Gelişen teknoloji basılı yayın organlarına olan ilginin azalmasına sebep olsa da bazı hedef kitleler ve amaçlar için katalog tasarımı halen özel bir önem taşımaktadır.

Yapılan pazar araştırmalarına göre katalog tasarımlarına sadece geleneksel bir gözle bakmamak gerekiyor. Profesyonel ellerde hazırlanan kataloglar dijital dünyada da rahatlıkla kullanılabiliyor. Özellikle kaliteli görsellerle hazırlanan ve etkileyici SEO’ya uygun metinlerden oluşan katalog tasarımları markaları hem dijitalde hem de basılı iletişim araçlarında özel konuma getirebiliyor.

Avrupa’da 360° medya ajansı olarak hizmet veren Tutus Media, A’dan Z’ye bütün medya hizmetlerini verdiği günden güne genişleyen ürün çeşitliliği ve satış durakları ile sektöründe önemli bir konumda olan Çamlıbel Gıda için katalog tasarımı yaptı. Çamlıbel Gıda için yapılan çalışmada marka hakkında geniş bilgiler yer alıyor. Ayrıca katalogda markanın ürünleri ve hizmetleri hakkında da detaylı bilgiler bulunmaktadır.

2

Katalog tasarımlarının markaya olan faydaları nelerdir?

  • Çevrimiçi, çevrimdışı reklam ve tanıtım aracı olarak hazırladığımız bu katalog ile Çamlıbel Gıda’yı tam teşekküllü tanıtabileceğimiz gibi markanın yeni bir ürününün pazarlama kampanyasını da yapabileceğiz. Çamlıbel Gıda’nın önemli hizmetlerinden olan günlük sütün eve servis hizmeti ve şubelerinin tanıtımının ağırlıklı olduğu bir katalog marka için oldukça önemliydi. Ekibimiz de bu minvalde markanın isteklerini de göz önüne alarak başarılı bir katalog hazırladı.
  • Hazırladığımız katalog ile marka; pazarlama kampanyasını en etkili bir şekilde yönetebilecek. Çamlıbel Gıda artık mevcut müşterilerinin olduğu kadar potansiyel müşterilerinin de ilgisini çekmeyi başaracaktır. Hazırladığımız katalog hedef kitleye göre tasarlanmış olup hem dijitalde hem de basılı olarak bütün dikkatleri üzerine çekecektir.
  • Çamlıbel Gıda’nın grafik tasarımında yer alan görsellerin etkileyiciliği hedef kitle arasında mutlak bir ilgi yaratacaktır. Müşteriye en kolay ve kısa yoldan ulaşmak için kaliteli görsel öğeleri etkileyici sloganlarla destekledik. Bu çalışmamızla katalogu inceleyen müşterilerin seri şekilde harekete geçmesi hedeflenmiştir.
  • Grafik tasarımında hedef kitleye Çamlıbel ürünlerini neden satın almaları gerektiğini anlatmaya çalıştık. Kaliteyi, hizmeti göstererek marka hakkında ayrıntılı bilgiler verdik.
  • Katalogların basım evresi yapılan çalışma açısından önemlidir. Hazırladığımız katalog her ne kadar doyucu ve bilgilendirici olsa da baskıya girdiğinde ucuz ve kalitesiz baskı fazla dikkat çekmeyecektir. Bu yüzden profesyonel ekibimiz Çamlıbel Gıda’ya hazırladığı katalogun baskı sonucu da iyi bir intiba oluşturması için çalışmalarına devam etmektedir.

1 1

Çamlıbel Gıda hazırlanan katalogu nerelerde kullanabilir?

  • Fuarlarda
  • Tanıtım organizasyonlarında
  • Müşteri ve bayi ziyaretlerinde
  • Web sitelerinde

Siz de ürünlerinizi tanıtarak hizmetlerinizin fark edilmesini isteyebilirsiniz. Hatta markanızı tam olarak yansıtan hem online hem de fiziksel bir hikayeye sahip olmak da isteyebilirsiniz! Bunun için Avrupa’da 360° medya ajansı olan Tutus Media’ya hemen başvurun!

Çamlıbel Gıda gibi sizin de hikâyenizi yazalım…

4