Dijital pazarlamada mükemmel bir stratejiye sahip marka neredeyse yoktur. Bunun en büyük sebebi olarak; günden güne gelişen dijital pazarlama ile birlikte tüketici alışkanlıklarının çok farklı şekilde değişmesi gösterilebilir.

Reklam verenlerin ölçümleme becerilerinin artık reklama çıkmaktan önemli olduğu görülüyor. Çünkü tüketicilerin dijitalle temasları farklı eksenlerde farklı yollarla arttı ve doğal olarak reklam verenler arasında doğru kitleye ulaşma adına büyük bir ölçümleme rekabeti ortaya çıktı.

Her reklam veren verdiği her kuruşun nereye gittiğini bilmek istiyor. Bu istek de reklam verenlerin en doğal hakkı. Bunun için de doğru ölçümleme şart. Markalar ölçümlemelerini çok az bile iyileştirseler büyüme hızları artıyor. 100 şirket üzerinden yapılan araştırmalara göre doğru ölçümlemeler ile 4 kat daha fazla hedefe ulaşılıyor. Böylece pazar payı arttığı gibi gelirler de artıyor.

Markaların daha iyi bir Avrupa raporlama ve ölçümleme stratejisine sahip olabilmeleri için Tutus Media 3 Ana konuyu ön plana çıkarıyor.

741190d1 e86c 4a02 9b88 18169607b78d

  1. Hedef Kitlenin Online ve Offline Adımlarını Takip Ediyoruz!

Tüketicilerin bir ürünü satın almadan önce mutlaka dijital dünyada araştırma yaptıklarını biliyoruz. “Hedef kitlenizin hizmetiniz ya da ürününüzü satın alırken sizinle irtibata geçmesine marka olarak hazır mısınız?” sorusuna net olarak cevap verebilmelisiniz. Ekibimiz bunun için dijital satışta sadece final noktasına odaklanmak yerine hedef kitlenin bulunduğu bütün noktalarda satın almayı kolaylaştırıcı dinamik modeller kullanıyor.

Bu modelleme kampanya verimliliğini arttırdığı gibi markanızın reklam bütçesini doğru bir şekilde kullanmasını da sağlıyor.

Bu kazançlı adım için ekibimizin en önemli özelliği ölçümleme ve reklam platformlarını bir arada yürütmüş olmasıdır. Basit, kişisel ölçümleme yerine kitle odaklı ölçümleme ve raporlama ile markanızın karlılığını arttırabilirsiniz.

  1. Farklı Mecralarda Tüketicinin Gerçek İsteğini Ölçüyoruz!

Dijital pazarlamanın oldukça parçalı bir mecra olduğunu biliyoruz. Ekibimiz markanıza uygun sosyal mecralarda ölçümleme yaparak farklı iş hedeflerinden uzak performans hedeflerinden kaçınarak markanızın büyük resmi daha kolay görmesini sağlıyor.

Hedefinizle doğru orantılı olarak satış, artı ciro, karlılık gibi hedefleri doğru hedeflemelerle tüketicinin her adımını öğrenerek gerçekleştiriyoruz. Bunun için de offline ve CRM verilerini yaptığımız pazarlama verilerini ortak ele alıyoruz. Böylece tüketicinin asıl isteğini ölçebiliyoruz.

shutterstock 380892946

  1. Deneyerek Düzenli Bir Pazarlama Stratejisi Geliştiriyoruz.

Makalemizin başında “Dijital pazarlamada mükemmel bir stratejiye sahip marka neredeyse yoktur.” diyerek giriş yapmıştık. Bunun bir sebebi de gelişen bu teknolojik dünyada mükemmel sonuca ulaşmanın neredeyse mümkün olmaması. Bütün dijital girişimlerin ölçümlendirilmesini markaların tek başlarına başarabilmeleri de çok zor.

Tutus Media ezbere bir program yapmadan, sektöre ve her firmaya göre stratejiler geliştirerek markanıza özgü bir çalışma ve ölçümleme yapar.

Bunun için de bütün dijital pazarlama yöntemlerinde deneme yanılma özelliğine önem verir. Hedef kitlenizin davranışlarına ve farklı platformların özelliğine göre en iyi stratejiyi bulur.

Örneğin; Avrupa Adwords Reklam Yönetiminde hızlı ve seri bir şekilde farklı yöntemler deneyerek en hesaplı ve kazançlı strateji belirlenebilir. Bu deneyimleme bütün dijital alanlarda o marka için kullanılabilir. Bunun akabinde her mecraya göre tekrar deneyimleme yapılarak doğru ölçümlendirme bulunur. Bütün bu pazarlama stratejileri markanızın dijitalde performansını iyileştirmede doğrudan etkilidir.

Dijital dünyada doğru strateji ve ölçümleme için hemen Tutus Media’ya başvurun!

129ee103 18da 440f 8358 edb8231dfcab Kopya