Avrupa Türk televizyonlarında yayınlanan dizilere reklam vermek !

Avrupa’daki Türk firmaları için Avrupa Türk televizyonlarına reklam vermek artık olmazsa olmaz bir durum. Almanya reklam fiyatlarının cazip olması da ürünlerini ve hizmetlerini tanıtma konusunda firmalara yardımcı oluyor.

Avrupa’daki firmaların çoğunun televizyon kanallarına reklam vererek markasının daha geniş kitlere ulaştırma hayali vardır. Lakin bunu çok zorlu ve masraflı bir yol olarak görürler. Şimdi Avrupa Türk televizyonlarında yayınlanan dizilere reklam vermenin ne kadar kolay olduğunu anlatacağız.

Siz de Avrupa’da daha fazla tanınıp müşteri portföyünüzü geliştirmek istiyorsanız bu yazı tam size göre…

Başarılı bir reklam için profesyonel yardım almak oldukça önemli. Çünkü reklam tarifeleri kanallara ve yayın saatlerine göre, dizi ya da programa göre farklılık gösteriyor. Herkesin az çok bildiği gibi en yüksek reklam ücreti Avrupa Türk televizyonlarının en çok izlendiği zaman dilimi olan Prime Time’da ödeniyor. Bu da kanalların en büyük bütçe harcadıkları dizi saatleri olup saat 20:00 ile 23:00 aralığındaki 3 saatlik dilimdir.

Örneğin Trt Türk’ün en çok izlenen Prime Time dizisi Diriliş Ertuğrul’da yayınlanan reklamlar kanalın diğer dizilerinde yayınlanan reklamlarından çok daha pahalı. Ama bazı firmalar için hedef kitle uygunsa bu dizide verilecek 10 saniyelik reklam diğer dizilerde verilecek 100 saniyelik reklamdan daha etkili olabilir. İşte bu tür önemli ayrıntılar için profesyonel reklam planlaması ve ön hazırlık yapılması gerekiyor.

Bu konuda Tutus Media tam size göre bir medya ajansı… Avrupa geneli yayın yapan Türk kanallarında Tutus Media’nın rehberliğinde spot reklam, normal reklam, bant reklam vb. reklamlarınızı gönül rahatlığıyla verebilirsiniz.

Tutus Media sektöre ve bütçelere göre uygun olarak belirlenen hedef kitlenin izleyebileceği program ve dizilerde reklam planlaması yapar.

Avrupa Türk firmalarının reklam verebileceği Türk dizileri ve programları!

avrupa televizyonlari

 

TRT Türk: Diriliş, Payitaht Abdülhamit, Aslan Ailem, Yalaza,

Show Türk: Kalp Atışı, Yeni Gelin, Klavye Delikanlıları

Tv8: O Ses Türkiye, Survivor, Yetenek Sizsiniz

Euro D: İsimsizler, Siyah Beyaz Aşk, Ver Elini Aşk, Meryem, Vatanım Sensin

Euro Star: Fazilet Hanım ve Kızları, Söz, Adını Sen Koy, İstanbullu Gelin, Çember, Ateş Böceği

Atv Avrupa: Cennet’in Gözyaşları, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Kanatsız Kuşlar, Kırgın Çiçekler, Müge Anlı ile Tatlı Sert, Esra Erol’da

Firmanızı ve ürünlerinizi Avrupa Türk televizyonlarında en iyi şekilde tanıtmak için profesyonel ekibimizle sizlere özel öneriler sunuyoruz. Almanya reklam fiyatları nın hesaplı olması dolayısıyla uygun bütçe planlamaları ve farklı seçenekler için mutlaka Tutus Media’yla iletişime geçebilirsiniz.

Tutus Media ile sizin de müşteri kitlenize uygun dizi ve programlarda reklamlarınız yayınlansın!