Spot reklamlar, televizyon programlarının arasında 10 saniyeden başlayıp 60 saniyeye kadar yayınlanabilen reklam çeşididir. Tam ekran ve bölünmüş ekran olarak yayınlanabilirler. Bu tür reklamlar daha hesaplı olup dikkat çekici bir senaryoya göre hazırlanmış tanıtım şekilleridir.

Spot reklam çekimleri her kademesinde profesyonel yardım alınarak yapılmalı ve doğru bir ortamda ya da stüdyoda çekilmelidir. Avrupa Türk televizyonlarına reklama çıkacak firmalar için amatör çekimler firmanın müşteriler gözünde güvenini sarsacaktır. Bu alanda uzman kadrosuyla Tutus Media‘nın hazırladığı spot reklamlarınızla etkili olduğu gibi hızlı sonuçlar da almanız mümkündür.

Neden spot reklamlar?

Firmaların ürünlerini tüketiciye ulaştırmak için en ideal tanıtım alanı televizyon reklamlarıdır. Spot reklamlar genellikle jeneriklerden sonra yayınlandığı için bu reklamlar seyircinin dikkatlerinin en yüksek olduğu anlarda ekranlara çıkar. Bundan dolayı seyirciyi etkileme gücü akılda kalma yönüyle çok yüksektir.

Spot reklam nasıl olmalı?

Akılda kalmalı!

  • Metin ve görsellerde akılda kalıcılık spot reklamlarda çok önemlidir.

-Hızlı olduğu kadar etkili olmalı!

  • Hızlılık; merak olgusunu ne kadar iyi tüketiciye sunabildiğinize bağlı. Spot reklamlarınızda az da olsa drama olursa tüketici ürünü merak eder ve araştırır.

-İkna gücü yüksek olmalı! Akılcı ve net olmalı!

  • Ürünü çarpıcı mesajlar ile anlatırsanız her zaman en iyi tanıtım aracını kullanmış olursunuz. Hazırlanan spot reklamlar ürünü almaya tüketiciyi ikna etmeli.

-Olumlu bir imaj oluşturmalı!

  • İlk izlenim her zaman önemlidir. Spot reklamda oyuncu kullanılacaksa ürünü ve metni en iyi yansıtacak yüzler seçilmeli.

-Mesaj net verilmeli!

  • Herkesin anlayacağı kadar anlatımın duru olması gerekir. Bazı çalışmalarda müzik metnin önüne geçer. Bu önlenmeli, müzik görselliği ve metni desteklemenin dışına çıkmamalıdır.

-Ürün eksiksiz anlatılmalı!

  • Farklı görsel efektlerle ürün tam olarak desteklendiğinde hedef kitle ürünün bütün özelliklerini göreceği için reklam başarılı olur.

-Kurgu ve montaja önem verilmeli!

  • Bütün veriler toplandıktan sonra asıl başarı kurgu ve montajla gelir. Bu unutulmamalı.

İşte bütün bu özelliklere sahip spot reklam filmleri firmalara başarı getirirken bu özellikleri taşımayanlar ise firmanın imajının zedelenmesine, tüketici gözünde güven kaybetmesine sebep olur.

Tutus Media olarak kreatif ekibimizle firmanızı ve ürününüzü doğru şekilde yansıtacak bir metin hazırlayarak son teknolojik ekipmanlarımızla çekimlerinizi gerçekleştiriyoruz. Hazırladığımız bu reklamlarla yeni müşteriler kazanarak kazancınızı arttırıyorsunuz.

30 yıllık tecrübeleri ile muhafazakar tatilin önemli firmalarından Elçi Turizm’in bir kuruluşu olan İslamiotel.com için firmamız bu ay içinde spot bir reklam hazırlayıp medya planlamasını yaptı. Spot reklamlarda olması gereken bütün nitelikleri barındıran bu reklamla Azra Resort Otel’in iyi bir tanıtımı yapılmış oldu.

Belçika’da  kalitede önemli bir noktada olan Bella Mobilya‘nın bahar kampanyası için de bir spot reklam hazırlayan firmamız Bella Mobilya’nın kampanyasına da iyi bir katkı sağlamış durumda.

Zürich Seebach’ta bulunan İsviçre’nin en büyük mobilya mağazası olan Lemon Mobilya 1. yılına özel kampanyasını Tutus Media ile düzenledi. Lemon Mobilyanın da spot reklamlarını hazırlayıp ekrana çıkardık.

Siz de Avrupa Türk televizyonlarına (Atv Avrupa, Show Türk, TV 8 INT, Euro D, Euro Star vb.) reklam vermek isterseniz her türlü reklamınız Tutus Media tarafından hazırlanıp ekrana çıkartılabilir. Geç kalmadan siz de Tutus Media’ya başvurun!