Ticaret yapan her işletmecinin tek hedefi işletmesini büyütmektir. Bunu ufak bir köyde kendi çiftliğinin sütünden ürettiği doğal süt ürünlerinin satışını yapan küçük bir marka da ister, metropolde onlarca ton süt işleyen büyük bir mandıra sahibi de…

Google Müşteri Çözümleri Başkanı Mary Ellen Coe büyük bir alanda üretim yapan küçük büyük bütün firmaların büyümek istediğini söylüyor ve ortak bir alan olarak da mobil ticareti gösteriyor.

Büyük küçük herkesin elinde bir akıllı telefon olduğunu görüyoruz. Okumak, izlemek, araştırmak, alışveriş yapmak için elimizde çok fazla mobil seçenekler var. Fakat bugünkü konumuz mobil ticaretin öneminden ziyade mobil hızın önemi. Evet, küçük bir kasabada kendi çiftliğinin sütünden doğal ürünler üreten firma mobil hızı sayesinde metropoldeki firmadan daha fazla mobil ticaret yapabilir? Çünkü vakit nakittir, birkaç saniye hızlı mobil sitenizle milyonlar kazanabilirsiniz, ya da birkaç saniye yavaş mobil sitenizle milyonlar kaybedebilirsiniz.

shutterstock 394731229 1

Mobil hız dönüşümü yüzde 20 etkiliyor!

Mobilden alışveriş yapan kullanıcıların yüzde 44’ü markaların mobil site yüklemeleri uzadıkça profesyonellikten uzaklaştıklarını düşünüyor ve bu düşük hız tüketicinin hayal kırıklığına uğramasına sebep oluyor. Bu durumun ileri seviyesi ise hayal kırıklığından da öte duygusal. Yani maddi kayıplar. Mobil sayfanızın bir saniye geç yüklenmesi dönüşüm oranını yüzde 20 etkiliyor.

Bu istatistiklere göre mobilde ticaret yapan firmaların mobil hızlarını düzenlemekten başka seçenekleri yok. Farklı bir durumda ise sonuç ortada… Sizden daha hızlı olan mobil siteler müşterilerinizi kolaylıkla müşteri edinebilir.

Mobil hızınızla sektörünüzde bir numara olabilirsiniz!

Şu anda başarılı olduğunu düşündüğümüz markaların mobil sitelerine girip baktığımızda oldukça hızlı bir mobil site ile karşılaşıyoruz. Markalar elde ettikleri deneyimlerle artık hızlı mobil sayfaları bir öncelik olarak görüyorlar.

Böyle yavaş bir mobil site deneyiminiz olduysa hemen çare bularak rakiplerinize giden müşterilerinizi tekrar kazanabilirsiniz. Bu eksende yıllardır profesyonel bir ekiple çalışan Tutus Medya mobil uyumlu Avrupa web site tasarımlarıyla markanızın sorununa ilaç olabilir. Hazırladığımız mobil sitelere düzenli olarak Support hizmeti de veriyoruz. Düzenli hizmetlerle mobil hızınızı sürekli kontrol altında tutuyoruz.

mobil site 1

Peki, hızlı bir mobil sayfa için ilk adımda neler yapıyoruz?

  • Resim optimizasyonu!

Büyük resimler güzel görünse de çoğu zaman mobil sitenizi yavaşlatır. Tutus Media ekibi otomatik optimizasyonla sitenizdeki bütün resimleri optimize eder. Etkili bir optimizasyonla mobil sayfa açılış hızınız yüzde 65 artabilir.

  • (AMP) Hızlandırılmış Mobil Sayfalar!

AMP ile mobil sayfanızın hızını yüzde 70 arttırabileceğinizi biliyor musunuz? Tabii bütün bu etkenler doğru tema ve doğru şekilde kurulan mobil siteler için geçerli. MP ve Progresif Web Uygulamalarını (PWA) kullanılan web siteleri için internet hızı dahi pek önemli olmuyor. Müşteri etkileşimlerine hızlı cevap veren, güvenli mobil ticaret deneyimlerini mümkün kılan bu iki yöntem mobil sayfalarınızı hızlandırmakla kalmıyor müşteri kitlenizi de arttırıyor.

Görüldüğü üzere ne kadar mobil hız o kadar çok kazanç demek. Bunun için yatırım yapmak hem marka bilinirliği hem de karlılık için çok önemli. Tutus Media olarak Avrupa’da 360° medya hizmeti vererek sizin için en hızlı Avrupa mobil siteleri hazırlıyoruz.