Geçtiğimiz yıl SEO sektörü beklenilenin çok üzerinde büyürken SEO ve İçerik pazarlama bu alanda hayli ön plana çıktı. Gelişen uygulamalarla artık SEO için Metaları düzeltmek yetmiyor. En basit anlamda anahtar kelimeler daha çok aranıyor ve bu anahtar kelimelerle firmaların rekabet gücü artmış durumda.

2017 Yılında ve önceki yıllarda bir şekilde SEO ya adım atmanız gerektiğini ve bir yerden başlamanız gerektiğini belirmiştik. Fakat 2018 yılında adım atmak yetmeyebilir. Bundan sonra web sayfalarının düzenli yükselişi için Off page (İçerik Pazarlama) satın almak da ön plana çıkacak gibi gözüküyor.

Yeni oluşturduğunuz bir sayfayı SEO ve özgün içerikler ile ön sıralara alma ihtimaliniz vardı. Fakat bunun için içeriklerin özgün ve kaliteli olması gerekiyordu.

Bu bilgiyi istediğiniz gibi yayabilirsiniz, kesin bilgi: SEO da büyümek için daha fazla içerik gerekiyor. Artık Google amcamız durgun ve değişmeyen bir sayfa görmek istemiyor. Her arama sonucuna en iyi sonucu verebilmek için; güçlü, kullanışlı ve alakalı bir içerik oluşturduğunuzu bilmek istiyor.

2018 seo2018 için Bütçe Planlamasını yapmaya başlayın…

Anahtar kelimelerinizi hedef alarak kaliteli içerikleri oluştursanız dahi, artık İçerik Pazarlamasına da aynı seviyede odaklanmanız gerekiyor. Yani sadece kaliteli içerik değil, aynı zamanda kaliteli dış bağlantılara da oldukça önem vermelisiniz.

Burada akıllardan çıkmaması gereken en önemli şey; içerik pazarlaması ve SEO’nun dengeli bir şekilde yükselmesi.

Geçtiğimiz haftalarda backlink ve tanıtım yazısı almak hakkında yazımızı aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

https://tutusmedia.com/backlink-icin-tanitim-yazisi-almadan-bilmeniz-gereken-kurallar/

Şirketinizin SEO stratejisini geliştirmesiyle ilgili,  bir profesyonelle görüşmenin şimdi tam zamanı…

Bunun için Tutus Media’ya gönül rahatlığıyla başvurabilirsiniz.

2018 yılında TUTUS Media olarak; SEO’da ve hayatınızda yükselişler diliyoruz…