Ambalaj tasarımında nelere dikkat edilmeli sorusu, tüketici tercihlerini etkileyen önemli faktörlerden biridir. Son zamanlarda yapılan araştırmalar tüketicilerin daha çok renk ve şekil gibi unsurları öne alarak alışveriş yaptıklarını gösterir.

Tüketiciler yapılan bütün araştırmalarda alışveriş yapacağı ürün hakkında bilgi edinmek için daha kısa metinler ve daha çok görsel talep ediyor. Bu noktada tasarımın önemli bir unsur olduğunu dile getirmek son derece önemlidir.

Eski zamanlarda ambalaj tasarımı daha çok gıdaları korumak amacı ile ihtiyacı bağlı olarak ortaya çıktı. Günümüzde ambalajların çok daha önemli bir yere sahip olduğunu ifade etmek gerekiyor. Direkt olarak müşteri satın alma davranışlarını etkilediğini söylersek hiç de yanlış olmaz. Bunun için Avrupa’da 360 derece medya ajansı olarak yıllardır hizmet veren Tutus Media’dan profesyonel destek almanız markanız için en iyi tercih olacaktır.

Ambalaj tasarımında nelere dikkat edilmeli sorusu, son zamanlarda merak edilen önemli bir konu başlığı olarak dikkat çeker. Günümüzde internet ortamında çok fazla bilgi olması kafa karışıklığına neden olabiliyor. Önemli olan doğru kaynak bulmak ve buna göre hareket etmektedir.

gyrovita ambalaj ornek1
Ambalaj Tasarımının Püf Noktaları 5

Ambalaj tasarımını nasıl yapıyoruz?

Ambalaj gıda ya da ürünü koruyan paket olarak yorumlanır. Günümüzde firmalar ambalajlara çok önem vererek buna göre hareket eder. Müşterinin ürünü fark etmesini sağlayan çok sayıda unsur olduğunu da dile getirmek gerekir. Ürün için hazırlanan tasarım ne kadar yaratıcı olursa ürünü tercih etme şansı daha fazla olur. biz de en çok bu yaratıcılık kısmına dikkat ediyoruz.

  • Sadelik en önemli unsurdur. Sadelik, insan ihtiyaçlarını karşılama noktasında son derece önemlidir. Fakat sadeliğin de bir seviyesi olması gerekir. Bu yüzden ambalajınızın karmaşadan uzak sade olması için gayret ediyoruz.
  • Ambalaj tasarımınızın kişiyi ikna eden bir yapısı olması için farklı tercihleri de dikkate alıyoruz.
  • Ürünü ve hedef kitleyi iyi analiz ederek bu doğrultuda hareket ediyoruz.
  • Ambalaj tasarımının ürün ve marka iletişimi ile örtüşmesine gayret ediyoruz.
  • Ürün satarken tek amacınızın ürün satmak olmadığını unutmamak gerekir. Aynı zamanda bir imaj sattığınızı ve ikisinin de havalı olabileceğini unutmuyoruz. Bu eksende müşteri odaklı da çalışıyoruz.
  • Yabancı markaların ürün seçeneklerini takip ediyoruz ve buna göre markanız için yönlendirme yapıyoruz.

Markalar, ürün satış stratejileri belirlerken tüm bunları göz ardı etmeden dikkatli bir şekilde seçenekleri değerlendirmelidir. En güvenilir markalar belli yöntemler ile satış yapar. Bunun için de ambalaj tasarımı oldukça önem arz eder.

Bu kadar üretimin ve projelerin arasında ambalaj tasarımını fazla düşünmek istemiyorsanız hemen bize başvurabilirsiniz.