youtube ip tv

Özellikle gençler arasında geleneksel yayınlar yerine Youtube videoları oldukça popüler durumda. Haliyle firmalar hedef kitlesine ulaşmak için Youtube reklamlarını kullanmaya başladılar.

Google Adwords ile Youtube reklamlarında yeni model!

Youtube’un dünyanın en büyük dijital video platformu olduğuna kimsenin itirazı olmasa gerek. Youtube bu gücünü daha da etkili hale getirmek için geleneksel televizyonları izlemeyen ya da az seyreden izleyicilerin de reklam veren firmalar tarafından hedeflenmesini sağlayacak yeni reklam modelini açıkladı.

Youtube’da reklamlarını yayınlayan firmalar daha önce sadece mobil cihazlardan ve bilgisaraylardan Youtube yayınlarını hedefliyorlardı. Bundan sonra Google Adwords reklam ağına eklenen “Light TV Viewers” kategorisi sayesinde akıllı televizyonlardaki Youtube uygulamasından video izleyenler de hedef kitle olabilecek. Yani reklamlarınız smart tvlerden de rahatlıkla izlenecek.

Kullanıcıya kolayca ulaşma imkânı!

Firmalar için kullanıcılara kolay bir şekilde ulaşmak ilk hedeftir. Bunun için özenle reklamlar hazırlanır. Google firmalar için bir kolaylık daha sunuyor ve firmaların hedef kitlesine ulaşması için Google Youtube TV üzerinden ulaşım imkanı veriyor. Uygulamaya konulacak bu yeni düzenlemeyle firmalar geleneksel televizyonlara verdikleri reklamları Google Preferred üzerinden fazlaca tercih edilen bölgesel Avrupa Youtube TV kanallarında da yayınlayabilecekler. Bu şekildeki bir çalışmayla firmanız için Avrupa Türk televizyonlarına yaptığımız bir reklam satınalma işlemleri sonucu otomatik olarak reklamlarınız Youtube izleyicilerine de ulaşabilecek.

youtube ip tv 1

Avrupa Türk televizyonlarının çok izlenen dizilerini Google Preferred programına eklemek için profesyonel yardım şart. Bununla birlikte Youtube reklam verenlerinin bu mecradaki videoların kalitesi konusundaki endişeleri Tutus Media ile yersiz bir endişeye dönüşmüş durumda. Uzman ekibimiz kalite kontrol sistemi ile 24 saat online hizmet veriyor. Programda gösterilecek reklamlar firmanın müşteri kitlesine göre tespit edilip test ediliyor ve program o şekilde işleme koyuluyor.

Böylece, özellikle firmaların verdikleri reklamların, Google Preferred kapsamında Youtube izleyicilerine sunulan istenmeyen ve sakıncalı videolardan önce ya da sonra oynatılması tehlikesi ortadan kalkıyor.

Tutus Media firmanız için Avrupa reklam planlaması yaptığı gibi aynı kampanyada televizyon izlemeyen müşteri kitlenize Youtube Tv üzerinden de reklamlarınızı yayınlatır.

Yeniliklere açık ve başarıdan sürekli haz alıyorsanız ekibimiz bütün Google yeniliklerinde yanınızda…