Yoğun araştırmalar sonucu bir kaç firma gezip, SEO hakkında bilgi sahibi oldunuz ve şirketinizi arama motorunda en üst sıraya gelmesi için uzmanlığına inanadığınız bir firmayı seçtiniz.

Hedeflenen, bir anda yüksek trafiklerin gelmesi ve derhal başarma vaadleridir.

İlk ay sonrası neredeyse hiç bir şey değişmediğini farkedersiniz. Dolayısı ile tam olarak neler olduğunu anlamaya çalışırken, neden daha iyi sıralamayı görmediğinizi ve neden daha fazla sipariş gelmediği hakkında SEO firmanızı darlamaya başlarsınız.

SEO bir süreç yönetimidir.

Siteniz Ortalama 4 Ay gibi bir sürede şaşırtıcı sonuçlar verebilir. “Sonuçlar” yalnızca arama motoru sonuçları değil aynı zamanda müşteri trafiğinizin artması anlamına da gelir.

 

SEO

Peki SEO ile gerçek olan değişkenler nelerdir ?

Neden Bir anda yükselmek mümkün olmuyor da uzun bir süreç sizi bekliyor? Bu soruların cevabını bir kaç madde ile size sıralıyorum.

 1. Sitenizin, tamamen anahtar kelimeler ile ilgili konularda donatılmış olması.
 2. İçeriğinizin bu anahtar kelimeler ile alaka düzeyi ve içerik oranı.
 3. Websayfanızın ihtiyaçları ne düzeyde karşıladığı.
 4. Ortalama bir kişinin sitede kalma süresi
 5. Coğrafi konumunuz.
 6. Rekabet Oranı
 7. Sosyal Medya’yı aktif kullanma gücü.
 8. Yeni Trend ve güncellemelere olan tepkisi
 9. İçeriklerinizdeki algılanan kalitenin düzeyi
 10. Yeni bir güncellemeyi uygulama süresi
 11. Off Page tarafındaki linklerin kalitesi

Yukarıdaki değişkenlerden her biri etkili bir SEO çalışmasının sürecine etki eder.

Genel olarak sayfanızın araştırma ve keşif süresinden sonra siteniz bir çok teknik işlemden geçirilir. Yeni içeriklerin uygulanması ve sitenizin önem arz eden bir yapıya dönüşmesi ciddi bir çalışmadır.

SEO zaman alır.

Paranızı ve endüstrinizi araştırmak zaman alır. Gerekli analizleri gerçekleştirmek zaman alır.

Kaliteli içeriği üretmek zaman alır. Bu zaman ise sadece bizimle ilgili değildir.

Google’ın web sitenizi tanıması ve ona hak ettiği değer vermesi de zaman alır. Çünkü bu süreç kullanıcı davranışları ile ilgilidir. Sitenizdeki farklı şeylerin keşfedilmesi ve ortalamanın alınarak faydalı olduğu şekli Google tarafında belirlendikten sonra sitelerinizde yükselme artışı görülür.

SEO ile ilgili vaadler yukardaki tüm işlemlerin çok kısa bir süre içinde  tamamlayacağını söyler. Fakat bu bir zaman yönetimi meselesi olduğundan dolayı çok hızlı bir şekilde yükselmeniz mümkün değildir. Bu sebepten dolayı Bunu arz eden şirketlere ve firmalara aldırış etmemeniz.

TUTUS Media Ailesi; Sizler için en iyi SEO Planını ve süreç yönetimini ayarlar. Zamandan ve Paradan tasarruf ederek, sizlere gerçek yükselme şansını verir.