Tutus Media’nın hazırladığı Google’a uyumlu web siteleri!

Google ’a uyumlu web sitesi yapmak kolay mı, benim sitem Google’a uyumlu mu bakar mısınız? V.b. soruları sürekli alıyoruz. Bu yazımızda Tutus Media olarak yaptığımız siteleri örnek vererek bu konuya değineceğiz.

Bu konuda fazla alçak gönüllü olamayacağız. Neredeyse her ay üç firmaya tam teşekküllü Google’a yani arama motorlarına uyumlu web sitesi yapıyoruz. Son bitirdiğimiz üç web sitesi…

1.Nura GmBH: Paketlenmiş su ürünleri üzerine – https://nura-gmbh.de/

nuraweb

 

2.Kaptanlar: Dondurulmuş hazır gıda üzerine – https://kaptanlar.de/

kaptanlarweb

 

3.Kosu: Berlin’de bulunan bir hukuk bürosu – https://www.kosu-rechtsanwaelte.com/

kosuweb

 

Seo’ya uyumlu web sitesi yapmak!

Google ve arama motorlarına uyumlu web sitesi yapmak demek Seo kurallarına uygun bir site yapmak demektir. Firmaların “Arama motorlarında nasıl önlerde çıkarım?” sorusuna en iyi cevabı vermek gerekir. Bunun çok fazla ayrıntısı var ama biz kafanızı fazla karıştırmadan size en kolay şekilde örneklerle anlatmaya çalışacağız.

  1. Web sayfasının URL bağlantısında mutlaka anahtar kelime bulunmalıdır. Tabii burada anahtar kelimeyi belirleme noktasına girmek zorundayız. Sektörel araştırma ile belirlenen anahtar kelimeleri web sitesinde kullanıyoruz. Özellikle ürün açıklamalarında ve makalelerde bu anahtar kelimeler belli bir sistemde kullanılarak arama motorlarında sitelerin önlerde çıkmasını sağlıyoruz.
  2. Arama motorlarında ilk olarak title ve description bölümleri mutlaka doldurduğumuz gibi özellikle bu iki alanda anahtar kelimeleri mutlaka kullanıyoruz.
  3. Siteye yüklenen resimlerde mutlaka alt etiketleri kullanıyoruz. Google’ın görsel aramalarında firmanızın önlerde çıkması için anahtar kelimeler ve alt etiketler mutlaka olmalıdır. Tutus Media bu noktaya oldukça dikkat etmektedir. E-ticaret sitelerinin içeriğinde yüzlerce ürün bulunsa da ekibimiz her bir ürün için başlık ve açıklama girerek ürünlerin arama motorlarında ön sıralarda çıkmasını sağlamaktadır.
  4. Resimleri ve diğer içerikleri sıkıştırarak web sayfanızın hızını arttırıyoruz.
  5. Hedef sayfayı güçlendirecek alt sayfalara önem veriyoruz. (Canonical)

 

Siz de yeni bir vizyon ve büyük kazançlar istiyorsanız Tutus Media’ya hemen başvurun. Uzman ekibimiz kısa sürede firmanızla ilgili araştırmayı yapıp nasıl bir siteye ihtiyacınız olduğunun raporunu verecektir.

Unutmayın web siteleriniz sizin aynanızdır ve potansiyel müşterileriniz ilk önce web sayfanıza girerek firmanız hakkında bilgi toplar. SEO uyumlu web sayfanızla arama motorlarında yüksek sıralara yerleşebilir devamında da Tutus Media’dan Almanca Seo hizmeti alarak rakiplerinizin bir adım önüne geçersiniz.

Tutus Media ile sizin de Google ’a uyumlu bir siteniz olsun!