E-ticaret mağazanızın dönüşümlerini artırmak ve yeni müşteriler çekmek için arama sonuçlarında daha fazla görünürlük elde etmek ister misiniz?

Önde gelen çevrimiçi satıcıları, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik ve web sitesi güvenliği aracılığıyla dönüşüm oranlarını ve arama görünürlüğünü artırmanın üç güçlü ve kanıtlanmış yolunu araştırmalar sonucu ortaya koymuşlar. Bu çalışmamızda bu üç sorunun yanı sıra tüketici deneyimleri ile ilgili araştırma sonuçlarını da bulabileceksiniz.  

E-Ticaret Yapan Markaların Cevaplaması Gereken 3 Dönüşüm Sorusu

E-ticaret mağazaları için dönüşüm oranı optimizasyonu söz konusu olduğunda; belirsizliği ortadan kaldırmak, daha yüksek güven seviyeleri oluşturmak ve daha fazla müşteriyi alıcıya dönüştürmek istiyorsanız yanıtlamanız gereken üç soru vardır.

TutusMedianin E Ticareti Gelistiren Sosyal Medya Yonetimi
E- Ticaret Trafiğini ve Dönüşümlerini Nasıl Arttırırsınız? 4

Daha fazla müşteriyi alıcıya dönüştürmeniz gerekiyor.

Nasıl?

Ziyaretçilerin sitenizi ziyaret ettiklerinde kendilerine soracakları üç soru vardır:

  • Bu web sitesine veya satıcıya güveniyor muyum? Tüketiciler, ürünün belirtilen zaman diliminde teslim edeceği ve gerektiğinde müşteri hizmeti sunacağı konusunda satıcıya güveniyor mu?
  • Bu ürüne güveniyor muyum? Tüketiciler ürün kalitesine, özelliklerine, işlevlerine ve sonuçlarına açıklandığı gibi güvenebilir mi?
  • Bu işleme güveniyor muyum? Tüketiciler, ödeme işlemi sırasında kişisel bilgilerinin güvende olduğuna güvenebilir mi? Tüketiciler finansal ve kişisel verilerinin korunacağına güvenebilir mi?

Web siteniz, üç soruyu da yanıtlayarak belirsizliği ortadan kaldırmalıdır. Bu soruların cevaplar daha yüksek düzeyde güven oluşturacaktır.

Araştırmanın net sonucu gösteriyor ki; daha fazla güven ve rahatlık oluşturmak için tüketiciler, ürün sayfasında bu üç sorunun cevabını net olarak görmeyi tercih ediyorlar.

shutterstock 623654063
E- Ticaret Trafiğini ve Dönüşümlerini Nasıl Arttırırsınız? 5

E-Ticaret Perakendecilerinin dikkat etmesi gereken araştırma sonuçları

Büyük e-ticaret perakendecilerinin ürün sayfalarının analizi, web sitesinin, ürünün ve işlemin güvenilir ve güvenilir olduğunu iletmek için her birinin benzer güven oluşturma özelliklerini ve kullanıcı deneyimini (UX) nasıl kullandığını gösterir.

  • Tüketicilerin %61’i, ürün araştırma aşamasında ürün incelemelerini kesinlikle gerekli veya çok önemli buluyor.
  • Tüketicilerin %66’sı ürün incelemelerinin sayısından çok veya çok yüksek oranda etkilendiğini söylüyor..
  • %72’si, ürünün ortalama yıldız derecelendirmesinden çok veya çok yüksek oranda etkilendiğini belirtiyor.
  • Ürün sayfasında bir Soru-Cevap varsa, tüketicilerin %94’ünün bir ürünü satın alma olasılığı daha yüksek oluyor.
  • Tüketicilerin %75’i, bir ürün sayfasının Soru-Cevap içermesini çok veya çok önemli buluyor.
  • Tüketicilerin %88’inin , Sepete Ekle düğmesiyle bir web sitesi güvenlik anahtarı veya güvenli işlem bağlantısı olan bir ürün sayfasından satın alma olasılığı daha yüksek oluyor.
  • Ankete katılan tüketicilerin %91’i, Ürün İncelemeleri, Soru-Cevap ve Güvenli İşlem anahtarı görüntüleyen bir ürün sayfasından alışveriş yapma olasılıklarının daha yüksek olduğunu söyledi.

Evet, bu üç sorunun cevabının temel prensibi aslında güvenme duygusu. E-ticaretinizin gelişmesini istiyorsanız her haliyle müşteri sitenize güvenmesi gerekiyor. Bütün bu dikkat gerektirici unsurların kolay olmadığı aşikar. Ancak Tutus Media gibi alanında yıllardır hizmet veren bir medya ajansı ile çalıştığınızda bütün zorluklar kolaylaşıyor. Tutus Media profesyonel ekibi Avrupa e-ticaret sitesi tasarımlarında ve Avrupa pazaryeri e-ticaret danışmanlığında markanıza yardımcı olacaktır. Farkındalık oluşturmak istiyorsanız mutlaka bizden bilgi almadan e-ticarete atılmayın…

shutterstock 183836918