E-ticarette başarılı olmanın ilk şartlarından biri SEO uyumlu yani arama motorlarında ön plana çıkabilen web sitenizin olmasıdır.

Reklam ve pazarlama işlemlerinin dijital ortama taşınması yeniden pazarlamanın önemini ortaya çıkardı. E-ticarette kazancını arttırarak markanızın tanınırlığını arttırmak ve kitlelere satın alma refleksi kazandırmak için Google Adwords ile yeniden pazarlama işlemlerini mutlaka hayata geçirmelisiniz.

Yeniden pazarlama, web sitenizi ziyaret eden veya mobil uygulamanızı kullanan kişilere yeniden ulaşmayı hedefleyen dijital pazarlama yöntemidir. Google Arama Reklamları ile pazarlama yapmanız ve kazancınızı arttırmanız için Tutus Media olarak yanınızdayız.
Eticaret sitenizi veya mobil uygulamanızı ziyaret eden kullanıcılara; reklamlarınızı, markanızı ve ürünlerinizi yeniden göstererek, kullanıcının tekrar sizi tercih etmesine ve satın alma işlemlerini gerçekleştirmesine yarayan yeniden pazarlama işlemleri, Google Adwords yardımıyla başarıya dönüşmektedir. Google veya iş ortakları olan web sitelerinde reklamlarınız ve markanız ön plana çıkar ve stratejik bir reklam faaliyetini hayata geçirmiş olursunuz.

tutus google adwords reklamları
Google Adwords ile Yeniden Pazarlama yaparak kazancınızı katlayın! 5

Google Adwords ile yeniden pazarlama yöntemleri nelerdir?

Yeniden pazarlama ile web siteniz veya markanız dijital ortamda daha bilinir ve görünür kılınarak, kazancınızın artması sağlanır. Google Adwords ile yeniden pazarlama yöntemlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Standart yeniden pazarlama:
Remarketing

Geçmiş kullanıcıların, görüntülü reklam ağında bulunan web sitelerine girdiklerinde veya uygulamaları kullandıklarında onlara kendi reklamlarınızın gösterilmesi işlemidir. Geçmiş kullanıcıların, kullandıkları terimler veya ürünlerinizin özellikleri ile ilgili yaptıkları farklı aramalar sırasında, reklamlarınızın gösterilmesi sağlanır.

shutterstock 1144615118
Google Adwords ile Yeniden Pazarlama yaparak kazancınızı katlayın! 6

Dinamik yeniden pazarlama!

Kullanıcıların sizin sitenizde ziyaret ettikleri veya inceledikleri ürün ve hizmetleri; başka web sitelerinde dolaşırken göstermek, ön plana çıkarmak dinamik yeniden pazarlama ile oldukça başarılı sonuçlar doğurmaktadır. Bu sayede kullanıcılara ürünlerinizle ilgili hatırlatmalar yaparak sitenize yönelmesi sağlanır ve potansiyel müşterilerinize satış yapma olasılığınız artar.

Arama ağı reklamlarına yönelik yeniden pazarlama!

Geçmiş kullanıcılarınızın sitenizden ayrıldıktan sonra yaptıkları Google aramalarında reklamlarınız gösterilir.

shutterstock 565346740
Google Adwords ile Yeniden Pazarlama yaparak kazancınızı katlayın! 7

Video yeniden pazarlama!

Yayınladığınız videolar veya Youtube gibi video platformlarında videolarınızla etkileşimde giren kullanıcılara, web sitesi veya uygulama kullandıkları esnada reklamlarınızın gösterilmesidir

Kullanıcı listesiyle yeniden pazarlama!

Google oturumu açan müşterilerinize yönelik yapılan yeniden pazarlama yöntemidir. Geçmişte yaptıkları alıveriş veya etkileşimlerde, müşteri eşleştirme özelliği sayesinde elde edilmiş iletişim bilgileri listesini yükleyebilirsiniz. Bu sayede Google’da oturum açan müşterinize Google araçlarını kullanırken reklamlarınızı gösterebilirsiniz.
360 derece medya planlama hizmeti ve profesyonel SEO desteği sunan Tutus Media, Avrupa Google Adwords Yönetimi ile yeniden pazarlama stratejilerinizi planlayarak, e-ticaret faaliyetlerinizde öne çıkmanıza yardımcı olur.

shutterstock 565345384
Google Adwords ile Yeniden Pazarlama yaparak kazancınızı katlayın! 8