Kurumsal kimlik, marketingde bir firmanın görünen yüzüne verilen isimdir. Bir nevi kurumun kendisini hitap ettiği kesime anlatma, ifade etme biçimidir.

Kurumsal kimlikle birlikte firma oluşturduğu imajla tüketicinin aklına kazınır. Firmanın reklam yatırımlarından önce kurumsal kimlik çalışmasına başlaması yatırımdan maksimum derecede verim almasını sağlar.

Görsel-işitsel iletişim olmak üzere çok farklı tanıtım çalışmalarını anlatan kurumsal kimlik kavramı firmaların kültürel, tarihsel, coğrafi kimliklerini, ideallerini, kuruluş gerekçelerini, sektördeki konumlarını, ürün ve hizmetlerini az bir gayretle kısa zamanda etkili bir şekilde hedef kitleye aktarmayı amaç edinir.

  • Kurumsal kimlik istikrar sağlar!

İstikrar, marka bilinci için çok önemlidir. Firmaların profesyonel kimlik tasarımcıları ile çalışmasının yanında bu çalışmalarını uzun vadeli düşünmesi de gerekir.

İstikrarlı bir şekilde tasarımlarınıza devam etmeniz marka imajınızı her zaman yüksek tutar ve haliyle de başarılı olursunuz.

Birçok firmanın tasarımlarında kararlı bir marka bilinci oluşturan Tutus Media A’dan Z’ye verdiği tanıtım hizmetleriyle Akasya Hazır Ev Yemekleri firmasının kurumsal kimlik kazanmasında öncülük etmiştir.

  • Kurumsal kimlik farklılığınızı gösterir!

Her firmanın büyüklü küçüklü rakipleri vardır. Firmanızın özelliklerini görsel olarak anlatmanız farklılığınızı gösterir.

Farklı olmak ve gelişime açık yenilikçi bir yaklaşım sergilemek, markanızın pazarda ayrı bir yerde konumlanmasını sağlayacaktır.

Kurumsal kimlik zamana göre firmaların kendisini yenilenmesini de sağlar. Akasya Hazır Ev Yemekleri bünyesinde yaptığı değişimi tüketiciye ulaştırmak için Tutus Media’dan kurumsal kimlik hizmeti almaya başladı.

Tutus Media olarak verdiğimiz hizmetlerle Akasya Hazır Ev Yemeklerine tam olarak kurumsal bir kimlik kazandırdık.

Akasya için neler yaptık?

  • Firmalar için önemli bir kimlik olan logo üzerine ince eleyip sık dokunarak firmayı tüketiciye en iyi şekilde anlatacak Akasya logosu hazırlandı.
  • akasya logo
  • Fotoğraf çekimleri profesyonel kreatif ekibimizle gerçekleştirildi. Öyle ki yemek çekimleri özel foodstylist eşliğinde yapıldı. Mekan çekimleri ve yemek çekimleri ile ürünler en iyi şekilde ön plana çıkarıldı.
  • Firmanın katalogu hazırlandı. Üretimi yapılan yemek çeşitleri ve yemeklerinin hazırlanışı muhteşem görsellik eşliğinde müşteriye sunuldu.
  • 1
  • Dijital dünyada kurumsal kimlik kazanmanın en önemli aracı olan Google’a ve diğer arama motorlarına uyumlu Türkçe ve Almanca web siteleri hazırlandı.

www.akasya.de

www.akasya.de/tr

  • Bütün bu çalışmaların bir parçası olan metinlerinin yazımını uzman metin yazarlarımızla gerçekleştirdik.

Akasya firması için bundan sonraki süreç kazanılan bu kurumsal kimlikle SEO hizmeti alarak firmayı reklamlarla daha iyi tanıtmak amaç olacaktır. Çünkü kurumsal kimlik kazanılmadan kesinlikle reklam çalışması yapılamaz.

Verdiği hizmete ve ürününe güvenen firmalar kurumsal kimlik çalışması yapmayı ilke edinmiş durumdalar. Siz de ürünlerinize güveniyorsanız ve yeni pazarlara açılmak istiyorsanız Tutus Media ile kurumsal kimlik çalışmasına vakit kaybetmeden başlayabilirsiniz.

Tutus Media olarak az bir iş yapmıyoruz, firma adınızı belleklere kazıyoruz!