Kar ve soğuk muhabbetlerinin artmaya başladığı bu günlerde akşamları televizyon izlemek herkes için kolay bir tercih durumunda. Avrupa Türk Televizyonlarına baktığımızda hayli dikkat çeken diziler görüyoruz. Avrupa Medya Planlamalarında ve Medya satınalmalarında en iyi dönüşümlerin kış aylarında alındığını biliyoruz. Kış mevsimini tam manasıyla yaşadığımız bu günlerde Avrupa Türk Televizyonlarında yayınlanacak yeni dizileri sektörlere göre analiz ettik. İşte bu konudaki dikkat çekici stratejiler…

2020 ATV Avrupa reklam planlama stratejisi!

kurulus osman avrupa medya planlama

ATV Avrupa şu anda Türk televizyonları içerisinde en çok izlenen kanal. 2019 yılını birinci bitirecek gibi duruyor. 2020 yılında da kanalın Kuruluş Osman dizisi ile daha fazla reyting skalasında dengeleri bozacağı aşikar. Bu kadar iddialı konuşmamızın sebebi olan Kuruluş Osman yeni başlasa da şu anda çok yüksek reytinglere sahip. Diriliş Ertuğrul’un Ertuğrul’u Engin Altan Düzyatan’ı hızlı şekilde unutan izleyiciler Burak Özçivit’i bağırlarına basmış durumdalar. Diriliş Osman dizisinin gelecek bölümlerde de reytinglerde rekor kırması bekleniyor. Bilhassa gençlere ve erkeklere hitap eden ürünlere sahip Avrupalı markalar ve Avrupa’ya açılmak isteyen Türkiye’deki markalar için Kuruluş Osman dizisinde reklama çıkmak hedef kitle açısından çok doğru karar olacaktır.

2020 Euro D reklam satınalma stratejisi!

azize tutus medya satınalma 1

Euro D’nin yeni başlayan dizisi Azize oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çekiyor. Buna rağmen Azize tam manasıyla yeterli reytinge sahip değil. Genel izleyiciye ve kadın izleyicilere hitap eden ürün pazarlaması için Azize dizisine reklam planlaması yapılabilir.

Hekimoğlu ise Kanal D’nin 2020 yılı için bomba dizisi olmaya aday. Tanıtımlardan anlaşıldığı kadarıyla tam manasıyla bir şov izleyebiliriz. Hekimoğlu’nun 8-10 reyting bandında olması bekleniyor. Böyle etkileyici bir tanıtım ve oyuncu kadrosuyla bu da zor değil. Bunun için yeni şube açılışları yapan markalar Avrupa’da spot reklam olarak Hekimoğlu dizisini tercih edilebilir. Hızlı ve kesin bir tanıtım ağına Hekimoğlu dizisi reklam planlamasıyla ulaşılabilir.

2020 Euro Star reklam planlama stratejisi!

sefirin kızı medya satın alma

Euro Star için sezona yeni giren kanallardan denilebilir. Sefirin Kızı, Sevgili Geçmiş, Güvercin gibi yeni dizileriyle Avrupa medya planlama programında hayli seçenekli bir kanal. Bilhassa Sefirin Kızı büyük izleyici kitlesine hitap edecektir. Sefirin Kızı reyting olarak bütün kitlere hitap edebilecek bir konsepte sahip olsa da gençlere hitap eden markaların Euro Star reklam planlamalarında mutlaka bulunmalı.

2020 Show Turk reklam stratejisi! 

kuzey yildizi ilk ask medya planlama

Show Turk için 2020 sezonu çok farklı geçiyor. İlk bölümleriyle birlikte yüksek reytingler alan Kuzey Yıldızı bu sezona damga vuran dizilerden. Kadrosu, hikâyesi ve mekânlarıyla canlı bir dizi ve her yaştan seyirciyi kendisine çekebiliyor. Bu yönüyle garanti bir seyirci kitlesine sahip. Marka bilinirliğini isteyen bütün firmaların Avrupa reklam satınalmalarında Kuzey Yıldız’ı dizisinin yer alması gerekiyor.

Bütün Avrupa reklam satınalmalarında doğru bir karar vermek istiyorsanız her alanda uzman ekibiyle Tutus Media yanınızda… Vakit kaybetmeden hemen bizi arayın!