Zamanın en kıymetli olduğu dönemde yaşıyoruz. Tüketiciler markalardan hızlı geri dönüşler bekliyorlar. Buna en bariz örnek olarak da online yapılan rezervasyonlar üzerinden tüketici alışkanlıklarının hızlı bir şekilde değişime uğraması gösteriliyor.

Bir iş toplantısı ya da özel bir akşam yemeği için rezervasyon yaptırmak isteyen müşteriler mobil kullanımı daha sıklıkla kullanıyorlar. Bu kullanımda markayı arama motorlarında kolayca bulmak istedikleri gibi sorularına kısa sürede dönüş de bekliyorlar. Bir restaurant  sahibisiniz ve hızın önem kazandığı günümüzde yolda kalmamak için markanız için hangi noktalara öncelik vermelisiniz? İşte bütün bu ayrıntılar haberimizde…

Avrupa’da neden mobil reklam harcamalarına yatırım yapmalıyım?

Avrupa’da internet kullanıcılarının artık %95’inin mobil cihaz kullandığını biliyoruz. Bu yüksek rakamların Avrupa’daki markaların pazarlama stratejilerine büyük etkisi var. 2018 yılında mobil reklam harcamalarının % 25 arttığı rakamlarla tespit edildiğini görüyoruz. Elinden cep telefonu düşmeyen kullanıcılar için markaların bilhassa restaurant sahiplerinin mobil alışkanlığa daha fazla önem vermesi elzem oluyor.

mobil uygulama tutus

Avrupa’da yemek sektöründe müşteriye hızlı cevap veren kazanıyor!

Yemek sektörü mobil alışkanlıklarda hep pozitif anlamda büyüyor. Dijitale geçişini hızlı ve seri olarak yapan Avrupa yemek sektöründen rezervasyon için mobil kullanımın sıkça kullanıldığını görüyoruz. Tabii burada sadece rezervasyon düşünülmemeli. Müşteriyi rezervasyon aşamasına getirmek için de adım atılması gereken önemli noktalar var. Google aramalarında ön sıralarda çıkmak tercih sebeplerinden biri. Arama sonrası mobilden sitenin tıklanması ve mobil sitenin hızı asıl atılması gereken adımlar.

Müşterinin restaurantın görsellerine kolay bir şekilde ulaşması ve menü ile ilgili aklında soruların kalmaması işi kolaylaştırıyor. Bunun için de mobile uyumlu bir web sitesi, mekânın ve menünün profesyonel fotoğraf çekimleri ön plana çıkıyor. Sosyal medya ve site üzerinden sorulan sorulara hızlıca cevap vermek de mobil kullanıcılar açısından artı değer demek. Akşam yemeği için rezervasyon yapmak isteyen bir kişi mekanı ve menüyü beğendikten sonra mobilden rezervasyon yaparken ekstra birkaç soru sorabilir. Bu tür sorular hızlı bir şekilde cevaplanması gerekir. Çünkü akşam ya da öğlen verilecek bir yemek organizasyonu yoğun iş hayatında tüketicilerin hızlıca halletmesi gereken bir görev. Tüketici mekanı ve menüyü tanıyıp hemen bir rezervasyon yapmak istiyor. Bunun için de geri dönüşlerdeki hız onun için çok önemli.

mobil hız tutus

Giessen de başarıyla hizmet veren İstanbul Restaurant da mobil kullanımın önemini fark etmiş özel bir marka. Yemek sektöründe sadece sipariş usulü değil menü ve mekan bilgisi için de kaliteyi ön plana çıkararak müşteriye hızlı cevap verenlerin kazandığını bilen marka; mobil yatırımlarını ve sosyal medya yönetimlerine önem veriyor. Kullanıcılar için seçeneklerin günden güne arttığı bu yemek sektöründe her müşterinin dikkatini çekmek hem de mevcut müşterilerinin dönüşüm oranının artırmak İstanbul Restaurat’ın ana hedefleri arasında.

Siz de web sitenizin mobil uyumlu olmasını istiyor ve müşterilerinizin mobil üzerinden markanıza kolayca ulaşmalarını istiyorsanız Avrupa’da 360 derece medya ajansı olan Tutus Media yanınızda… Tutus Media ile Avrupa’da mobil siteler daha hızlı…