Hediye listelerinin hazırlandığı yıl sonu geldi çattı. Online ticaretin kat kat arttığı bu dönemler dijital reklamcılığın da uçuşa geçtiği zamanlar olarak bilinir. Yılbaşı alışverişleri Kasım ayında başlayıp yıl sonuna doğru sürekli yukarıya doğru ivme gösteren yılın ilk günlerinde de devam eden bir trend. Markaların bu özel günlerde online reklam kampanyalarını en etkileyici şekilde hazırlamaları gerekiyor. Şimdi bu alışveriş trendlerine değinmeye çalışalım.

Analizlere göre tüketiciler ihtiyaçlarını giderme noktasında “kolay ulaşabilme” ve “maliyetin ucuzluğuna” çok dikkat ediyorlar.

Yıllardır dijital pazarlamada önemli markalara destek veren Tutus Media da bu iki ana nokta doğrultusunda çalışmalarını yürütmektedir. Ekibimiz bütün planlarını zamanı az olan hedef kitleye uygun maliyetli ürünler sunmayı hedefleyerek yapmaktadır. Vakti kısıtlı olan ve her zaman uygun fiyatı tercih eden tüketicilere ulaşmak için ajans olarak beş ana yöntem esas alıyoruz. Bu çalışmamızda bu beş yöntemi görebileceksiniz.

google haritalar suruculeri sevindirecek ozelligin testine basladi

  • Markanızı anlaşılır yapıyoruz. Net oluyorsunuz!

Sadece yılbaşı alışverişi yapacak olanlar için değil netlik her tüketici için önemlidir. Ancak Yılbaşı ya da Bayram gibi dar zamanlarda tüketiciler son dakika alışverişlerini internet üzerinden değil de mağazaya gidip yapmak isteyebilirler. İlk önce mağazanızın ne zamanlar açık olduğunu her tüketici bilmek isteyebilir. Birçok mağaza bu tür alışverişin yüksek ivme kazandığı dönemlerde çalışma saatlerinde değişiklik yapıyor. Yapılan araştırmalarda görülüyor ki tatil günlerinden önce internet üzerinden firmaların açılış saatleri araması artıyor. Açılış saatlerinde net olmak markaya büyük kazançlar sağlıyor.

Bayram günleri genel yargı alışveriş yerlerinin kapalı olacağıdır. Eğer iş yeriniz açıksa hemen bunu internet sitenizde bildirmelisiniz. Bu bildirim açık olduğunuzu belirten bir netlikte ve olumlu ivme ile olmalı. Yılbaşı için de daha geç saatlere kadar açık olduğunuzu belirtmelisiniz. Ayrıca yılbaşı ertesi sabahı daha geç açıldığınızı tüketici net görebilmeli.

Tutus Media markanızın anlaşılır olması için fiziksel mağazanızın açık olduğu günleri ve saatleri müşterilerin kolayca görmesi için dijitalde farklı reklam uzantıları kullanır ve dikkat çekmeyi başarır. Her markanın bu alışveriş yoğunluğunda bunları takip etmesi mümkün değildir. Bunun için profesyonel destek almak gerekir.

1562336633

  • Markanızı daha kolay ulaşılabilir hale getiriyoruz!

Yılbaşı gibi yoğun zamanlarda tüketiciler sürekli hareket halindeyken alışveriş listelerini ihtiyaç duydukları anda satın almak istiyorlar. Cadde cadde hatta mahalle mahalle gezerken nereye gitmek istiyorlarsa akıllı telefonlara, mobil cihazlara bakarak hemen bir yol haritası istiyorlar. Bunun için yapılan araştırmalarda yakın hatta daha yakın olmanın avantajları çok büyük. Bu hızlı yaşanılan dönemlerde yakınlardaki mağazalar ve imkânlar için yapılan aramalarda yüksek artışlar görülmektedir.

Profesyonel ekibimiz bunun için Google Haritalarda yerel arama ağı reklamlarınızın gösterimini planlar. Bu şekilde yapılan stratejiyle birlikte tüketiciler en yakında bulunan mağazanız için yol tarifini kolayca alabilirler. Markanızın daha kolay ulaşılabilme imkanı ile birlikte müşterileriniz mağazanızın ne zaman kapanacağını, yetişip yetişemeyeceğini öğrenmiş oluyor.

shutterstock 1233091606

  • Kampanyalar hazırlıyoruz!

Kampanyalar, fırsatlar, online kuponlar, hediyeler için tüketici aramalarının yılbaşında arttığı yapılan araştırmalar sonucu ortaya konulmuştur. Bütün tüketiciler satın alacakları ürünleri en uygun bir şekilde satın almak istiyorlar. Tasarruf günümüzde bir gelenek olmuş durumda. Bu yüzden bütün tüketiciler internetten alışveriş yaparken bir fırsat arayışında oluyorlar.

shutterstock 1242610864

Tutus Media ekibi hedef kitlenizin sitenizde incelediği fakat satın almadığı bir ürünü Remarketing reklam sistemiyle yeniden pazarlama reklamları kullanır. Bu reklamlara özel indirimler ve hediyeler de ekleyerek müşterinin satın alma işlevini kolaylaştırmış oluyoruz.

  • Sürekli kolay ulaşılabilir müşteri hizmetleri imkânı!

Yılbaşı döneminde e-ticarette müşteri hizmetleriyle ilgili yapılan aramalar da artıyor. Ürün satışları bilhassa online olarak arttıkça siparişlerin gecikme veya kaybolma olasılıkları da otomatik olarak artar. Gerek kargo sorunları gerekse ambalaj sorunları dolayısıyla tüketiciler müşteri hizmetlerinize kolayca ulaşmak istiyorlar. Unutmayın, sorgu sayısı arttıkça hatalar da artıyor.

romer meydanı frankfurt göster

Bunun için Tutus Media online sohbet seçeneklerinin kurulumu ve yönetimiyle müşterilerinize kısa sürede cevap vermenizi sağlıyor. Ayrıca pazarlama ve tahmini gönderi zamanlarını doğru iletilmesini organize ederek tüketicilerin müşteri hizmetlerine daha az ihtiyaç duymasını sağlıyoruz.

  • Doğru sözcükleri ve doğru anahtar kelimeleri kullanıyoruz!

Sektöre özel aranma trendlerinin belirlenmesi yılbaşı gibi tatil dönemi satışlarında oldukça önemlidir. Yılbaşından önce araba fiyatlarında düşmeler görülür. Ya da fiyat artışı endişesinden dolayı araba almakta acele ederiz. Bu dönemlerde Almanya’da 3D auto fussmatten, 3d fussmatten, auto fussmatten gibi kelime gruplarının aranmalarında oldukça artış görülmüştür. Yeni arabalarını şenlendirmek isteyen kullanıcılar ya da hediye olarak araba paspası almak isteyen kullanıcılar sıklıkla bu kelimelerle arama yapıyorlar. Bu süreçte bu kelimeleri Ads reklam planlamalarında kullanan markalar haliyle kazançlı çıkıyor.

Bu dönemde arama terimlerinin markalar tarafından tekrar gözden geçirilmesi gerekiyor. Daha geniş arama kampanyası planlamaları ile Tutus Media sektörünüzle ilgili en çok aranan anahtar kelimelerle markanız için kampanya yaparak kazancınızı arttırıyor.

Avrupa’da 360 derece medya hizmeti için hemen bize başvurun!