enka4Şafak Tulum Peyniri’nin çatı markası olan Enka Food, yeni çıkardığı ürünler ve halihazırdaki diğer ürünleri için ambalaj tasarımlarını 3D modelleme yöntemiyle yeniledi. Tüketicilerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla tüm ürünlerini 3D modelleme yöntemiyle yeniden tasarlama yoluna giden Enka Food hizmet verdiği üç sektörde de var olan iddiasını güçlendirdi. Avrupa’da gıda sektöründe hizmet veren güçlü markalar arasında yer alan Enka Food tüketicilerine kestane, bal ve tulum peyniri üreterek hizmet sağlıyor. Üç farklı kategoride de kaliteli ürünler çıkaran Enka Food, bu ürünlerin kalitesine yaraşır 3D modelleme yöntemiyle geliştirilen ambalajlarla kurumsal kimliğini geliştirdi.

enka1Avrupa’da hizmet veren markalar genellikle dijital medya alanına yatırım yapmadan geleneksel yöntemlerle iletişim faaliyetlerini sürdürme yanılgısına düşerler. Dijital medya çalışmalarını ikinci planda tutarak, geleneksel medyaya ağırlık veren Türk kökenli markaların iletişim çalışmaları tam anlamıyla sağlanmış olmaz. Bu nedenle tüketicileriyle kurmuş oldukları iletişim çalışmaları bir noktada kesintiye uğrar. Özellikle Türk markalara yönelik hizmet veren dijital medya ajanslarının Avrupa’da az olduğunu da göz önünde bulundurursak aslında markaların dijital medyaya yatırım yapmalarının nedenlerinden birine daha vakıf olmuş oluruz. Ancak bu durum Avrupa’da hizmet veren markaların dijital medyaya yatırım yapmalarının önünde bir engel teşkil etmiyor. Çünkü Tutus Media gibi kaliteli dijital medya ajansları hem geleneksel medyada hem de dijital medyada iş ortaklarına 360 derece iletişim hizmeti sunuyor.

enka3Enka Food dijital medyanın gücüne inanarak 3D modelleme sayesinde bünyesinde bulunan markaların ambalaj tasarımlarını Tutus Media ayrıcalığıyla güncelledi. Bu sayede tüketicisiyle kurmuş olduğu iletişimi tazeleyen Enka Food, Avrupa’da hizmet veren Türk markaları arasında 360 derece iletişimin gücüne inanan ender firmalar arasındaki yerini almış oldu.

Bir önceki “Şafak Tulum Peyniri: Her Öğünde Sofranızda!” başlıklı yazımızı okuyup Enka Food ve Şafak Tulum Peyniri hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. Ayrıca Şafak Tulum Peyniri imaj reklam filimini de yine bu haberimizde izleyebilirsiniz.