Kullanıcılara pazarlamaya uygun mesajları ulaştırmak için; arama motoru reklamları, video, çevrimiçi sınıflandırmalar, makale yazılımları, sosyal medya paylaşımları ve çeşitli alanlarda internetin kullanılmasına dijital reklamcılık denilir. Yani bir nevi internette üzerinde doğrudan reklam vermenin yanında çeşitli adımları da reklama çevirme görevidir.

Dijital reklam bütçelerinin 6 ay içinde televizyonlara verilen reklam bütçelerini geçeceği söyleniyor. Evet, bu büyük bir iddia ve büyük bir değişim demek…

Avrupa’da ve dünyada dijital reklamcılığa eğilimin artığı son araştırmalarla net bir şekilde ortada. Bu alanda araştırmaları ve girişimleri ile öne çıkan RTB House 40 ülkenin sosyal medya ve klasik web sitelerinde verilen reklamlarının analizlerini açıkladı.

Sosyal medya mı yoksa normal web siteler mi?

Son yılların trendi olan sosyal medyada inanılmaz derecede kullanıcı yoğunluğu olduğunu biliyoruz. Kullanıcı yoğunluğu ve reklamlara tıklanma oranına (CTR) rağmen normal web sitelerindeki reklamlara tıklayanların oranı (CR) hala daha yüksek sonuç veriyor. Ancak hem sosyal medyayı hem de web sitelerini kullananlar çok daha iyi sonuç alıyorlar.

Tutus Media ve Kuechenstudio Kurttas

Tutus Media’nın SEO hizmetini verdiği Kurttas Kuechenstudio bilindiği gibi Hessen eyaletinde mutfak tasarımları yönüyle ön plana çıkan bir firma. Kuechenstudio Kurttas dijital reklamcılığın farkına varmış bir firma olarak Tutus Media ile çalışmaya başladığından itibaren bütün dijital verilerini arttırmış durumda.

Kuechenstudio Kurttas’ın Dijital reklamcılığı için Tutus Media neler yapıyor?

  • Google’a uyumlu yeni bir web sitesi çalışması hala devam ediyor.
  • Site içi blog haber alanına mayıs ayında üç adet makale yayınlandı. Bu makaleler Kuechenstudio Kurttas’ın web sitesinin arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmasını sağlayacak anahtar kelime optimizasyonları doğrultusunda yazıldı.

Der Frühling ist da! Wo ist aber die neue Küche?

http://kuechenstudio-kurttas.de/der-fruhling-ist-da-wo-ist-aber-die-neue-kuche/

Moderne Küchen für “moderne” Menschen?

http://kuechenstudio-kurttas.de/moderne-kuchen-fur-moderne-menschen/

Warum Weiss in Küchen dominiert?

http://kuechenstudio-kurttas.de/warum-weis-kuchen-dominiert/

Hazırlanan bu makaleler sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.

https://twitter.com/i/web/status/863416031284527104

https://www.pinterest.de/pin/740982944911706558/

  • Avrupa firma rehberlerine eklemeler yapıldı.
  • Artan rekabet ve Google’ın daima algoritmasını güncellemesi ve değişen kurallara ayak uydurmak için her firmanın yapmak zorunda olduğu anahtar kelime pozisyonları takip edilerek optimizasyonlar yapıldı. Küchenstudio Kurttas, kurttas küchenstudio, kurttas küchen, küchen langen gibi anahtar kelimelerde Google’da firma birinci sıraya yükseltildi. Küchenstudo frankfurt ve küchensstudio hessen kelimelerinde ise yine büyük bir başarıyla ilk on arasına girildi.Yapılan bu işlemlerle Kuechenstudio Kurttas web sitesi daha verimli kullanılarak hedef kitleye ulaşıldı. Optimize edilmiş Küchenstudio Kurttas web sitesinin arama motorlarındaki görünürlüğü arttırırdı. Görüntülenme sayısının yüzde 60,8 oranında arttığı görülüyor.
  • İnternette lokasyon bazlı rehberlik için önemli bir adım olan mobil uygulama ve web servislerinden Yelp sayfası açıldı. Yelp konum bazlı olarak çalışır ve tamamen kullanıcı bazlı bir sistemdir. Hessen ya da Frankfurt bölgesinde kullanıcıların mutfak ile ilgili akla gelen sorularının cevabını Kuechenstudio Kurttas bu yelp sayfası sayesinde müşteriye rahatlıkla verebilecek duruma getirildi. Örneğin bu çalışmayla, “Hessen bölgesinin en iyi mutfak satan firması nerede?” sorusuna Kuechenstudio Kurttas cevabını firmanın alması mümkün hale gelecektir.
  • Çalışma başlangıcında Kurttas’ın Alexa sıralaması 13 milyon üzerinde iken şu an itibariyle 1 milyon seviyelerine indirildi.

Bütün bu sonuçlar gösteriyor ki firmalar konumlarını korumak ve yeni atılımlar yapmak için dijital reklamcılığa önem vermek zorundalar. Siz de dijital reklamcılık için Tutus Media’yı seçerek her ay alacağınız somut raporlarla firmanızın nasıl yükselişe geçtiğini görebilirsiniz!