Medya planlamasının amacı; düzenli bir medya planlaması çerçevesinde oluşturulan reklam mesajının istenilen hedef kitleye etkili bir şekilde ulaşmasını sağlamaktır.

Tutus Media “Medya Planlama” ekibi geleneksel mecraların tamamında markanızın iletişim, strateji ve hedeflerine yönelik, hedef kitlenizin beğeni ve isteklerini göz önünde bulundurarak reklamınızın nerede, ne zaman, ne şekilde yayınlanacağını belirler.

Medya planlama için ulusal televizyon kanallarını yakından takip ederek hangi kanalda, hangi programın yayınlandığını ve bu programlar içerisinde hangilerinin daha çok izlenip, daha fazla reyting aldığını sizler için takip ediyoruz. Bu sayede en çok izlenen televizyon programlarında reklamlarınızın yayınlanmasını sağlıyoruz.

Sizler için medya planlaması yaparken öncelikle pazarı derinlemesine araştırıyoruz ve medya hedeflerinin tespitini yapıp hedef kitleyi belirliyoruz. Hedef kitlenin belirlenmesinden sonra medya tercihlerini inceleyip, medya planınızı oluşturuyoruz.


Medya Satınalma

Avrupa'daki Ulusal Türk televizyon kanalları için medya satınalma hizmetini
sunmaktayız.

Medya Planlama

Medya planlamasının amacı; oluşturulan reklam mesajının istenilen hedef kitleye etkili bir şekilde ulaşmasını sağlamaktır.

Medya Takip

Yayınlanan reklamlar kayıt altına alınarak sınıflandırılması, analiz ve raporların arşivlenmesi hizmetini vermekteyiz.