Dijital reklamcılıkta; reklamın hedef kitlesi, remarketing ve mobil hedef kitlesi üzerine fikir beyanında bulunmuştuk. Bu yöntemler uygulandığında dijital reklamcılıkta kazançlı çıkmak oldukça kolay bir durum… Bugün de bu konuda birkaç noktaya daha değinelim.

Sosyal medyanın önemi!

Sosyal medyanın önemi

Dijital reklamcılıkta en önemli alan sosyal medyadır. İnternet kullanıcılarının çok fazla zaman geçirdikleri mecrada bilinçli dijital reklamcılık yapmak gerekir. Tutus Media tam teşekküllü medya ajansı olarak sosyal medyayı aktif şekilde kullanarak sosyal medya ve değerlendirme skorlarınızı reklamlarınıza dahil etmektedir. Çünkü bu mecra e- ticaret sitesine çekilecek trafik için büyük bir güçtür.

Google arama sonuçlarında yorum ve puanlama ekleyerek satın alınmak istenen ürünle daha önce ilgilenmiş müşterilere ulaşmak kolaydır. Firmamız, müşterilerinizin yorum ve puanlamalarını takip edip daha iyi hizmet vererek hedef kitlenizi etkilemektedir. Bu iyi hizmetle site trafiği otomatik olarak artar. Reklam uzantılarında inceleme uzantıları özelliğini reklamlarda kullanarak sizler için sosyal medyayı en iyi şekilde kullanıyoruz.

Görseller ve Butonlar!

E-ticaret siteniz kurumsal kimliğiniz için önemli bir referanstır. Arama motorlarına uyumlu SEO‘ya uygun sitelerde görsellerinizin ve butonlarınızın anlaşılır olmasına dikkat edilmelidir. Sosyal medyadan ya da arama motorlarından trafik çekebilirsiniz. E – ticaret sitenize gelen kullanıcılara sunacağınız basit ve anlaşılır bir arayüz sayesinde bu ziyaretlerden sonuç almak mümkündür.

Kaybolmuş, görünmeyen görsel ve butonların bulunduğu sitelerde kullanıcılar yabancılık çekecekler ve hemen siteden ayrılacaklardır.

Site içerisinde tıklanabilir görseller için hazırlanan butonlar doğru yere yerleştirilerek daha iyi performans alınabilir. Bu konuda Tutus Media profesyonel ekibiyle firmalara yaratıcı görseller hazırlar ve uygun butonlarla kazancınızın artmasını sağlar.

Görsel – ürün, görsel – hedef kitle ilgisi!

Görsel - ürün, görsel - hedef kitle ilgisi

İyi bir görsel; ürünlerin veya hizmetlerin en iyi tanıtım aracıdır. Görsellerin anlaşılır olması ve doğru sayfalara yönlendirilmesi gerekir. Dijital reklamcılıkta hedef kitle de rahatlıkla belirlenebildiği için belirlenen kitleye uygun görsellerle daha iyi bir sonuç alınabilir.

Tutus Media firmalar için orijinal ve anlaşılır görseller hazırlayarak reklamınızın dijital reklamcılıkta doğru yerlerde bulunmasını sağlar. Yoksa gereksiz yerlerde ilgisiz kişilere gösterilen reklamdan bir sonuç alınamaz.

URL detayı…

Seo açısından önemli bir bölüme sıra geldi. Reklamlarınızda URL’lerinize dikkat ederek kalite puanınızı yükseltebilirsiniz.

Tutus Media reklamlarınızda kullanılan yönlendirme linklerinin hepsinde genel arama terimlerine yer vermez. Bunun yerine hedeflenen anahtar kelimelere yönlendirme URL’nizde yer verir. Bu da anahtar kelimenin önceden profesyonelce ortaya konulması gerektiğini gösterir. Bu şekilde yaptığımız çalışmalarla reklamlarınızla ilişkili URL’ler kullandığımız için kalite puanınızda artış olur.

Siz de Tutus Media’nın profesyonel reklam hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için hemen başvurabilirsiniz.