İnternetten yapılan ticaret e-ticaret olarak isimlendirilmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte geleneksel ticaret faaliyetlerinin büyük bir bölümü dijital ortama taşınmıştır. Satışlarını arttırmak, hedef kitlesine ulaşmak, reklam ve tanıtımlarla markasını ve ürünlerini tanıtmak isteyen işletmeler için e-ticaret faaliyetleri bir zorunluluk halini almıştır. E-ticareti geleneksel ticaretten ayıran birçok faktör vardır. İnternet ortamında kolay ve hızlı şekilde istediği ürüne ulaşmak isteyen kullanıcıların beklentilerini, en üst düzeyde karşılayan e-ticaret siteleri hep bir adım önde olmayı başarmaktadır. Bu sebeple tüm sektörler ve bu sektörlerde yer alan işletmeler için kaçınılmaz bir hale gelen e-ticarette başarıyı yakalamanın yolu, SEO kurallarına uygun ve dijital ortamın gereksinimlerine göre e-ticaret sayfaları, siteleri oluşturmaktan geçmektedir.

Tutus Media olarak size arama motorlarında ilk sıralarda olmanızı sağlayacak etkili ve özgün web sitesi tasarımları hazırlayarak, e-ticarette dijital gelişiminize katkı sunuyoruz. Eticaret sitesi tasarımında başarı getiren görsel öğelerle ilgili bazı ip uçları, web sitenizin etkinliğini arttıracaktır.

440d3bc6 7a16 4436 ae66 37cce116efe5 1024x768 1
E- TİCARET SATIŞLARINI ARTTIRAN GÖRSEL TÜYOLAR! 6

Gereksiz Detaylardan Uzak Durun

E-ticarette sayfanızı ziyaret eden kullanıcı, potansiyel müşterinizi temsil etmektedir. Bu sebeple kullanıcılara aradığı şeyi kolayca bulmasını sağlayacak, karmaşıklıktan uzak bir web sayfası hazırlamanız satış etkinliğini arttıracak ve hızlandıracaktır. Kullanıcılar için sade ve dikkat çekici bir arayüzle karşılaşmak ve aradığı ürüne kolayca ulaşmak oldukça önemlidir. Bu sebeple web sitenizde karmaşık menüler, çok fazla görsel, dikkat dağıtıcı reklam ve bannerların olması ürüne odaklanan kullanıcıyı olumsuz yönde etkiler ve alışverişten uzaklaştırabilir. Web sitenizi, sade görsellerle daha cazip bir hale getirebilirsiniz.

B65A5533
E- TİCARET SATIŞLARINI ARTTIRAN GÖRSEL TÜYOLAR! 7

Dikkat Dağıtan Öğelerden Kaçının

Web sitenizin kullanıcı dostu olması e-ticaret için önemli bir şarttır. Ürününüzü incelemek veya satın almak için sitenizi ziyaret eden kişi aradığı ürün hakkında bilgiye kolaylıkla ulaşmalıdır. Ürüne yönlendirilen kullanıcının dikkatini başka yere çekecek, dikkat dağıtan her görsel öğe, ürüne olan ilgiyi ve satın alma faaliyetini engelleyebilmektedir. Bu nedenle web sitenizde gereksiz reklam, banner ve alakasız görsellerin bir arada olmamasına dikkat edin. Kullanıcılara doğru kategorilendirilmiş bir web sitesi sunulmalı ve dikkat dağıtıcı tüm öğeler gözden geçirilmelidir. Bunun için e-ticaret sitesi support hizmeti önemlidir.

camlibel hakkimizda image 2
E- TİCARET SATIŞLARINI ARTTIRAN GÖRSEL TÜYOLAR! 8

Alışveriş Sepeti Görünür Olmalı

E-ticaret siteleri müşterileri için çeşitli fırsatlar ve kampanyalar sunar. Kullanıcılar sitede gezinirken ihtiyacı olan ürün dışında birçok ürünü de görür ve yapılan kampanyalar ve doğru site içi yönlendirmeler daha fazla ürünün sepete atılmasını sağlar. Kullanıcılar için gezindiği her sayfada sepetindeki ürünler hakkında uyarıcı ikonu görmek, alışverişlerini tamamlama veya alışverişe devam etme şeklinde davranışlara sebep olmaktadır. Bu sebeple birçok e-ticaret sitesi tasarımında olduğu gibi alışveriş sepeti ikonunun aktif olması e-ticaret başarısı için önemli bir görsel ipucudur. Kullanıcı sepetindeki ürünleri ve alışveriş tutarını kontrol edebilir ve o alışverişi büyük bir olasılıkla tamamlayarak siteden ayrılır. Oldukça önemli olan sepet ikonu mutlaka aktif olmalıdır.

mevlana cay 1 adet 1000gr
E- TİCARET SATIŞLARINI ARTTIRAN GÖRSEL TÜYOLAR! 9

Kullanıcıya Kendini Güvende Hissettirin

İnternetten alışveriş yapmak bazı insanlar için güvenlik açısından endişe oluştursa da günümüzde neredeyse bu deneyimi tatmayan kimse kalmamıştır. Müşterilerinize kendini güvende hissettirecek ve size güvenmesini sağlayacak görsel öğelerle satışlarınızı arttırabilirsiniz. Web sitenize ekleyeceğiniz menülerde müşteri hakları, gizlilik politikası, kendinizi tanıtan ‘hakkında veya ‘biz kimiz’ sekmeleri ve iletişim adresleri müşterilerinize güven telkin edecektir.

selen2
E- TİCARET SATIŞLARINI ARTTIRAN GÖRSEL TÜYOLAR! 10

Ücretsiz Kargo Seçeneğini Mutlaka Görünür Yapın!

E-ticarette kullanıcıların dikkat ettiği önemli unsurlardan biri de kargo seçenekleridir. Ürünlerinizle ilgili ücretsiz kargo imkanı tanıyorsanız bunu mutlaka görünür hale getirmelisiniz. Ücretsiz kargo seçeneği kullanıcılarda satın almaya yönelten önemli bir faktördür ve ürün açıklamalarınızda, bannerlarda, satın alma butonu yakınlarında görsel bir öğe olarak belirtilmesi satış etkinliğinizin artmasını sağlayacaktır. E-ticaretteki başarınızı arttırmak ve görsel öğelerle etkili bir web sitesine ulaşmak için alanında uzman çalışanlarıyla birçok başarılı işe imza atmış Tutus Media ile hemen iletişime geçebilirsiniz!