Dijital dönüşümle birlikte birçok alanda olduğu gibi reklam, tanıtım ve pazarlama alanlarında da değişimler yaşanıyor. Özellikle geleneksel pazarlama stratejileri dijital pazarlamaya entegre olarak yürütülse de geleneksel reklamlar hala en etkili tanıtım yöntemi olarak duruyor. Bilhassa Avrupa’daki Türk firmalarının ürünlerini ve markalarını tanıtma adına Avrupa Türk televizyonlarına reklam planlaması yapmaları gerekiyor.

Avrupa’da faaliyet gösteren firmalar; marka, ürün ve hizmetleri için satış, pazarlama ve tanıtım faaliyetlerinin büyük çoğunluğunu, hedef kitlelerinin düzenli olarak takip ettiği Türk televizyonlarından yana kullanıyorlar. Bunun için de profesyonel hizmet veren bir medya planlama ajansı seçmek gerekiyor. Tutus Media olarak medya planlama hizmetimiz ile markanızın gelişimine tam teşekküllü olarak eşlik ediyoruz.
Avrupa Medya Satınalma ajansı seçerken nelere dikkat etmeliyiz? sorusuna cevap arıyorsanız aşağıdaki noktalara dikkat ederek seçiminizi yapabilirsiniz.

Hedefinizi Belirleyin Ve Ne İstediğinize Karar Verin!

Medya ajansı seçimi yapmadan önce ihtiyaçlarınızı, marka, hizmet ve ürün özelliklerinizi tespit edin ve hedef kitlenizi belirleyin. Ulaşmak istediğiniz amaç veya başarı hedefiniz hakkında bilgili ve kararlı olarak medya planlama ajansı ile iletişime geçin. Ne yapmak ve neyi başarmak istediğiniz konusunda net olun ve kendinizi anlaşılır bir şekilde ifade edin.

Medya Planlama Ajansını Tanıyın!

Dijital faaliyet ve dönüşümlerinizde iş ortaklığı yapacağınız firmanın güvenilir ve kurumsal bir firma olmasına dikkat edin. Firmanın çalışan kadrosundaki personelinin yetkinlikleri hakkında bilgi edinin. Profesyonel kadrolarla çalışan firmalar başarı sağlamada daha etkilidir. Bu sebeple firmanın portföyünde bulunan proje ve çalışmaları inceleyin ve kimlerle çalıştıklarına dikkat edin. Ajansın referanslarını, yapılan projelerdeki başarıyı ve çalışmaların uzun soluklu olup olmadığını inceleyin.

medya planlama 1
Medya Planlama Ajansı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? 3

360 Derece Medya Planlama Hizmeti Sunan Firmaları Tercih Edin!

Medya planlama işlemleri çok yönlü düşünülmesi gereken ve birçok farklı medya mecrasını kapsayan faaliyetlerdir. Bu sebeple sizi geleneksel, dijital ve sosyal medyada görünür kılacak, çok yönlü çalışmalar yapan firmaları tercih etmeniz avantaj sağlayacaktır. Özgün ve kaliteli içeriklerle televizyon, radyo gibi geleneksel medyalarda tanıtımlar, sosyal medya platformlarına uyumlu video ve görseller, web sitenizde yer alacak dijital kurallara uygun içeriklerle bütünleşik bir medya planlama hizmeti sunan ajanslarla çalışmanız tek seferde birçok faaliyetin gerçekleşmesini kolaylaştıracaktır. Tutus Media da 360 derece Avrupa medya planlama hizmeti sunan ajans olarak markanız için en iyisini planlar ve markanızı hedef kitlenize bir adım daha yaklaştırır.