Avrupa Türk Televizyonlarına reklam vermek isteyen markalar için yaz sezonunda oldukça alternatifli seçenekler mevcut. Ulusal kanalların kış sezonundaki dizilerine ara verdikleri bir dönemde izleyicinin az olduğu yaz sezonunda yayınlanan birbirinden kaliteli birçok diziyle ve programlarla siz de markanızı hedef kitlenize kolaylıkla ulaştırabilirsiniz.

Avrupa’daki etnik pazara hitap eden ve Avrupa’ya açılmak isteyen markalar için dizilerin dışında bugün reytinglerde birinci olan MasterChef Türkiye programı için reklam planlaması stratejileri vereceğiz… İşte detaylar…

Türk Televizyonlarına Reklam Verme

TV8 INT reklam verme stratejisi 2022

TV8 INT Programı MasterChef Türkiye’ye reklam vermek özellikle kısa sürede sonuç almak isteyen markalar için çok önemli bir strateji olarak duruyor.

TV8 INT MasterChef programı yaz sezonunda en fazla reyting alan program. Daha doğrusu reyting birincisi olan bir program. Yayınlandığı her gün reyting listesinde ilk sırada yer alıyor. Bilhassa yeni ürünlerini tanıtmak isteyen firmalara büyük bir avantaj sunuyor.

MasterChef Türkiye 07.08.2022 tarihinde 3 reyting kategorisinde de 1. Olmayı başardı. Total izleyicide 4,16, AB izleyicisinde 4,97, ABC1 izleyicisinde de 5,14 reyting aldı. Bu rakamlar gösteriyor ki bu dönemde Avrupa Türk televizyonlarına reklam vermek isteyen markalar için en etkili strateji MasterChef’e reklam vermek olacaktır.

Türk Televizyonlarına Reklam Verme
Avrupalı Gıda Firmaları İçin Türk Televizyonlarına Reklam Vermenin Tam Zamanı! 2

MasterChef Türkiye reyting sonuçları

Total | (1) | 4,16

AB | (1) | 4,97

ABC1 | (1) | 5,14

TV8 INT Programı MasterChef’e nasıl reklam verilebilir?

Avrupa’da yaşayan milyonlarca Türk ve etnik grubu düşününce Avrupa Türk Televizyonlarına reklam vermek ve profesyonel bir reklam planlaması yapmak bu kitlelere hitap eden markalar için günümüzde fazlaca önemlidir.

Garantili bir reklam planlaması için de reyting derecesi iyi olan projeler öne çıkarılmalıdır.

TV8 INT programı MasterChef’e sponsor olarak sürekli bir müşteri kitlesine sahip olabilirsiniz. MasterChef’in reytinglerine baktığınızda 4 ile 5 skalası arasında değişmektedir. Sabit bir izleyici kitlesine sahip olan programa sponsor olunduğunda marka bilinirliğine büyük katkı sağlayacaktır. Hatta denilebilir ki markanız Avrupa’daki hedef kitlenizin aklına kazınmış olacaktır. Bilhassa programın konusu itibariyle gıda markalarının bu fırsatı kaçırmamaları gerekir. Avrupa’da üretim yapan Dondurulmuş ürün, hazır gıda firmaları için MasterChef Türkiye Avrupa reklam stratejisi olarak çok iyi bir seçenek. MasterChef’e sponsor olunduğunda marketlerde ya da alışveriş merkezlerinde ürünleriniz görüldüğünde doğrudan dikkat çekmesi doğal bir sonuç olur. Bu da marka bilinirliğinin yanında cironuza da katkı sağlar.

Ayrıca MasterChef programına reklam da çıkılabilir. Bu yöntem  de oldukça etkili bir reklam stratejisi olabilir. Gıda markalarının bant reklamları da MasterChef Türkiye için farklı bir alternatif olabilir.

Avrupa’da yıllardır büyük bir güvenle 360 derece medya ajansı olarak görev yapan Tutus Media size bu konuda da 7/24 yardımcı olmaya hazır. Markanız için Avrupa Türk Televizyonlarına reklam vermenin öneminden kısaca bahsettik. Markanızın reklam stratejilerini profesyonel ekibimiz kısa sürede sizler için hazırlayabilir.

Atv Avrupa, Euro D, Euro Star, TRT INT, Kanal 7 Avrupa, Show Türk ve TV8 INT için en uygun fiyatlı reklam planlamaları ve rekabet edilebilir stratejilerle her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz.