Yaz tatili ile birlikte Avrupa’daki Türklerde büyük bir telaş başladı. Bilhassa yaz tatilinin Kurban Bayramına denk gelmesi gurbetçilerin tatil planlarını için güzel bir fırsat oldu. Bunun için turizm şirketlerinin hızlı bir şekilde Avrupa reklam planlamalarını yapmaları gerekiyor.

Yaz sezonunda televizyon reklam ücretlerinin düşük olduğunu biliyoruz. Avrupa Tv reklam ücretleri de oldukça düşük olmasına rağmen yazın daha da hesaplı olabilmekte. Bu dönemde yapılacak Avrupa medya satınalmalar hem verilen hizmetin tanıtımında hem de markanın imajına büyük katkı sağlayacaktır.

Bugünkü yazımızda başta turizm ve sağlık sektörünün Avrupa Türk Tvlerinde hangi dizi ve programlarda reklama çıkabileceklerinin ayrıntılarını bulacaksınız. İşte 2019 Avrupa medya planlama stratejileri ve fiyat avantajları…

Hangi kanalda hangi diziler yaz sezonunda devam edecek?

Afili Aşk

afili ask tutus media

Euro D kanalında yayınlanacak olan Afili Aşk hazırlanan özel tanıtım klibiyle oldukça dikkat çekmiş durumda. Diziye sosyal medyada gençlerin gösterdiği ilgiye bakınca başarılı olması kaçınılmaz. Tam olarak yaz konseptine uygun bir hikayesi var. Romantik komedi tarzıyla Afili Aşk dizisinde; dostlarından derin yaralar alan Zeynep’in patronuna attığı bir iftira ile onunla evlenmesi ve bu ilginç hikayesi anlatılıyor.

Başta gençlere hitap eden bütün firmalar için Euro D reklam planlaması olarak Afili Aşk dizisinin tercih edilmesi bu dönemde oldukça doğru bir strateji olabilir.

Canevim

Canevim

ATV Avrupa’nın 27 Mayıs Pazartesi günü başlayacak dizisi Canevim Koliba film yapımı bir aile dizisi. Hayatta büyük ızdıraplar yaşayan birbirlerine sımsıkı bağlanmış bir ailenin hikayesinin anlatıldığı Canevim klasik Türk dram dizilerinden. Bu tür senaryolar herkesi kapsadığı için Avrupa Televizyonlarına reklama çıkmayı düşünen bütün firmaların Atv reklam planlamasında Canevim mutlaka olmalı. Dizi tuttuğu anda normal sezonda bu dizide reklama çıkmanın ücreti çok olacaktır.

Kimse Bilmez

keremcemin dizisi kimse bilmez tutus

ATV Avrupa’nın yaz sezonunda başlayacak ikinci dizisi Kimse Bilmez de tanıtımlarıyla oldukça merak uyandırmış durumda. Kimse Bilmez hikâye olarak aslında pek de yabancı bir hikaye değil. Kerem ve Selin adlı iki gencin aynı evi satın almalarıyla gelişen heyecanlı bir macera anlatılıyor. Kimse Bilmez için de bilhassa Turizm sektörünün ve sağlık sektöründen İmplant hizmeti veren markaların reklama çıkması uygun görülüyor.

Avrupa reklam planlamasına yeni başlayacak markaların stratejik olarak yaz sezonunda başlamalarının avantajı sadece reklam fiyatlarının düşüklüğüyle ölçülemez. Yaz sezonunda ekranlarda bulunan dizi sayısı az olduğu için televizyon izleyecek seyircinin fazla seçme şansı yoktur. Bunun için de yaptığınız reklamların hedef kitlenize ulaşması daha kolay olacaktır.

Avrupa Türk televizyonlarına reklama çıkmak istiyorsanız Avrupa’da 360 derce medya ajansı olarak hizmet veren Tutus Media sizi doğru stratejilerle doğru kanallarla buluşturur. Tutus Media sektörünüze uygun hedef kitlenizi belirler ve ona göre reklam planlamanızı yapar. Avrupa televizyon reklamlarınızdan iyi dönüşler almak istiyorsanız hemen bize başvurun!