Tutus Media ile Digitürk Europa’nın AdWords Başarı Hikayesi

Son yılların popüler spor kanalı Bein Sport Almanya, dolu içerikleri, röportajları, süper lig maçlarını ve pek çok spor haberini izleyicilerle buluşturmaktadır. Bein Sport Almanya ile artık Avrupa’da süper lig yıldızlarını kolayca izleyebilirsiniz.  Digiturk Europa, Avrupa’nın Bein Sport yetkili bayisi olup, Avrupa’da 360° hizmet veren medya ajansı Tutus Media ile işbirliği yaparak satışlarını %82 arttırmayı başardı.

İsterseniz bu yüksek başarı hikayesine rakamlarla bir göz atalım. İşleriniz için sizlere de ilham olsun.

Adwords Yönetiminin Hedefleri Nelerdir?

İyi bir Awords yönetiminin olmazsa olmaz hedefi; (CPA) satış başı maliyetlerini koruyarak, satışları arttırmaktır. Yani karlılık oranlarını koruyarak daha fazla ziyaretçi ve daha fazla satış Adwords’un en önemli hedefleridir.

Tüm işletmeler hem marka bilinirliklerini hem de cirolarını arttırmak isterler. Tutus Media olarak Adwords yönetimlerinde ilk hedefimiz az maliyet çok kar prensibidir. Bu prensip çerçevesinde Digiturk Europa için neler yaptık bunları kısaca paylaşalım.

Digiturk Europa İçin Kullanılan Reklam Kanalları nelerdir?

  • Arama Ağı Reklamları
  • Yeniden Pazarlama (Remarketing)

Adwords Yönetim Adımlarımız

  • Öncelikle arama ağını iyileştirmek isteyen ekibimiz arama sorgularını detaylı inceleyerek kampanya ve reklam gruplarını optimize etti.
  • Yapılan rakip analizleri üzerinde çalışıp rakiplerden önce duyarlı arama ağını reklamlara adapte ederek, rekabette ön plana çıkıldı. Ayrıca tüm reklam uzantıları kullanılarak ön sıralar domine edildi.
  • Kalite puanı bileşenleri iyileştirilerek TBM (Tıklama başı maliyet)  düşürüldü. Bu şekilde az maliyetle daha fazla kullanıcıya erişilmiş oldu.
  • Siteyi ziyaret eden kullanıcılar biriktirilip, satışa dönüşmeyen ziyaretçiler belirlendi. Sonrasında, tekrar hedeflenerek reklamlar özelleştirildi.

Sonuç olarak; oturum sayısı %247,97 arttırıldı. Sitede daha fazla zaman geçirmeye başlayan kullanıcıların bir oturumda görüntülen ortalama sayfa sayısı %136 arttırılarak 3,76`dan 8,88’e yükseltildi. Ayrıca e-ticaret dönüşüm oranında da %200’lük bir artış yakalandı.

Markanın en önemli hedefi olan satışlarda ise; satış başı maliyet yükseltilmeden satışlar %942’lik bir oranda arttırıldı.

Siz de Digiturk Europa gibi böyle bir başarı hikâyesinin kahramanı olmak istiyorsanız hemen bize ulaşın.

Tutus Media, profesyonel Adwords Yönetimi karlılığınızı arttırırken, firmanızın marka bilinirliğini de yükseltir.

Almanya Adwords yönetimi için, size çok yakınız.