dijital video 1

Birçok firmayı görüyoruz ki dijital video olarak sadece bir video kullanıyorlar. Bu videoların da umumiyetle firmanın televizyon reklamı olduğu görülüyor. Bu şekilde bir dijital videoculuk başlangıç için uygun olsa da oldukça çok geniş olan dijital video potansiyelinden en iyi şekilde yararlanmak için şüphesiz ki profesyonel yardımlarla daha fazla çalışma gerekiyor.

Dijital video ile gelen gişe rekoru!

“Myhteşem Showman” filmi için 20th Century FOX tanıtım filmi dışında birden fazla daha video hazırladı. Videoların paylaşımı sosyal medyada çığ gibi büyüyünce bu yeni tarz beklenenden daha fazla ilgi gördü. Filmin daha fazla bilinirlik kazanması ve hazırlanan merak öğeleri yüksek dijital videolarla beş kat daha fazla kampanya yapılmış oldu ve filmin gişe rekoru kırması sağlandı.

Başarılı videoyu kolaylıkla belirleme!

Ticari alanda bulunan her firmanın amacı karlılığını arttırmaktır. Özel günler için yapılan çalışmalar tüketicinin ihtiyacına göre olursa kampanya başarılı olur. Bunun için de rakiplerden farklı tanıtım kampanyaları hazırlamak gerekir. Anneler günü vb. günler firmalar için yoğun günlerdir. Sadece rakiplerinizle değil zamanla da yarışırsınız. İşte tam bu zamanda hazırlanacak kısa ama sosyal medyada izlenebilecek dijital videolarla markanızın fark edilmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için de sadece metin ya da banner reklamlarıyla yetinmemek gerekir. Hatta Avrupa firmaları için Avrupa televizyon reklamlarını yeterli görmeyip Avrupa dijital video reklamlarını da planlamak markanın imajını çok fazla arttıracaktır.

dijital video 2

Özel kampanyalar için hazırlanan videoların bile gelecek dönemler için sınıflandırılması gerekir ve bu dijital alanda çok kolaydır. Rahat bir şekilde hangi videonun daha fazla izlenip beğenildiğini hatta paylaşıldığını görebiliriz. Yorumlarda bize fikir verir ve başarılı videoyu belirleyebiliriz. Bu da firmanın gelecekte yapacağı dijital videoları daha belirgin kalıplar arasında yapmasını sağlar.

Seçmece reklam!

Farklı reklamlar hazırlayınca tüketiciyi istediği reklama yönelterek tıklanma sayısını arttırmak da mümkün. Sabit reklamı izlemeyen müşteriye daha kısa ve etkileyici dijital video gösterildiğinde hedef kitle zinde tutulabilir.

Bütün bu dijital video deneyimlerini firmaların kendi içlerinde düzenleyebilmesi mümkün değildir. Masa başında hazırlanan küçük bir dijital video bile olsa profesyonel yardım almak gerekir.

Avrupa’da bu alanda kendisini geliştirmiş bir medya ajansı olan Tutus Media sizlere her türlü video hazırlama işlerinizde yardımcı olur. En popüler video programlarını kullanılarak ya da sahaya çıkarak en kreatif profesyonellerle videolarınız hazırlanır. Siz sadece şöyle bir şey istiyorum deyin yeter. Tutus Media videolarınızı ve reklamlarınızı A’dan Z’ye hazırlayarak ekrana ya da dijitale çıkarır.