Dijital mecra her alanda farklı bir ticari gelişim ortaya koyuyor. Sigorta sektöründe de dijital dünyanın tüketici deneyimlerinde farklılıklara yol açtığı görülüyor. Teknolojik ürün sigortası yaptırmak isteyen müşterinin kararında birçok etkenin rol oynadığını biliyoruz.

seo kaskoBu çalışmamızı Tutus Media’nın Türkçe SEO hizmeti, Adwords Reklam Yönetimi Hizmeti ve Web sitesi Tasarım hizmeti verdiği Cepkask A.Ş’ne yaptığı hizmetleri örnek vererek şekillendireceğiz.

Sanal dünyanın herhangi bir satın almadan önce araştırma evresinde önemli bir rol oynadığı aşikar. Örnek verecek olursak; yeni bir cep telefonu alan tüketici bilgi almak veya telefon sigortası yaptırmak için dijital mecradan yararlanıyor. Sigorta özellikleri ve firma güvenirliği aşamasında hızlı bir web sitesi, doğru reklam planı ve kolay ulaşılabilme, sigorta yaptıracak tüketicilerin evinden çıkmadan dijitalde işini görmesini sağlıyor.

 • Marka güvenirliği!
 • Herhangi bir ürünü sigorta yaptıracak tüketici için sigortanın içeriğinden ziyade markanın güvenirliği önemlidir. Tüketici kısa sürede sigorta şirketine ulaşabilmeyi ister. Müşteri memnuniyeti ve hızlı dönüşler için özel web sitesi tasarımlarının yanı sıra özgün ve kaliteli içerikler gereklidir.
 • Seo’ya uyumlu bir blog sayfasıyla anlatmak istediklerinizi kolaylıkla anlatabilirsiniz. Bloglar organic traffic için ilaçtır. Cepkask blog sayfamızın düzenli makalelerle marka güvenirliğine katkı sağladığı görülmektedir.
 • Özgün görsellerin kullanılması da marka güvenirliğini gösterir. Ekibimiz özgün görsel kullanarak farkındalık oluşturmaktadır.
 • Hedef kitleyi yenilikler hakkında sürekli bilgilendirerek güven kazandık.
 • Cepkask’ın rakiplerinden farklı olan yönlerini anlatarak müşterinin güvenini kazandık.
 • Hızlı bir web sitesi!
 • Tüketici sigorta için hızlı karar veriyor! Tüketicilerin telefon ya da farklı bir sigorta amacıyla ofise gitmek için genellikle vakitleri olmuyor. Sigorta yaptırmak için hızlı karar veriyorlar. Çoğu tüketici dakikalar içerisinde karar veriyor. Türkiye’de cep telefonu kaskosunda önemli bir yerde olan Cepkask için Tutus Media profesyonel ekibi ilk önce özel ve hızlı bir web sitesi tasarımı gerçekleştirdi.
 • Markaya özel geliştirdiğimiz görsel optimizasyonlarımızla web sitenizin hızına siz bile şaşıracaksınız!
 • Doğru reklam planlaması!
 • Google Adwords reklamları tamamen profesyonel bir iş. Eğer bir sigorta şirketiniz varsa Adwords reklamlarınızı minimum bütçe maksimum kazanç getirecek planlamalarımızla yüksek karlılık elde edebilirsiniz.

Organik Trafik’i % 159 arttırdık!

SEO Organik Trafik Başarısı

Trafikler Sadece “Organik Trafik alınarak ” baz alınmıştır. Yükseliş Geçen yılın aynı ayıyla kıyaslandığındaki oluşan farktır.

Yeni web site tasarımının hızı ve başarılı yapılan SEO hizmetleriyle Cepkask iyi bir organik trafik yakaladı. Bir önceki yıla oranla organik trafikte % 159 büyüme gerçekleştirildi. Bu büyüme rakamları bir sigorta şirketi için oldukça iyi rakamlar. Dijital platformda satılan Cepkask Sigortasının % 41’inin organik trafikten sağlanması SEO ekibimizin ve web tasarım uzmanlarımızın yaptıkları bütün çalışmaların marka odaklı olmasından kaynaklanıyor.

Ekibimizin sigorta satışı noktasında geliştirdiği strateji bütün sigorta şirketleri için iyi bir alternatif olabilir. Çünkü hem trafiği arttırmak hem de organik trafik artışı ile %41 satış büyümesi bir marka için çok iyi bir veri. Geri kalan satışlar ise Adwords ekibimizin başarısı olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Burada Paid Search da yaptığımız için geri kalan satışlar da Google Adwords üzerinden gelmiş oluyor.

Anahtar kelime başarısıyla gelen satışlar!

Cepkask SEO Başarısı

Yeşil: Cepkask firmasını diğer renkler rakiplerini göstermektedir.

Ekibimiz Cepkask ile çalışmaya başlamadan önce bütün anahtar kelimeleri marka ile birlikte belirledi. Bu organik trafikte artışta anahtar kelimelerde Cepkask’ın Google birinci sayfayı doldurmasından da kaynaklanıyor. SEO hizmetlerimizden sonra Cepkask tam 17 anahtar kelimede 1. Sayfada bulunurken 7 anahtar kelimede ise 1. Sırada… Bu rakamlar başarının tesadüf olmadığını gösteriyor.

Siz de markanızı güvenilir ellere teslim ederek kısa sürede başarı elde edebilirsiniz. Düşük yatırımlarla yüksek karlılık için bizi arayın!