Almanca web sitesi hazırlama ve Almanca web sitesi hazırlama rehberi!

İşletmelerin ya da markaların başarılı olmalarında ürün/hizmet kalitesi dışında marka iletişim çalışmaları olmazsa olmazlardandır. İşletmeler/markalar hedef kitlelerine, bulundukları coğrafyaya göre pek çok farklı kriterlere göre faaliyetlerini gerçekleştirirler. Dolayısıyla uluslararası hizmet/ürün markalarının tek dilde iletişim yapmaları hedef kitleleri ile bağ kurmanın önünde en büyük engeldir.

Tüm bunları dikkate alırsak, Almanya’daki Türk firmalarının sadece türkçe web siteleri ile yetinemeyecekleri bir dönemdeyiz. Firmalar bilinirliklerini arttırmak ve hedef kitlelerine daha rahat ulaşmak için türkçe web sitelerinin yanında Almanca web sitelerine de ihtiyaç duyuyorlar. Çünkü işletmeler için ürün ya da hizmetlerini daha geniş bir kitleye ulaştırmak ve rekabette söz sahibi olmak şart.

Almanca site ihtiyacını gördükten sonra firmaların sıkça yaptıkları bir hata ile yazımıza başlamak istiyoruz.  Türkçe web sitesinden klonlanan sitelerle Almanca site yapmaya çalışmanın başarı getirmediği birçok tecrübe ile test edilmiş durumda.

07863a67612489.5b3f8f0a8f5f7

Klonlama modelinin işe yaramadığını anlamak için şu soruyu sormamız gerekiyor. Firma olarak Almanca Web sitesini neden yaptırıyoruz? Cevabı aslında çok basit değil mi? Arama motorlarında Almanca olarak da yer almak ve ön sıralarda çıkmak… Bütün firmaların cevabının bu manada olacağı kesin. Ama arama motorlarına uyumlu bir web sitesi yapmak için Türkçe sayfayı Almancaya kopyalamak yeterli değil. Kısacası şu şekilde olmalıdır:

 • Çok dilli bir web sitesi yaptırdığınızda web sitenizin her bir sayfasının hangi dili hedeflediğini arama motorlarına yani Google’a kesin bir şekilde belirtmek gerekiyor. Sayfadaki içerik dil konusunda karışık olmaması gerekir. Almanca web sitesi hazırlarken unutulan türkçe unsurlar yaptığınız bütün çalışmaları boşa çıkarabilir. Meta bilgileri, URL, resim ve link açılımlarının sayfa içeriği ile uyumlu olması için kopyalama tavsiye edilmez.
 • URL seviyesinde Almanca web siteniz Türkçe URL yapısından ayrılmalıdır. Böylece hem ziyaretçiler hem de arama motorları kolay yönlendirirken ziyaretçiler daha rahat takip edilebilir.

20b90267280081.5b33e778cd3ee

Tutus Media’ın Almanca web sitesi hazırlama rehberi!

 • Sektörel araştırma yapıp Almanca rakiplerimizi analiz ediyoruz. Bu adımı sadece internet üzerinden değil firma ile çeşitli toplantılar düzenleyerek yapıyoruz.
 • Sektörel analiz sonucumuza göre Almanca anahtar kelimelerimizi belirliyoruz. Bu anahtar kelimeleri önem sırasına göre sıralayıp hedeflerimizi belirliyoruz.
 • Bu anahtar kelimelere yönelik sıfırdan ürün içerikleri hazırlıyoruz.
 • Google aramaları için önemli bir etken olan Title ve Desc’ler klonlama yapılırken Türkçe kalırsa çalışmalar boşa gideceği için hazırlanan Almanca siteleri hizmete açmadan önce anahtar kelimelerimize göre Title ve Desc’leri yazıp girişlerini yapıyoruz.
 • Sektöre ve firmanın hitap ettiği duruma göre Almanca Yerel SEO’ya yönelik dizayn ve tasarımlar yaparak hedef kitleye doğrudan ulaşıyoruz.
 • Geleceğin SEO’su olarak da bilinen Almanca Mobil SEO’da dönüşüm oranlarınızı arttırmak için yenilikçi çözümler üretiyoruz.

a9c98167391637.5b38259d7b59e

 • Geleneksel SEO stratejilerine alternatif olarak Almanca e-ticaret sitesine uyumlu Almanca sosyal medya projeleri de üretiyoruz. Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, Youtube ve Google + gibi sosyal mecralara uyumlu ve bağlantılı bir web sitesi tasarlıyor, sosyal link inşasını hazırlanan Almanca siteye göre oluşturuyoruz.
 • Almanca makale organizasyonlarımızla kampanyalarınızı, yeni ürünlerinizi sektörünüze uygun içeriklerle Onpage olmak üzere yayınlıyoruz. Düzenli bir blog sayfası ile Almanca web sitemizi sektör için önemli bir bilgi paylaşım alanı haline getiriyoruz.
 • Tutus Media sadece web sitesi değil sizlere arama motorlarına tam manasıyla uyumlu Almanca e-ticaret sitesi de hazırlar. Bu hazırlanan siteler ürün bazlı SEO hizmetine de uygundur.

Siz de dünyaya açılmak ve pazarınızda lider olmak istiyorsanız Almanca web sitesi için  Tutus Media’yı arayın, rakiplerinizin önüne çıkın! Avrupa’da 360 derece medya ajansı olan Tutus Media, sizin için en doğru uygulamaları sunacaktır.

Sitemizin Neler yaptık? kısmından hizmetlerimizin hepsini görebilirsiniz.

https://tutusmedia.com/portfolio/mevlana-cay-kurumsal-website-tasarimi/