Medya ajansı seçmek…

Dijital dünyada artık markalar kendilerini bir tuşla bütün dünyaya tanıtabilecek konuma geldiler. Bütün bu gelişimleri görüp de siz de markanız için dijitalde bir şeyler yapmak isteyebilirsiniz. Ya da e-ticaret sitenizi başta Amazon olmak üzere geliştirmek isteyebilirsiniz.

Yapmak istediğiniz bütün dijital işlerinizi medya ajanslarına kolaylıkla yaptırabilirsiniz. Asıl önemli nokta ise seçeceğiniz medya ajansının nitelikleridir. Medya ajansı seçmek düşünüldüğü kadar kolay değildir.

Peki, doğru medya ajansı seçmek için neler yapılmalı? İşte bütün markaları ilgilendiren özel haberimiz…

Medya Ajansı Seçmek niçin önemli?

Yeni bir e-ticaret sitesi kurdunuz ve bu siteden para kazanmak istiyorsunuz? Sitenizin durumu ile ilgili düzenli raporlamalar yapabilecek ve her zaman kitlenize yerinde mesajlar verebilecek bir ajans arıyorsunuz. Bütün bu istekler doğru bir adım attığınızı gösteriyor. Medya ajansı seçmenin önemli kriterlerinden biri de marka bilinirliğinize katkı sağlayacak bir ajansla çalışmak. Bu kriterlere uyan ajanslar sizi rakiplerinizin her zaman önüne geçirecektir.

medya ajansı seçmek
Markalar için Medya Ajansı Seçmek Ne Kadar Önemli? 3

İnternet çağıyla birlikte pazarlama işlemleri ve pazarlama için elzem olan reklam dijital dünyaya taşınmış durumda. Sektörü ne olursa olsun bütün markalar dijitalde olmak zorundalar.

Televizyon reklamları ve basılı yayın reklamları kadar etkili olan dijital reklamlar artık günümüzde çok önemli. Firmanızı, ya da yeni bir ürününüzü internet ortamında daha ileriye taşımak istiyorsanız, bu çalışmamız tam size göre.  

İnternet dünyasında olmanın sizce kaç yolu vardır?

Dijital ortamda olmak için bir site kurup sosyal medyada birkaç hesap açmak yeterli değildir. Başarılı olmanın ilk yolu dijitalde uzmanlık yolu olan SEO’yu iyi şekilde yapabilmekten geçer. Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelen SEO ürünlerinizin tanıtımı  satışı markanızın bilinirliğine büyük katkı sağlar. Bunun için en başta SEO’ya uyumlu e-ticaret sitesi dizaynı yaptırmanız gerekiyor ve bu profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Dijital kimlik bu yönden önemlidir. Dijital kimlik kalıcıdır ve profesyoneller tarafından yapılmalıdır. Bu yüzden medya ajansı seçmenin önemi bir kat daha artmaktadır.

medya planlama 1
Markalar için Medya Ajansı Seçmek Ne Kadar Önemli? 4

Markanız İçin Medya Ajansı Seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Google’da ufak bir arama yaptığınızda görürsünüz ki bu işleri yapan binlerce ajans vardır. Ancak ajans seçerken bazı noktalarda bilgi almanız gerekir. İşte size bu seçimde neler yapmanız gerektiği ile ilgili kısa bilgiler…

  • Kararlı olun ve kitlenizi belirleyin! Çünkü ne yaptığınızı bilerek hedef kitlenize göre ajans seçmelisiniz.
  • Markanıza uygun olabileceğini düşündüğünüz ajansın yaptığı işlere mutlaka bakınız!
  • Referanslar da önemlidir. Sıkılmadan, üşenmeden arayıp referansları dinleyin!
  • Ajansın markalarla çalışma süresine bakın. Uzun süre çalışmak istiyorsanız bu önemlidir.
  • Ajansta çalışan ekibin özelliklerini araştırın. Daha önceki işleri önemli bir referans olabilir. Açık ve net şekilde kişilerle görüşebilirsiniz de.
  • Seçeceğiniz ajans mutlaka tam teşekküllü hastane gibi bir medya hastanesi olmalıdır. Şirketiniz ile ilgili bütün süreçleri ajansınız rahatça yönetebilmelidir.  

Medya ajansı seçmek işte bu kadar önemli. Seçiminizi yaparken bu kriterleri aklınızdan çıkarmayın. Profesyonel ekibi ile kalitesini yaptığı işlerle ve çalıştığı markalarla kanıtlayan Tutus Media ile rahatlıkla çalışabilirsiniz.