Web sitelerimize hak ettiği sevgiyi vermek çok sayı da link almak ile ilgiliydi.

Öyle değil mi ?

Etkili SEO hedeflerinden biri de anahtar kelimeleriniz ile ilgili çok fazla bağlantı almak online arama motoru optimizasyonlarının önemli bir parçasıdır.

Doğru alınan linkler trafiğinizi arttırabilir ve sitenizin otoritesine oldukça iyi katkıda bulunur. Geleneksel yöntemlere göre ne kadar doğru veya yanlış bağlantı o kadar otorite demekti.

Hadi o halde yeniden başlayalım.

Link oluşturmanın Evrimi

marketingSEO’nun ilk günlerinde, çevirimi pazarlama işiyle uğraşanların bir çoğu genellikle kötü niyetli etik dışı bağlantıları kendi içerisinde kombinasyon yaparak yüzlerce hatta binlerce alt site oluşturuldu.

Bu linklerden ana hedefe doğru bağlantı kurulur ve yeni bir web sitesi inanılmaz seviyede yükselirdi.

Bugünlerde ise SEO uzmanlarının çılgınca link alma istediği gitti. Çünkü çok fazla kalitesiz bağlantı artık neredeyse önemsiz seviyelere geldi.

Google, sürekli üretilen aşırı linkler için bir dizi yeni algoritma geliştirerek bu konuyu tamamıyla bitirdi diyebiliriz.

Linkler olmayacaksa neler olacak ?

Link almak web sayfaları için güzel bir başlangıçtır. Ancak arama moturu algoritmaları gelişmeye devam ettikçe bizde stratejilerinizi  geliştirmemiz gerekir.

Yüksek kaliteli içeriğe ve gelişmiş kullanıcı deneyimine çok daha fazla önem veren algoritmalara baktığımızda bu en belirgin kanıtlardan biridir.

Başka bir değişle, Google arama motoru üzerinden gelen kullanıcılara öncelik vermemizi ister.

Bu süreçteki ilk adım içeriğinizin kalitesini ve alaka düzeyini arttırmaktır. Web sitenizin güvenilirliğini, güvenini ve görünürlüğünü  güçlendirmenin yolu yalnızca link almaktan geçmez.

Peki Neler yapmalıyız ?

SEO’da ana başarının temeli aşağıdaki 4 madde olduğunu söyleyebiliriz.

  • Online Reklamlar
  • Yorumlar
  • Influencer Pazarlama
  • Sosyal Medya Etkileşimi

sosyal medya

 

Online Reklamlar;

Web kullanıcıları markanın adını çevrim içi olarak yeterince gördüğünde, yüksek ihtimal ile şirketinizin ismini Google’da aratacak ve web sitenizi kontrol edecektir. Yaşadığı deneyim google tarafından farkedilecek size artı puan kazandıracaktır.

Yorumlar.

Online süreçte yorumlar oldukça önemlidir. Online incelemelerin modern pazarlama dünyasında oldukça önemi vardır.  Müşteriler ürünün kalitesini müşteri tarafından öğrenmesi ve bilmesi satın alma potansiyelini arttıracaktır.

Influencer Pazarlama

Hedeflediğiniz müşterinin dikkatine ve saygısına sahip insanlarla çalışmayı içeren bir pazarlama türüdür. İdeal demografinizi belirli kişileri takip ediyorsa, o kişi şirketinin ürünlerini veya hizmetlerini onayladığında web sitenizi kontrol etme olasılıkları da oldukça yüksektir. Bu özellikle pazara yeni giren ve marka bilinirliği az olan veya hiç olmayan ancak harika bir ürün veya hizmete sahip şirketler için harika bir yöntemdir.

Sosyal Medya  Etkileşimi

Her müşterinin kişisel düzeyde etkileşimini ele almak, söz konusu müşterinin harika hissetmesini ve işlerini devam ettirme olasılığını artırmasını sağlayacaktır.

Bu nedenle, bu etkileşimlerden çıkabileceğiniz bir bağlantı olmayabilir, ancak yalnızca ödeme yapan bir müşteri olabilir.

 

 

Artık Link Alma şeklimizi değiştiriyoruz.

b375dc32437055.5682ac951391aLink almak hala web sitesi güvenilirliği ve güveninin önemli bir ölçütüdür, fakat arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almanın tek yolu değildir.

Sesli arama, insanların interneti kullanma şeklini değiştirdi ve müşteriler artık tek bir anahtar kelime veya kelime öbeği ile arama yapmıyor. Bunun yerine, çok belirgin uzun kuyruklu anahtar kelimeler ve karmaşık ifadeler kullanıyorlar. Arama motorları bunu anlıyor ve tam olarak anahtar kelimelere veya kelime öbeklerine olabildiğince çok link almaktan fazlasını yapan web sitelerini ödüllendirir.

Saygın dış sitelerden yüksek kaliteli link almaya ve yararlanmaya devam etmek önemlidir. Bu tür bir ilgi web siteniz için harika olabilir, fakat daha çok dikkat çekmek için bağlantısız yönlendirmeler her zaman daha iyidir.

Tutus Media SEO Projelerinizi 360 derece ele alır ve SEO da kesin başarı sağlar.