Daha önceki yazımızda youtube reklam modellerini sizler için anlatmıştık. Modellerden en yenisi olan Youtube shopping modelini isterseniz biraz daha detaylı tanıyalım.

Günümüzde kullanıcılar alışveriş kararı alırken birçok platform kullanıyor. Bunların içinde youtube, alışveriş kararlarında en etkili sosyal platfformdur.

Alışveriş yapanların %64’ü satın alma kararlarında YouTube’un etkili olduğunu söylüyor (Kaynak: Think with Google)

Youtube Shopping Ads (Youtube Alışveriş Reklamları) tam da burda çok önemli bir yer teşkil ediyor.

 

Youtube alisveris reklamlari

 

Youtube Shopping Ads, Youtube için hazırladığınız bir video reklamınızla ulaştığınız bir kullanıcıya aynı anda alışveriş reklamlarında kullandığınız ürünleri videonun sağ tarafında veya videonun alt tarafında göstermenizi ve ürünlerinizi tanıtmanıza olanak sağlar. Ayrıca ordan kullanıcıyı direk ürünün olduğu sitenize yönlendirebilirsiniz.

Bu çalışma sistemine Google Adwords alışveriş reklamcılığının youtube için uyarlaması da diyebiliriz.

Bunu yapabilmeniz için bir merchant center hesabınızın bulunması  gerekir ve bu hesabın google adwords ile bağlantısı olması gerekmektedir.

Gerisi kampanyaları yönetecek adwords uzmanlarının tecrübesine kalır.

Youtube Shopping ads (youtube alışveriş reklamları) reklam modeli ile aynı anda hem markanız için branding çalışması yapabilir hem de doğrudan ürününüzü pazarlayabilirsiniz.

Siz de bu reklam modelinde reklam vererek hem markanızın gelişmesini sağlayın hem de daha fazla satış yapıp karınızı arttırabilirsiniz.

Tutus Media tecrübeli adwords kadrosu ile sizlerin yanında…