Başını sokacak bir ev sahibi olmak bir insanın ömründe bulunduğu en önemli ticari girişimlerdendir. Bu satın alma süreci karmaşık olduğu kadar yorucu bir dönemdir. Bilhassa ilk evini alacak olanlar için bu süreç depresyona girilecek kadar şiddetli bir tecrübe olabilir.

Hayatınızı etkileyecek bu karmaşık süreçte herkesin yardıma ihtiyacı vardır. Fikir beyan eden tavsiye veren çoktur. Bilhassa Avrupa’da çalışıp ülkemize güzel bir yatırım yapmak isteyen Avrupalı Türkler için tavsiye veren işletmeler önemlidir.

Avrupa’da 360 derece medya ajansı olarak görev yapan Tutus Media işte tam bu süreçte devreye girerek Avrupalı Türkleri hedeflerine uygun konutlarla tanıştırıyor. Aynı şekilde Avrupa’daki Türklere açılmak isteyen inşaat firmalarını da Avrupalı Türklerle tanıştırıyor. Bunun için dijital olarak Sosyal Medya Yönetimi ve Adwords Yönetimi yapan ekibimiz ayrıca Avrupa Türk Televizyonlarına Reklam Planlaması da gerçekleştirerek hedef kitlenize görsel medya ile de kolay bir şekilde ulaşıyor.

Ev satın alacak kişilerin pek çoğu ilk evlerini kolayca satın alamıyorlar. Fakat Google aramalarında ilk kez ev satın almayla ilgili aramaların hacminde büyük bir artış görülmeye başlandı. Bu artışı yıl bazında görecek olursak; 2015’te 2014 yılına kıyasla %25’lik bir artış söz konusu. 2016 yılında ise bu artış %12. 2017 ve bilhassa Türk Lirasının değer kaybettiği 2018 yılında ise bu artışın %35’ler civarında olduğu hesaplanıyor. Bu güçlü bir şekilde kazanılan ivme Türkiye’deki inşaat firmalarının mutlaka Avrupa Adwords Yönetimine ihtiyaç bırakıyor.

Neden bir firma Avrupalı bir Türk’ün İstanbul’da ev satın almak istediğinde Google aramasında reklamını göstermek istemesin! Google aramalarında doğrudan görünmek demek konutun reklamını hedef kitleye cüzi bir fiyatla sunmak anlamına geliyor. Örnek verilecek olursa İstanbul’dan ev almak isteyen bir kişi mutlaka arama yapacaktır. Tutus Media Türkiye’nin önemli konut firmalarından Hak Yapı için yaptığı Adwords Yönetimiyle hedef kitleye kolayca ulaşarak ev alımlarındaki ilk görüşmeyi sağlıyor.

hakyapi onlife

Sosyal Medya verilerine göre ev satın alma planları yapan kullanıcıların seçenekleri görmek ve tavsiyeler için Sosyal Medyaya başvurduğu görülüyor. Bundan dolayı doğru sosyal mecrada bulunmak müşteri ile iletişim kurmayı sağlıyor. Tutus Media Sosyal Medya Yönetim Ekibi belli periyotlarla kaliteli görsel kullanarak hazırladıkları sosyal medya paylaşımları ile markaların sadece hedef kitleye değil az çok ev alma fikri olan herkese ulaşmasını sağlıyor. Örneğin Avrupalı Türklerin İstanbul’dan çok fazla ev satın aldıkları bilinmektedir. Bunun için özel olarak spesifik mesajlar oluşturup talebi yakalamaya yetecek bütçenin var olduğundan emin olmayı sağlıyoruz. Müşteri “İstanbul’da doğa ile iç içe” “İstanbul’da faizsiz ev alabilir miyim?” vb. sorularını sorarken cevaplarını sosyal medya kampanyaları ile bulabiliyor.

https://www.instagram.com/p/Bwg2g5lHqt0/

https://www.instagram.com/p/BweJTxjn54u/

Tutus Media olarak Hak Yapı için yaptığımız günlük paylaşımlarla hem markayı hem de kampanyaları sıkça sosyal medyadan duyuruyoruz.

Türkiye’de daralan gayrimenkul sektörünü Avrupa’ya entegre eden Tutus Media ile hep daha ileriye…