Avrupa Türk Televizyonlarının Prime Time Reklam Kuşağı (Euro D, Tv 8 INT, Atv Avrupa, Euro Star, Show Türk )

Dijital reklamcılığın günden güne arttığını biliyoruz. Buna rağmen farklı sosyoekonomik yapıya sahip kitlere ulaşmak için televizyon reklamları daha etkili ve kolay bir yöntemdir. Televizyon izleyicilerinin yaş sınıflarına, gelir seviyesine, eğitim durumlarına göre sınıflandırma kolaylığı vardır. Bununla birlikte bu sınıflandırma altında izleyiciler A, B, C, D, AB, ABC gibi reyting ölçütlerine göre gruplandırılırlar. Bu sonuçlar nezdinde televizyon reklamlarıyla hedef kitleye uygun programlar kolaylıkla seçilebilir.

Yeni kurulmuş firmalar, hızlı bir şekilde gelişmeyi ve büyümeyi hedeflediklerinden yeni pazarlara açılarak marka bilinirliğiyle birlikte tanıtımlar yapmak için bütçelerine göre uygun televizyon kanallarına reklam verirler.

Tutus Media reklam planlama bölümü işte burada devreye girer. Firmanın bütçesine göre hedef kitle belirlenerek çalışma programı hazırlanır. Bu çalışma programı sıfırdan başlayarak reklamın Avrupa Türk televizyonlarına çıkmasına kadar sürer.

Ana Reklamlar (Prime Time Reklamları):

Özellikle diziler en çok izlenen televizyon programları içerisinde gelmektedir. Bazı diziler milyonlarca kişi tarafından izlenmektedir. Dizilerin izleyicilerinin çok olması markaların dikkatini çekmektedir. İşte böyle başarılı dizilerin veya programların arasında verilen reklamlar en önemli reklamlardır.

Avrupa Türk Televizyonlarında bu reklam dilimi saatte 12 dakikadır ve özellikle prime time dizi reklamları en pahalı reklam dilimidir.

Tutus Media, Enka Food firmasının bir ürünü olan Şafak Tulum Peyniri reklamını A’dan Z’ye hazırlayarak bu reklam kuşağına sunmuştur. Anadolu’nun en kıymetli lezzetlerinden olan Tulum Peynirinin 27 saniyelik bu hikayesi görselliği ve metinleri ile öne çıkarken reklamın firmanın tanınırlığına büyük katkı sağladığı görülmektedir. İleri derecede kaliteli çekim teknikleri ile Şafak Tulum Peynirindeki kalite reklamına da yansımış durumda.

Goran Tee Mevlana Çay için de Tutus Media alışılmışın dışında bir lezzet testi reklamı hazırladı. Kaliteyi tam olarak anlatmak ve ispat için ilk önce Mevlana çayının bulunmadığı bir lezzet testi ile Mevlana seylan çayının kalitesi metinsel olarak gösterildi. Görsel olarak da iyi bir ambiyans yakalanan reklamda Mevlana Seylan çayı müşteriye en iyi şekilde yansıtıldı.

Ayrıca Tutus Media tarafından Goran Tee için hazırlanan poşet çay reklamı da firmanın piyasaya yeni çıkardığı ürününü tanıtmasında büyük yardımcı oldu.

Goran Tee Mevlana Çay, Tutus Media rehberliğinde Euro Star ve TV 8 INT’a 2017 Haziran ayına kadar tam 22816 saniye reklama çıktı. Haziran ayında ise 4519 saniye reklam verecek.

Hazır gıdada Tutus Media ile büyüyen Kaptanlar Gıda pratikliği ve lezzetini bütün Avrupalılara ulaştırmak için peynirli kalem böreği, susamlı çıtır böreği, ekleri ve donutlarının reklamını firmamıza hazırlattı. Türk mutfağına bir yenilik olan Ekler ve Donutlara gösterilen yoğun ilgide bu reklamların payı büyüktür. Uzman ekibimizin titizlikle hazırladığı bu reklamlar nisan ve mayıs aylarında Euro Star ve Tv 8’de gösterildi.

Kaptanlar, peynirli kalem böreği!

Kaptanlar  susamlı çıtır böreği!

Kaptanlar Ekler’i veDonut’ları.

Siz de Avrupa Türk televizyonlarına reklam vermek isterseniz her türlü reklamınız Tutus Media tarafından hazırlanıp ekrana çıkartılabilir. Geç kalmadan siz de Tutus Media’ya başvurun!