Dondurulmuş gıda üzerine çalışmak oldukça zahmetli ve külfetlidir. Bu ürünlerini tüketiciye en doğru şekilde ulaştırmak isteyen Kaptanlar Gıda, Tutus Media rehberliğinde Avrupa Türk televizyonlarına reklam vererek rakiplerinin bir adım önüne geçmiş durumda.

Tabii Avrupa Türk televizyonlarına reklam vermek önemli deyip rastgele bir Avrupa medya planlaması yapmak ve medya satınalma işlemi yapmak mantıklı değil.

Tutus Media, olarak Kaptanlar’ın ilk önce hedef kitlesini belirledik. Sosyal medya ve geleneksel yöntemlerle yapılan araştırmalarla ortaya çıkarılan hedef kitle doğrultusunda Avrupa Türk televizyonlarına reklam planlamasını şu şekilde yaptık.

Atv Avrupa’ya reklam vermek neden önemli?

Çünkü, Atv Avrupa’da kadın izleyici kitlesine hitap eden reytingi yüksek program ve dizilerin olması bu medya planlaması açısından önemlidir.

Kaptanlar’ın Donutları, Eiclair’i ve Börekleri için kadınların çokça izlediği programlar olan “Müge Anlı ile Tatlı Sert ve Esra Erol’da” programları için alt bant ve spot reklam planlaması yaptık. Bayan programları gibi kadınların çokça izlediği Atv Europa’nın günlük dizisi “Beni Bırakma!” için de planlama yapılarak doğrudan hedef kitleye ulaşılmış oldu.

shutterstock 271410581 1

Euro Star’a reklam vermek neden önemli?

Çünkü, Euro Star’ın prime kuşağında hedef kitlemize uygun diziler bulunmakta…

Euro Star’da gündüz kuşağında yayınlanan “Olay Yeri Balçiçek İlter” programı ve yine gündüz kuşağında yayınlanan günlük diziler “Beni Affet ve Adın Sen Koy” için reklam planlaması yapılarak hedef kadın kitleye ulaşılmaya çalışıldı.

Ayrıca Donuts ve Eiclairs için Söz dizisine reklam planlaması yapılarak genç kitle hedeflenmiştir. Bununla birlikte Ufak Tefek Cinayetler, İstanbullu Gelin, Avlu, Jet Sosyete, Fazilet Hanım ve Kızları gibi dizilere Avrupa reklam planlaması yapılarak hedef kitlemiz olan kadınlara prime time’da da ulaşmak hedeflenmiştir. Bu dizilerin yüksek reytingi olduğu için bu hedefe ulaşılacaktır.

avrupa tvleri

 

TV 8 Int’a reklam vermek neden önemli?

Çünkü, TV8 INT prime time kuşağının eğlence sektörüne doğrudan hitap ediyor.

Tv 8 Int’ın en yüksek reytingli ana şov programı Survivor’da yayınlanacak bant ve spot reklamlarımızla markanın tanınırlığını artıracaktır.

Euro D’ye reklam vermek neden önemli?

Çünkü, Euro D bilhassa Arka Sokaklar ve Vatanım Sensin dizileriyle daimi izleyici kitlesine sahip.

Prime Time kuşağında yayınlanan Vatanım Sensin, Arka Sokaklar, Siyah Beyaz Aşk ve İnsanlık Suçu dizilerine reklam planlaması yaparak markanın bilinirliğini arttırdık.

Siz de firmanızın rakipleriyle doğru ve etkili bir rekabete girmesini istiyorsanız mutlaka Avrupa televizyonlarına reklama çıkmalısınız. Avrupa televizyonlarından medya satın alma ve Avrupa medya planlama işleriniz için Tutus Media’ya başvurun ve kazancınızı arttırın!