Sezonla birlikte başlayacak yeni diziler Avrupa Türk Televizyonlarına reklam verecek markaların radarına girmiş durumda. Avrupa Reklam Planlamalarında en iyi dönüşümlerin kış aylarında alındığını biliyoruz. Sezona yavaş yavaş merhaba dediğimiz bu günlerde Avrupa Türk Televizyonlarında yayınlanacak dizileri sektörlere göre analiz ettik. İşte ayrıntılar…

2019 ATV Avrupa reklam stratejisi!

dirilis osman tutus 1

ATV Avrupa ekrana getirdiği projeleri ile en çok takip edilen kanallardan. Bu sezon da kanal sezon başlamadan şimdiden 2019’un birincisi olacak gibi duruyor. Bu kadar iddialı konuşmamızın sebebi şüphesiz ki Diriliş Osman dizisinin Atv Avrupa’da yayınlanacak olması. Özel bir oyuncu kadrosuyla ekranlara gelecek olan Diriliş Osman dizisinin reytinglerde rekor kırması bekleniyor. Bilhassa gençlere ve erkeklere hitap eden ürünlere sahip markalar için Diriliş Osman dizisinde reklama çıkmak hedef kitle açısından çok doğru olacağı aşikar.

Atv Europa’da yaz sezonunda yayınlanmaya başlanan Kimse Bilmez dizisi kitle olarak ev kadınlarına ve gençlere hitap ediyor. Pratik hazır gıda firmaları, ev ürünleri, turizm şirketleri için Kimse Bilmez iyi bir alternatif olarak duruyor.

Atv Avrupa’da yayınlanan reyting rekorları kıran iki başarılı dizi daha var: Hercai ve Bir Zamanlar Çukurova. Genel seyirci kitlesine hitap eden her iki dizi de marka bilinirliğine büyük katkı sağlayabilir.

2019 Euro D reklam stratejisi!

afiliask tutus 1

Afili Aşk’ın ekran macerası yaz sezonunda Euro D’de başladığında kimse bu kadar başarı beklemiyordu. Ancak dizi gençlere ve hanımlara tam manasıyla hitap eden özelliğiyle kısa sürede yüksek reyting oranlarına ulaştı. Gençlere ve kadınlara hitap eden markalar için Euro D reklam planlaması için Afili Aşk çok iyi bir tercih olarak duruyor.

Euro D’nin bu sezon bilhassa oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken dizisi Zalim İstanbul’da reytinglerde üst seviyelerde. Genel izleyiciye hitap eden ürün pazarlaması için Zalim İstanbul’a reklam planlaması yapılabilir.

Arka Sokaklar da yıllardır Euro D ekranlarında. Seyirci kitlesi değişmediği için marka bilinirliği için bu diziye sistematik olarak reklam verilirse başarılı olma oranı yüksektir.

2019 Euro Star reklam stratejisi!

benim tatli yalanim tutus

Euro Star yeni sezona en hazırlıklı giren Avrupa Türk televizyonlarından. Yaz sezonunda Perşembe akşamları yayınlanan Benim Tatlı Yalanım dizisinin başarısı görülüyor. Gençlere hitap eden markaların Euro Star reklam planlamalarında Benim Tatlı Yalanım mutlaka bulunmalı.

9 Eylül Pazartesi yeni sezonun ilk günü ve Euro Star bomba dizisi Çocuk ile genel izleyici ve AB grubuna merhaba diyecek. Çocuk dizisi bütün kitlere hitap edebilecek bir konsepte sahip. Bu yüzden Avrupa reklam satınalma kararı veren firmalar için reklam planlamalarında mutlaka olması gerekir.

Euro Star ayrıca Kuzgun, Kardeş Çocukları gibi dizileriyle de reklama çıkmak isteyen markalara avantaj sağlıyor.

2019 Show Turk reklam stratejisi!  

kuzey yildizi ilk ask

Dizi olarak her sezon biraz gerilerde kalan Show Turk için bu sezon çok farklı bir durum söz konusu. İlk tanıtımlarıyla birlikte merakla beklenen Kuzey Yıldızı bu sezona damga vuracak gibi duruyor. Kadrosu, hikâyesi ve mekanlarıyla canlı bir dizi ve her yaştan seyirciyi kendisine çekebilir. Bu yönüyle mutlaka Avrupa reklam planlamasında yer alması gerekir.

Show Turk’ün Kuzey Yıldızı dizisi dışında Aşk Ağlatır adlı yeni bir dizisi ve reyting rekortmeni dizilerden olan Çukur da bu sezon ekranlardaki yerini alacak…

Bütün Avrupa reklam planlamalarında sağlıklı bir karar vermek istiyorsanız her alanda uzman ekibiyle Tutus Media yanınızda… Hemen bizi arayın!