Google’ın YouTube’da müzik ve podcast akışı yapan tüketicilere ulaşmak için tasarlanan sesli reklamları artık tüm reklamverenlerin kullanımına sunuldu.

Google, sesli reklamları tüm reklamverenlerin kullanımına sunarak işletmelere YouTube’daki müzik ve podcast dinleyicilerine ulaşmak için daha fazla yol sunmaya başladı.

Önceden, belirli ürün kategorileri sesli reklam yayınlamak için uygun değildi. Bu daha geniş kapsamlı sunumla, Google önceki kısıtlamaları kaldırıyor gibi görünüyor.

Google ayrıca sesli reklamlara yeni hedefleme seçenekleri ekliyor. Reklamverenler artık özellikle podcast dinleyicilerine ulaşabilir.

Google, bu güncellemeleri, YouTube reklamcılığına yönelik diğer bazı geliştirmelerle birlikte New York Reklamcılık Haftası sırasında duyurdu. İşte tüm yeni özellikler hakkında daha fazla bilgi.

sesli reklamlar
Google, Sesli Reklamları Tüm Reklamverenlere Açık Hale Getiriyor 3

Google Sesli Reklamları Yaygın Olarak Kullanılabilir

Google, YouTube’un podcast’leri dinlemek için en popüler ikinci yer olduğunu bulan Edison Research’ten gelen verilere göre hareket ediyor.

Artık tüm Google reklamverenleri, YouTube’da sesli reklamlarla podcast dinleyicilerine ulaşabilecekler.

Böylece Sesli reklamlar, YouTube’da müzik dinleyen kişilere de sunulacak. 

Bu durumda profesyonel destek ve tarama yapılması gerekiyor. Hedef kitlenize göre belirlediğiniz podcast dinleyicilerini hedeflemelisiniz. Örneğin İsviçre’e Dil Eğitimi ile ilgili bir podcast İsviçre’de dil eğitimi veren bir marka olan SLA Basel için uygun bir hedef kitle oluyor. Bu podcast üzerinden yapılacak sesli reklamlar başarıya doğrudan erişecektir.

YouTube Reklamlarında Diğer Güncellemeler

An patlaması

YouTube, canlı spor etkinlikleri, film gösterimleri veya ürün lansmanları gibi etkinlikler sırasında izleyicilere ulaşmak için tasarlanan “Moment Blast” adlı yeni bir teklif sunmaya başladı.

Google bir duyuruda şunları söylüyor:

“Moment Blast, reklamverenlere bağlı TV’lerde (CTV) ve diğer cihazlarda YouTube Select içeriğinde birinci sınıf konumlandırmanın yanı sıra bir Markalı Başlık Kartı ve isteğe bağlı Masthead yerleşimi sağlar.”

sesli reklamlar
Google, Sesli Reklamları Tüm Reklamverenlere Açık Hale Getiriyor 4

Discovery Reklamlarda Ürün Feed’leri

Google reklamverenleri artık YouTube’daki Discovery reklamlarına mevcut ürün özet akışlarını getirebiliyor.

Discovery reklamlar, YouTube arama sonuçlarının üst kısmı, önerilen videolar bölümü veya YouTube mobil uygulamasının ana sayfası gibi alanlarda görünebilir.

Önceden reklamverenler, kullanıcıları bir açılış sayfasına, potansiyel müşteri formuna veya bir YouTube videosuna göndermek için keşif reklamlarını kullanabilirdi. Artık kullanıcıları ürün sayfalarına yönlendirmek için de kullanılabilirler.

Sesli Aramalar ve farklı Youtube reklamları için yıllardır medya alanında 360 derece hizmet veren Tutus Media’ya mutlaka danışmalısınız! Tutus Media 7/24 markanızla beraber…

Tutus Media Youtube adresi