Amazon A+ içerik satıcılar için sunulan etkili bir programdır. Marka yakınlığını arttırmak için ürün detay sayfanızı geliştirme noktasında son derece yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte A+ içeriklerin müşterilerin bilinçli bir şekilde satın almaya kararı vermesi noktasında da yardımcı olduğunu biliyoruz.  Zengin görüntüleri, detaylı ürün açıklamalarını ve anlatım metnini entegre etme noktasında sizlere yardımcı olur.

Bu program ücretsiz bir Premium içeriktir. Profesyonelce kullanımı sonucu markanız hakkında satış oranlarını %3-10 arasında arttırma şansına sahip olabilirsiniz. Sizler için bu konu hakkında birçok detayı yazımızda sunuyoruz. Avrupa’da e-ticaret platformları üzerinden pazarlamada markalara her türlü hizmeti veren Tutus Media Amazon A+ içerik tasarım oluşturmada da her zaman size yardımcı olabilir.  

61qfgz7ktgS. AC SL1200
Amazon A+ İçerik Tasarım Hizmeti Veriyoruz! 4

Amazon A+ içeriği nedir?

Amazon + Amazonda yer alan birinci taraf satıcılar için yüksek kaliteli görüntüler içeren platform içi bir organizasyondur. Multimedya kullanımı ön plana çıkan bu platform ürün değerini arttırma noktasında çok etkilidir. Ücretsiz olması markalar açısından ilgi çekici olsa da belli kurallar noktasında bu sistem kullanılabilmektedir.

A+ içerik ayrıntı sayfası nasıl oluşturuluyor?

Bu soru en fazla merak edilen konu başlıklarından biri olarak dikkat çekiyor. İlk olarak Vendor Central’da oturum açmanız ve bunun üzerinden mağazacılık bölümüne giriş yapmanız gerekiyor.

Sonrasında da A+ ayrıntı sayfası paketlerini seçiyorsunuz. Burada karşınıza iki seçenek çıktığını göreceksiniz.

Self Servis Modülleri; bu seçenekte satıcı kopyayı sağlayıp tüm içeriği seçmesi gerekiyor. 4 farklı modülü vardır ve hepsi sabit ücretlidir. Tüm içerik gönderilene kadar sayfaların ücretsiz olup olmadığını anlamak söz konusu olmaz.

Amazon sizin için üretiyor; Burada ise satıcı görselleri ve içeriği Amazon’a sağlar. Amazon A+ ayrıntı sayfasının düzenini ve tasarımını seçmesi gerekir. Bu yüzden sayfa başına fiyat self servis modülüne oranla 3 kat daha fazladır. Diğer modülden farklı olarak Platinum modül seviyesi bulunmaktadır.

61CvYrdE8qS. AC SL1200
Amazon A+ İçerik Tasarım Hizmeti Veriyoruz! 5

Kimler kullanabilir?

Özellik sadece Amazon marka kaydı ile marka sahibi olan ve onaylanmış satıcılar için kullanıma açık durumdadır. Onay sonrasında, sadece onaylı marka katalogunda yer alan ürünlere eklenebilir. Kayıt olmak için belli aşamalardan geçmek ve firmanızı temsil eden aktif tescilli markanızın da olması gerekiyor. Bunun yanında amazon hesabı olması ve ticari marka için yetkili temsilci ya da hak sahibi olduğunuzu doğrulmanız gerekir.

Bütün bu hengameyle uğraşamayacağınızı düşünüyorsanız dert etmeyin! Tutus Media profesyonel ekibi markanızın Amazon+ İçerik sayfa yönetimini bütün tecrübesiyle yönetir. Hemen bizimle iletişime geçin, rakiplerinizden önce Amazon A+ içeriklere sahip olun!