7/24 yanınızdayız!

Tutus Media Youtube Kanalı