2018’den önce HTTPS’ye geçmek için daha fazla vakit kaybetmeyin! SSL Sertifikalı Site Sahibi olun!

SSL

Geçtiğimiz günlerde Google oldukça önemli bir adım daha atarak HTTP şeklinde açılan web sayfalarını önümüzdeki bu ay itibariyle Google Chrome’da “ güvenli değil” olarak işaretlemeye başlayacak. Eğer hala SSL sertikalı bir web sayfanız yok ise TUTUS Media ile etkili bir çözüm sağlayabilirsiniz.

Daha önceki aylarda google SEO açısından SSL sertifikalarının önemini duyurmuştu. Sertifikaya sahip olan siteler için yeni bir fırsat doğacağı anlamına da gelen bu iyileştirme ile yeni internet geleceği SSL serfikalı güvenli siteler olmaya devam edecek.

Ek olarak çeşitli kaynaklardan edindiğimiz bilgiye dayanarak da HTTPS’e geçen siteler Googlebot tarafından tespit edilip, URL tarama hızları artacak, ve google dizini sinyalleri arttırmak adına çok güçlü bir fırsat olacaktır. Google’ın son güncellemelerini de baz alacak olursak, yine köklü bir değişikliğe gideceğini söylemek mümkün. Tek yapmanız gereken güncellemeye herkesden önce geçmek!

HTTPS’e geçmeden önce Mutlaka Test Etmeniz gereken adımlar:

Sitenizin SEO Denetimini komple yeni baştan yapın.

Anahtar kelime, makale ve içerik uyumuna dikkat edin.

Site haritalarınızı tekrar elden geçirin.

Resim Alt Taglarını kontrol edin.

HTTP linklerini otomatik olarak content fix plugin yardımıyla tüm ortam dosyalarınızı ve resimlerinizi https linkine çevirin.

Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra SSL’e geçerseniz Google’ın sizin için bir süprizi olacaktır. Kısa bir süre içinde olumlu etkileri almaya başlayacaksınız. Ayrıca Bu süre bir kaç haftayı bulabilir.

Ekim Ayından Sonra “Güvenli olmayan” HTTP sitelere ne olacak ?

Özellikler 2018 yılından önce SEO ile ilgili iyileştirmeleri yapmayan ve hala SSL sertifikası almayan siteler güvenilir site olmaktan düşecektir. Sıralama kayıplarının dışında, tarayıcı adres çubuğunda güvenli değil yazısının belirtilmesi sitenizin güvenilirliği ve kullanıcı deneyimi bakımından da eksi duruma sokacaktır.

Sıralama sonuçlarında düşmemek için hala ufak da olsa bir vaktinizin olduğunu belirterek, Seo ile yükselmek için bu güncellemeyi önceden farketmenizde yarar olacaktır.

Hala SSL sertifikasına sahip değilseniz ve sitenizin SEO ayarları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız. Deneyimli Ekibimiz TUTUS Media sizin için gerekli optimizasyonları sağlacaktır.