Bir sonraki LinkedIn gönderinizin konusu için biraz ilhama mı ihtiyacınız var? Neredeyse sonsuz içerik fikirleri kaynağı için bu ipuçlarını kullanın.

LinkedIn’de harika içerikler yayınlamak ister misiniz? 

Linkedin İçeriği için farklı ve yeni fikirler bulmak zor olabilir.

Bazen en zor kısım doğru fikri bulmaktır.

Kendi fikirlerinizden kendinizden bahsetmek de kolay olabilir.

Markanız için bu kadar içerik üretemeyeceğinizi düşünüyorsanız profesyonel destek almanız gerekebilir. Tutus Media olarak sizler için markanıza ve hedef kitlenize uygun Linkedin de olduğu gibi bütün sosyal mecralarda içerik üretimi yapıyoruz.

Tutus Media profesyonel ekibimizin Linkedin içerikleri için izlediği 10 yol!

1. Ortak hashtag’lere bakıyoruz

Sektörünüz tarafından kullanılan ve sektörünüzle alakalı hashtag’lere odaklanıyoruz.

Yüksek performanslı gönderileri bulmak için hashtag’leri kontrol ediyoruz. Konular hakkında biraz ilham almak için bunu kullanıyoruz.

Ancak, diğer içerik oluşturucuların gönderilerini almıyoruz, özgün markanıza özel içerikler oluşturuyoruz.

linkedin içeriği
Firmalar İçin Linkedin İçeriği Hazırlarken Neler Yapıyoruz? İşte 9 İçerik Yönetimimiz! 4

2. Güncel konular hakkında konuşuyoruz

Bu, güncel olaylar veya sektör haberleri olabilir. Bir sonraki gönderi için ilham kaynağı olarak kullanabileceğimiz popüler haberleri ve sohbetleri bulmak için LinkedIn’in trendler bölümünü de kullanıyoruz.

Partizan veya politik tartışmalara girmeden  yeni orijinal güncel içerikle üretiyoruz.

3. Biçimler ve yayınlama süreleri ile denemeler yapıyoruz

Çeşitli içerik formatlarını deniyoruz – fotoğraf, video ve metin gönderilerini karıştırarak kitleniz için neyin işe yaradığını belirliyoruz.

Örneğin, canlı yayın yapabiliriz, hedef kitleniz için en iyisinin ne olduğunu buluyoruz. Hangisinin size en çok görüş kazandırdığını görmek için haftanın birkaç farklı gününü ve günün farklı saatlerini deneyebiliriz. 

Takipçilerinizi ne zaman izleyeceklerini öğrenmek için anket de yapıyoruz. 

linkedin içeriği
Firmalar İçin Linkedin İçeriği Hazırlarken Neler Yapıyoruz? İşte 9 İçerik Yönetimimiz! 5

4. Nicelikten çok kalite sunuyoruz

Her LinkedIn gönderisinin viral olması gerekmez.

Bir kişiye, hatta birkaç kişiye doğrudan yardımcı olabilecek içerik oluşturmaya odaklanıyoruz.

Bu gönderi de beklenmeyen bir şekilde viral olursa, bu markanız için mükemmel bir şans olur.  Fakat bir linkedin içeriğinin başarısını ölçmek sadece sayılarla mümkün değildir.

Post’a basmadan önce hedef kitlenizi düşünüyoruz. İçeriğiniz onlara yardımcı olabilir mi ona bakıyoruz:

5. Gerçeğinizi paylaşıyoruz

İnsanlar gerçek hayatınızı, sesinizi ve hikayenizi görmek istiyor, ürünlerinizi hizmetlerinizi doğal bir şekilde gerçek olgularla anlatıyoruz.

LinkedIn profesyonel bir ağdır, ancak bu her zaman süper cilalı ve süper profesyonel olmanız gerektiği anlamına da gelmez. Espri ve komik paylaşımlar gerçekçi oluyorsa biz bunu yapmaya çalışıyoruz.

6. Linkedin İçeriği ile Sohbetlerin kıvamını arttırıyoruz!

Kitlenize yanıt verecek bir sorular soruyoruz ve onların içgörülerini ve düşüncelerini paylaşmaya teşvik ediyoruz. Gerçek olan da budur. Yorumlara yanıt vererek sohbetin devam etmesine yardımcı oluyoruz.

Gönderinize sorular eklemenin yanı sıra, anketleri kullanabilir veya sohbete faydalı olacağını düşündüğünüz veya hedef kitlenizin duymak istediği kişileri etiketliyoruz.

Bunu akıllıca bir etiket sistemi ile yapıyoruz. Sadece bir gönderi oluşturup düzinelerce kişinizi etiketlemiyoruz – çoğu takipçiniz bu etiketlenmeyi can sıkıcı bulabilir ve bu durum markanıza yarardan çok zarar verebilir.

linkedin içeriği 3
Firmalar İçin Linkedin İçeriği Hazırlarken Neler Yapıyoruz? İşte 9 İçerik Yönetimimiz! 6

7. Özgünlük vaat ediyoruz!

Linkedin içeriklerinizle siz oluyoruz. Sadece sizin hikayenizi anlatıyoruz. Hedef kitleniz sizi nasıl görmek istiyorsa biz onu yönetiyoruz. Sadece siz ve gerçek neyse o. 

8. Deneyimlerinizi paylaşıyoruz

Tüm bu ticari serüveninizi iyi kötü halleriyle de olsa takipçilerinizle paylaşıyoruz – kazançlarınız, meydan okumalarınız, kayıplarınız ve aradaki diğer her şey bu linkedin içeriklerinde yer alıyor.

Hedef kitlenize saygı göstererek her zaman kitlenize karşı açık oluyoruz.

Her paylaştığımız linkedin içeriğinin mükemmel olması gerekmez. Hayat gibi ticari serüveniniz de  biraz dağınık olabilir.

9. İçeriği fazla tasarlamıyoruz

Her zaman oluşturmak yerine içeriğe belgeleme zihniyetiyle yaklaşıyoruz. Olan neyse gerçek de o’dur.  

Okuduğumuz veya duyduğumuz şeyler, yaptığımız konuşmalar, cevapladığımız sorular, çözdüğümüz problemler – bunların hepsi her gün oluşturulmayı bekleyen içeriklerdir. Yeter ki markanıza ve hedef kitlenize uygun olsun!

LinkedIn’de harika içerikler oluşturmaya başlamanın en iyi zamanı şu an karar verdiğiniz andır. Markanız için harıl harıl çalışırken bütün bunları yapamayacağınızı biliyoruz. Tutus Media olarak Sosyal Medya Yöentimlerimizde markanız için Linkedin İçeriği Yönetimi hizmeti de verebiliriz. Gelecekte neden biz Linkedin’de yokuz demek istemiyorsanız hemen Tutus Media ile iletişime geçin.

Avrupa’da A’dan Z’ye medya ajansı olarak görev yapan Tutus Media sizler için en iyi linkedin içeriği yönetimi de yapabilir. Siz isteyin biz yapalım…