Geleneksel reklam modellerinde ve internet medya reklamlarında genel amaç kullanıcının dikkatini çekmektir. Yandex reklamlarının bu noktada daha farklı olduğunu ifade edebiliriz. Bu reklamların amacı direkt olarak kullanıcıya bilgi vermektir. İçerik reklamları ile, kullanıcı merak ettiği sorunun çözümünü bulursa reklam hedefe ulaşmış olur. Bu noktada eğer Yandex reklamlarını tercih ederseniz çok fazla avantajınız olur.

  • Reklamınıza tıklandığı zaman ödeyeceğiniz en düşük ve yüksek tutarı siz belirlersiniz.
  • Reklamları esnek yapıda ayarlamanız mümkündür. Saat kaçta gösterileceği ve benzeri unsurları siz seçebilirsiniz.
  • Reklam kampanyaları ile alakalı olarak günlük verdiğiniz her reklam ve anahtar kelime analizini çıkartmanız söz konusudur.

Yandex reklamlarıyla büyüyor!

Arama motorları arasında en fazla tercih edilen platform Google olarak biliniyor. Fakat pazarda çok sayıda farklı site olduğunu da ifade edebiliriz. Özellikle Yandex, son zamanlarda yaptığı atılım ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış durumda. Yandex, bir arama motoru olarak ve mail servisi ile Google hizmetlerine yakın bir seçenektir. Çok sayıda tercih edildiği biliniyor. Bu nedenle arama motorlarında sizlerin daha yukarda görülmesi için Yandex reklamları kullanılabilir. Aynı zamanda bu daha fazla ziyaretçi çekmek anlamına gelir.

yandex reklamlarinin avantajlari 2
Yandex reklamlarının avantajları nelerdir? 2

Yandex reklamları işe yarıyor mu?

Yandex reklamları işe yarıyor mu sorusu da merak edilen önemli bir konu başlığı olarak karşımıza çıkıyor. Arama motoru olarak anahtar kelime konusunda başarılı ve sorunsuz bir çalışma yapılması avantajların da artmasını sağlar. Bu sayede reklam verilmesi mümkün olabilir. Site ve ya ürün ile marka tanıtımlarında farklı davranılması da son derece önemlidir.  Bu konularda çok farklı şekillerde çalışmalar vardır.

Etkili Yandex reklamı vermek başarının da artması noktasında son derece önemlidir. Seo çalışmasının yapılması Yandex konusunda başarı sağlamasının mümkün olmasında da etkilidir. Site arama motorlarında üst sırada yer alarak daha geniş bir kitleyi hedef alır. Yandex reklamının bu noktada oldukça önemli olduğunu ifade etmek gerekir. Özellikle Google’dan sonra en fazla tercih edilen arama motoru olması, insanların Yandex konusunda da bazı adımlar atması gerektiğini ortaya çıkartır. Eğer etkili bir reklam stratejisi kullanırsanız, süreç beklediğinden çok daha iyi bir şekilde ilerler ve başarı olur.

Bütün bunlar için Tutus Media‘dan destek alabilirsiniz. Yıllardır dijital reklamcılıkta uzmanlaşan kadromuz sizler için en iyi dijital reklam stratejilerini hazırlar. Karar vermek ise size kalır.